bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

Bellwood 301 U - Nowy soft

mukaso - 2006-10-18, 22:10
Temat postu: Nowy soft
Na stronie Bellwooda pokazał się link Oprogramowanie do odtwarzacz Bellwood DVD-301USB wersja 210 (18.10.2006r.). Jak na razie jest nieaktywny. Ciekawe co nam nowego Proabit przygotował.
Radek.x - 2006-10-19, 07:41

tez napewno sprawdze ;)
maxxo - 2006-10-19, 14:23

tez czekam z niecierpliwoscia :) - moze usb zacznie lepiej dzialac ?
Olek - 2006-10-19, 16:44

zawsze mozna napisac do proabitu maila z prosba o przeslanie najnowszego softu
(a potem go wyslac do mnie ;-) )

qna - 2006-10-19, 19:15

Olek napisał/a:
zawsze mozna napisac do proabitu maila z prosba o przeslanie najnowszego softu
(a potem go wyslac do mnie ;-) )


no właśnie - wysłał ktoś list i ewentualnie otrzymał odpowiedź?

Luke - 2006-10-20, 18:55

Do WIWY nowy firmware się już pojawił tylko że............... wszystkie strony Proabitu padły. Nie działa ani strona Bella ani WIWY ani Kora. :D Atak spragnionych softu??
mukaso - 2006-10-20, 20:21

Link jest już aktywny i nowy sofcik wgrałem. Na pierwszy rzut oka nowości nie ma. Szkoda, że nie ma na stronie proabitu informacji co zostało zmienione, poprawione. Ale... pożyjemy, popatrzymy.
a196409 - 2006-10-21, 01:28

Jak to nie ma nowości - a dzwonek .Przecież ten dzwonek jest kultowy,bez niego nie ma Bellwooda.A tak serio to też właśnie wgrałem i będę testował.Mam wrażenie że Proabit naprawił sprawę zwieszeń Bellka i powinien być już stabilny tak jak i możliwe jest wejście do każdego katalogu na płycie.
Jeśli więc to chodzi jak należy to myślę że nic więcej do szczęścia nam użytkownikom nie potrzeba.Zapewne znajdą się malkontenci którzy będzą jeszcze chcieli żeby w zimie grzał a latem chłodził ale takie rzeczy to już tylko w "ERZE".Pozdrawiam więc wszyskich i uznaję sprawę softu za zamkniętą. :lol: :-)

rycho - 2006-10-21, 08:09

Bezbłędnie i szybko dokonamy upgradu z pendriva

Zauważone zmiany, to oprócz ,,dzwonka ' szybsza reakcja na rozkazy z pilota oraz szybsze przeglądanie katalogów , a co do ,, reszty '' to wyjdzie w ,, praniu"

qna - 2006-10-21, 12:49

a196409 napisał/a:
Jak to nie ma nowości - a dzwonek .Przecież ten dzwonek jest kultowy,bez niego nie ma Bellwooda.A tak serio to też właśnie wgrałem i będę testował.Mam wrażenie że Proabit naprawił sprawę zwieszeń Bellka i powinien być już stabilny tak jak i możliwe jest wejście do każdego katalogu na płycie.
Jeśli więc to chodzi jak należy to myślę że nic więcej do szczęścia nam użytkownikom nie potrzeba.Zapewne znajdą się malkontenci którzy będzą jeszcze chcieli żeby w zimie grzał a latem chłodził ale takie rzeczy to już tylko w "ERZE".Pozdrawiam więc wszyskich i uznaję sprawę softu za zamkniętą. :lol: :-)


e, nie powstrzymuj rozwoju. :-D

po paru minutach zabawy z nowym softem:
fakt dzwonek jest cool,
jak na razie jpg czyta lepiej, i chyba efekty działają
nie wchodzi w tryb 720 gdy nie może (wcześniej nieźle się wystraszyłem, gdy niechcący przełączyłem tv mode i obraz znikł i wyłącznie nie pomagało dopiero po kilku minutach zabawy z pilotem doszedłem do tego co zrobiłem i odetchnąłem z ulgą)
nie pamiętam czy było własne ustawienie prologic2
ALE nadal nie pamięta ustawienia bitrate - zawsze mi przestawia na 128kbps

myślę, żę jest jeszcze co poprawiać i parę wodotrysków dodać
ale trzeba przyznać rację, żę popracowali nad softem i nie olali kompletnie klienta za co im dziękuję

KOLJACK'77 - 2006-10-21, 14:00

Witam Wszystkich Forum'owiczów...
Jestem "świeżak" na tym forum, więc proszę o wyrozumiałośc w przypadku jakichkolwiek wpadek... ;-)
Mam BELL'ka od 1,5 mieś. - zakupiony egzemplarz miał już wgrany najświeższy soft (v206-11J18) i do tej pory byłem zadowolony. Miał drobne niedomagania, sporadycznie obraz zamarzał a dzwięk szedł dalej, czy też brak synchronizacji (tylo 2 takie przypaki zanotowałem) i raz zwisł podczas działania z PenDrive'em - najogólniej nic strasznego - czyli do przeżycia. Dziś wykonałem upgrade firmware'u do v210. Otóż zgodnie z instrukcją odtwarzacz powinien napisać DONE po wykonaniu upgrade'u, no i.. nie napisał - tylko po jakiś 15 sek. trwania upgrade'u przeszedł w stan Stand By (tzn. czerwona lampka na panelu) i pomyślałem - umarł... - tylko trochę zdziwiony - odczekałem "regulaminowe" 5 min. jak w instrukcji i włączyłem go z pilota... :shock: i ŻYJE !.
Sprawdziłem soft: i jest nowy. Dla pewności zrobiłem mu dodatkowo "twardy reset" i nadal żyje... Teraz "pomęczę" go i zobaczymy jak się spisuje.
Pozdr.

mac - 2006-10-21, 15:00

Bellwood,czytaj niespodzianka :mrgreen: Wazne,że nie "uwaliłeś" bellka,a to się zdaża,nawet najbardziej doświadczonym użytkownikom.
pozdro

Radek.x - 2006-10-21, 15:51

dziwne ale u mnie nie działa muza z usb a działała ,dzwiek z dvd i cd ok
pawko8 - 2006-10-21, 16:42

a196409 napisał/a:
Jak to nie ma nowości - a dzwonek .Przecież ten dzwonek jest kultowy,bez niego nie ma Bellwooda.A tak serio to też właśnie wgrałem i będę testował.Mam wrażenie że Proabit naprawił sprawę zwieszeń Bellka i powinien być już stabilny tak jak i możliwe jest wejście do każdego katalogu na płycie.
Jeśli więc to chodzi jak należy to myślę że nic więcej do szczęścia nam użytkownikom nie potrzeba.Zapewne znajdą się malkontenci którzy będzą jeszcze chcieli żeby w zimie grzał a latem chłodził ale takie rzeczy to już tylko w "ERZE".Pozdrawiam więc wszyskich i uznaję sprawę softu za zamkniętą. :lol: :-)



O jaki dzwonek biega?

a196409 - 2006-10-21, 17:50

o ten NAJWAŻNIEJSZY KULTOWY DZWONEK w naszych pięknych i cudnych Bellwoodach ,który towarzyszył nam w tym odtwarzaczu od zawsze.(to taki dzwięk który się rozlega przy wysuwaniu tacki napędu płyty :idea: )
maxxo - 2006-10-21, 19:28

u mnie kultowy dzwonek jest i cieszy moje uszy :) - ale mniej pocieszajace jest to ze niestety pen wsadzony do portu usb ktory wczesniej nie zawieszal bella - teraz potrafi go zawiesic :(
pawko8 - 2006-10-21, 20:51
Temat postu: Dzwonek
A niech to !:( u mnie nie ma żadnego dzwonka:(
a196409 - 2006-10-21, 23:36

Poszukaj go w opcjach menu i uaktywnij a będzie radował Twoje uszy :lol:
Radek.x - 2006-10-21, 23:59

maxxo napisał/a:
u mnie kultowy dzwonek jest i cieszy moje uszy :) - ale mniej pocieszajace jest to ze niestety pen wsadzony do portu usb ktory wczesniej nie zawieszal bella - teraz potrafi go zawiesic :(



to widze ze tak samo jak ja zawsze cos nie tak kurcze :(

[ Dodano: 2006-10-22, 11:36 ]
sformatowałem USB wolnym formatem Fat32 i ok wszytko smiga;)


mi sie wydaje ze jakos szybciej wszytko chodzi :);) bo na starszym biosie jakos zamulał i narazie nie mam problemow z otwieraniem katalogow jak było na starym biosie

martin777 - 2006-10-22, 13:44

Testował ktoś filmy przez USB?
marpel - 2006-10-24, 09:06

U mnie tak dobrze nie poszło przy aktualizacji przez USB. DVD po 30 sek przeszło w stan czuwania a teraz tylko czyta przez złącze USB, poprostu nie widzi napędu DVD.Sofrt był pobrany ze strony bellwood.pl. :(
mukaso - 2006-10-24, 11:15

Cytat:
U mnie tak dobrze nie poszło przy aktualizacji przez USB. DVD po 30 sek przeszło w stan czuwania a teraz tylko czyta przez złącze USB, poprostu nie widzi napędu DVD.Sofrt był pobrany ze strony bellwood.pl.

Zrób tak:
1. Jeszcze raz wgraj soft na pena
2. Ustaw w setupie ustawienia domyślne.
3. Wyłącz odtwarzacz z sieci na kilka minut.
4. Włącz i wgraj soft jeszcze raz przez USB.
5. Wyłącz odtwarzacz z sieci na kilka minut.
6. Włącz i ustaw w setupie ustawienia domyślne.
7. Jeśli wszystko OK to ustaw swoje parametry w setupie
Jeżeli to nie pomogło to niestety tylko serwis.

Olek - 2006-10-25, 09:08

mukaso napisał/a:
[...]
3. Wyłącz odtwarzacz z sieci na kilka minut.
[...]
5. Wyłącz odtwarzacz z sieci na kilka minut.
[...]


te czynności mają znaczenie tylko magiczne :mrgreen:

mukaso - 2006-10-25, 11:24

Cytat:
te czynności mają znaczenie tylko magiczne

Co prawda w innym odtwarzaczu (Cyberhome), ale po wgraniu nowego oprogramowania pogorszył się bardzo odczyt płyt i praca czytnika stała się bardzo głośna. Po odłączeniu go od prądu (nie wyłącznikiem, ale wtyczką z gniazdka) na kilka minut objawy te ustąpiły. Od tamtej pory po aktualizacji softu zawsze wyłączam odtwarzacz z sieci na kilka minut.

Olek - 2006-10-25, 14:21

mukaso napisał/a:
Po odłączeniu go od prądu (nie wyłącznikiem, ale wtyczką z gniazdka) na kilka minut objawy te ustąpiły. Od tamtej pory po aktualizacji softu zawsze wyłączam odtwarzacz z sieci na kilka minut.


bardziej chodziło mi o "pare minut" niz o samo wylaczenie, ktore moze byc potrzebne po wgraniu softu

rycho - 2006-10-25, 20:16

Przed aktualizacją należało sprawdzić współpracę Belka z penem. Ja mam Kilka penów różnych firm i o różnej pojemności. Najlepiej działał Pentagram 1GB. i z niego przprowadziłem aktualizację. Wszystko jest OK! Proces aktualizacji jest prosty i pewniejszy niż z nośnika CD, GDZIE PODCZAS ZAPISU POWSTAJĄ BŁĘDY! i transfer danych z CD jest wolniejszy niż z pena
Angin - 2006-10-26, 07:55

Witajcie
Jestem tu nowiutki. Bo i od niedawna mam Belka.
Wgrałem nowy soft. I mam dwie uwagi. Po pierwsze widze że instrukcja wgrywania jest do poprawienia. Bo wydaje się normalna reakcją na wygrywanie softu to że belek po wgraniu przechodzi w stan czuwania - czyli najnormalniej w świecie się wyłącza. Nie wiem gdzie piszący instrukcje widział napis "done". A może to spowodować mały stres.
:-D
Druga sprawa to niestety nie poprawiona obsługa formatów AVI. Ostatnio ściągnąłem dwa pliki z video googla. Lachony KMN i Maciek i smok kabaretu ani mr mru. Może to jest kodowane jakoś nowszym softem, nie wiem - ale fakt faktem że głosu brak.

vito100 - 2006-10-26, 08:13

Witam,
moje spostrzeżnia po aktualizacji najnowszego softu:

- bardzo sprawne nawigowanie po folderach (niemalże natychmiast)
- szarpanie szybszych scen przy odtwarzaniu przez USB - bez zmian
- faktycznie fajny dźwięk przy wysuwaniu tacki
- zdaje się, że czcionka jest nieco mniejsza niż wcześniej (zmieniałem różne nastawy w menu)
- niestety częste zawieszanie przy nawigowaniu po katalogach. Trzeba podnieść doopsko z fotela i zrobić hard reset :-P

marpel - 2006-10-26, 09:51

Reanimowałem swojego Bellka przez USB.Całe szczeście że jest to złącze.Mam Bellka o numerze seryjnym BW301U10602246. Wczytałem oprogramowanie v210 ze strony Bellka i jak już pisałem napęd DVD nie funkcjonował. Obecnie wczytałem v 0206 11J18 i wszystko wróciło do pierwotnego stanu.Wszystko OK, wszystko działa :-) Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego starsze oprogramowanie działa a nowe nie?? Może serwis tu zaglądnie :-)
a196409 - 2006-10-29, 08:31

Potestowałem ten nowy firmware i niestety -występuje ponownie brak syncho wizji z fonią .Występuje to w divix-ach a nie w MPEG.Poprawiono jedno ,spie..... się drugie ,cóż taki nasz los- testować i czekać na w końcu prawidłowe oprogramowanie.Jeśli ktoś z kolegów ma kontakt z p.Bogdanem z Proabitu to proszę zgłoście mu ten problem bo wg mnie soft jest do d.....W poprzednim sofcie divix-y chodziły OK. :cry:
zoltars - 2006-10-29, 09:47
Temat postu: otwarzanie płyt DVD z nagranymi Divixami
mam od niedawna belloowda ale od samego poczatku problemy o wczesniejszych nie bede sie rozpisywał bo zostały usunięte teraz doszło brak możliwośći otwarzania filmów divix z płyt DVD poprostu laser mieli i po pewnym czasie pisze brak dysku.Testowałem na różnych softach i własciwie najlepij tzn.po paru prubach uruchomiania chodził na sofcie 018 na innych wcale razem z nowym softem 210.Dodam że nagrywm na markowych płytach (platinium).Jeszcze jedno pytanie czy rzeczywiście trzeba odczekać te 5 minut po wgraniu softu z odłaczonym zasilaniem? Może ktoś wie o co chodzi ?
dulan - 2006-10-29, 16:55

a196409 napisał/a:
Potestowałem ten nowy firmware i niestety -występuje ponownie brak syncho wizji z fonią .Występuje to w divix-ach a nie w MPEG.

Potwierdzam mam to samo, wcześniejsza wersja nieoficjalna sobie z tym dobrze radziła a tu...To dziwne, że tego nie dopilnowali:(

martin777 - 2006-10-30, 09:46

Rozwiązanie tymczasowe - wyłączyć odtwarzacz w trakcie oglądania. Po ponownym włączeniu film będzie wznowiony z miejsca gdzie wyłączyliśmy (pod warunkiem włączenia odpowiedniej funkcji w menu) i synchronizacja powinna być ok. W nieoficjalnym też czasem się dźwięk rozjeżdżał. Co do odtwarzania divx z płyt dvd - zero problemów, przetestowane płyty: Verbatim, Sony.
Radek.x - 2006-10-30, 22:00

potwierdzam zero problemow z odbieraniem div-x i mpeg z płyt Verbatim nagranymi x4

wszytko idealnie działa

z doswiadzczenia wiem ze jesli nie chesz miec porblemow z płytami to tylko verbatim ,nawet konsole bardzo wymagajace na X-box na verbatimach idealnie pracuja

vito100 - 2006-10-31, 10:07

martin777 napisał/a:
Rozwiązanie tymczasowe - wyłączyć odtwarzacz w trakcie oglądania.


Mam chyba lepsze...
ja w takim wypadku przewijam film do tyły o jak najmniejszą ilość sekund. Wypada preważnie jakieś 5 - 6 sekund.
I ponowne PLAY. Działa na 100%. Przynajmniej u mnie.
Synchronizacja powraca.
Ale fakt, że jest to co najmniej (tu nie chcę się wyrażać) :-)

martin777 - 2006-10-31, 20:40

Zuważyłem że w nowym sofcie jest obsługa tagów np {y:i} - kursywa
maxxo - 2006-11-01, 16:09

akurat trzeba przynac ze to w nowym sofcie sie udalo :P
spap - 2006-11-06, 17:28

Witam! belek ma bardzo słaby odczyt płyt! miałaem przd nim mante E3 więc moge porównać !!! ale i w mancie było tak samo na początku, zanim dopracowali soft ! myśle że coś poprawiom, a jak nie to sprzedam ten sprzęt, za duzo płyt do przegrania x4! ( a mimo to nagrałem film na dvd x4 i tnie a wolniej sie nieda :-( ) Poczekamjmy na nowy soft z poprawionym odczytem płyt! Pozdrowionka :!: :-)
zdroyek - 2006-11-09, 15:38

martin777 napisał/a:
Po ponownym włączeniu film będzie wznowiony z miejsca gdzie wyłączyliśmy (pod warunkiem włączenia odpowiedniej funkcji w menu)


a gdzie jest ta funkcja wznowienia bo jakoś w 301A mi działało a w 301 USB nie :(

mafloon - 2006-11-10, 06:52

witam.Dawno nie odwiedzalem tego miejsca,ale gdy ostatnio odwiedzilem,moje serce sie uradowalo:Nowy soft!! Cieszylem sei jak dziecko wypalajac plyte moj beluś przyjal nowy sofcik bez problemowo(i tu juz musze obalic teorie ze cos sie dzieje po wgraniu nowego softa v.210 8-) wszystko jest tip-top)po ponownym wlaczeniu rewelacji nie ma.Wszyskto chodzi tak samo,podczas dtwarzanioa tak samo przeskakuja(czasami)klatki,rozjezdza sie dzwiek.Jedyne zaskoczenie to wspanialy dzwoneczek przy wysuwaniu tacki!!! (ale UWAGA!czy nikt nie pamieta ze poprzedni bellek mial to w standardzie??a tu po prostu o tym zapomnieli!!)
korbas - 2006-11-15, 12:36

Jestem zadowolony z nowego softu, od momentu jego wgrania nie miałem zadnych wiekszych problemow z filmami. Należy jednak pamiętać aby płyty wypalać z najwolniejszą prędkością wtedy nie ma problemów. Co do usb to niestety filmy nie są odtwarzane płynnie, może zależy od pendriva chcociaż mam szybkeigo (160x)... pozdr
Jbrzoza - 2006-11-23, 14:57

witam.Wczoraj dostalem nowego belka301u z wersja softu 210 i niestety przycina na dvd,wsadzilem te same plytki do belka 301 i nie mial z nimi zadnego problemu. Pytanko czy jest sens zmienic soft na 206, moze nie bedzie mial tej przypadlosci.Czy probowal juz ktos tego?pozdr
mac - 2006-11-24, 08:08

Jbrzoza napisał/a:
witam.Wczoraj dostalem nowego belka301u z wersja softu 210 i niestety przycina na dvd,wsadzilem te same plytki do belka 301 i nie mial z nimi zadnego problemu. Pytanko czy jest sens zmienic soft na 206, moze nie bedzie mial tej przypadlosci.Czy probowal juz ktos tego?pozdr


Raczej nie widzę sensu w cofaniu się do softu w wersji 206,gdyż są to softy pełne niedoróbek i błedów,właściwie mozna je uznać za wersję "beta".

Przycinania płyt nie kojarzyłbym raczej z softem ,a słabym czytnikiem w Bellu 301U (problem sygnalizowała spora grupa użytkowników)

janszu57 - 2006-11-26, 20:59

Witam wszystkich!!!
I ja dzisiaj stałem się posiadaczem Belka 301U.
Podobnie jak inni stwierdzam że na sofcie 206 Belek chodzi strasznie mułowato.
Długo wczytuje katalogi i czasem się wiesza.
Czy zainstalowanie nowego softu 210 poprawi ten stan?
Co poprawiono w nowym sofcie?
Czy zna ktoś odpowiedż na to pytanie?

Waldo - 2006-11-27, 22:38

Zaladowalem nowy soft 210 i pojawil sie problem z odczytem plyt DVD.
Zadna plyta DVD nie dziala (tloczona, nagrywana).
Plyty CD dzialaja bez problemu i duzo lepiej niz na sofcie 206.
Spotkal sie juz ktos z takim przypadkiem?

janszu57 - 2006-11-30, 21:09

Zainstalowałem soft 210.
Wszystko przebiegło bez problemu.
Belek na tym sofcie chodzi zdecydowanie lepiej.
Szybko wczytują się katalogi jak i ich zawartość.
Czyta znakomicie wszystkie płyty bez problemu.
Oczywiście ten soft ma jeszcze wiele błędów więc nie pozostaje nam nic innego jak czekać cierpliwie na nowy , satabilny i pozbawiony błędów.
Obym nie musiał czekać tak jak tego doświadczyłem na mancie E3.
Ogólnie Belek 301U jest bardzo dobrym odtwarzaczem.

rikardo9 - 2006-12-01, 19:08

Waldo napisał/a:
Zaladowalem nowy soft 210 i pojawil sie problem z odczytem plyt DVD.
Zadna plyta DVD nie dziala (tloczona, nagrywana).
Plyty CD dzialaja bez problemu i duzo lepiej niz na sofcie 206.
Spotkal sie juz ktos z takim przypadkiem?


Mam ten sam problem, na płytach DVD obraz zatrzymuje się "TNIE". Sprzęt poszedł do serwisu.

atpaw - 2006-12-17, 22:00

Witam , mam również sofcik 210 , płytki z divixami - bez problemu, ale za to mam problem z odczytem płyt DVD. Poprostu obraz i dzwięk się zatrzymuje , a licznik idzie dalej tylko dziwnie liczy nieraz przeskakuje o kilka minut. Pomaga wyłączenie za pomocą POWER. Na kompie te płyty DVD chodzą bez problemu . Na pewno to nie jest problem fizyczny płyt bo divixy na DVD chodzą . A jak załaduje jakiś film 4.3GB to się zacina i zazwycaj w tych samych momentach , na kompie bez problemu.

Czy skierowac sprzęt do serwisu ?


Pozdrawiam !

vito100 - 2006-12-18, 08:22

Witam,
na najnowszym sofcie przy odtwarzaniu płyt DVD (nagrywane i oryginalne) pojawiają się nieregularne zacięcia. Wygląda to jak źle zakodowany (bądź z niskim bitrate) divx. Pojawia się coś w rodzaju artefaktów, lub nawet kolorowe kwadraty. Przy odtwarzaniu tej samej płyty ponownie, błędy są w innych miejscach, więc nie jest to wina płyty. Tym bardziej, że na jakimś tam innym sprzęcie kolegi (chyba Bellagio) płyty idą bez problemu.
Przy poprzednim software efekt ten nie występował. Czekam na poprawkę oprogramowania.

dzowani - 2007-01-13, 10:33

Pozdrawiam wszystkich na forum.
Pojawił się najnowszy soft z datą 12-01-2007! oto link:
http://www.bellwood.pl/ne...0rev.%2011U.rar
Zaraz wgrywam i sprawdzam

[ Dodano: 2007-01-13, 10:48 ]
Witam ponownie.
Wgrałem nowiutki sofcik - belek żyje i ma się dobrze.
Na oko nic nie zauważyłwm nowego.

Ohlers - 2007-01-13, 12:24

Takie mam małe pytanie : czy mogę w 301U wrócić do starszego softu ?
POMÓŻCIE, bo nie chcę Bella uwalić !!! :-/

Darks - 2007-01-13, 13:44

Też wgrałem ten najnowszy soft, ale nie widzę nic nowego.
Nawet w podglądzie wersji softu nie ma jakiejkolwiek zmiany.

maxxo - 2007-01-13, 22:08

Darks napisał/a:
Też wgrałem ten najnowszy soft, ale nie widzę nic nowego.
Nawet w podglądzie wersji softu nie ma jakiejkolwiek zmiany.



dzisiaj wgralem skutecznie nowy soft przez usb - bede testowac sprawe i dam znac !!

marpel - 2007-01-14, 11:48

Wgrałem soft 210 rekomendowany i jest OK,czyta wszystko bez problemu :-) Cieszy mnie to bardzo bo ostatni soft 210 pozbawił mnie czytnika DVD i musiałem wrócić do 206. Ten rekomendowany jest naprawdę dobry, działa w końcu dzwonek :-D
jcool - 2007-01-14, 16:44

Jak wiecie co się zmieniło to dacie znać. A czy mogę do upgrade'u użyć płytki cd-rw?
maxxo - 2007-01-14, 18:23

jcool napisał/a:
Jak wiecie co się zmieniło to dacie znać. A czy mogę do upgrade'u użyć płytki cd-rw?



nie powinno byc problemu z plytka - tylko nalezy sprawdzic czy prawidlowo sie plik z firmwarem czyta z plytki np zrestartowac komputer usuwajac plik z cachea i probowac go przegrac np na dysk

- narazie to co zauwazylem to poprawa efektu zawieszajacego sie menu - w wersji 206 nie bylo zwisow , w starym 210 czesto chodzac po katalogach flasha czy plytki czytnik potrafil sie zawiesic wymagajac wylaczenia - w nowym sofcie nie ma takiego problemu

vito100 - 2007-01-15, 08:33

Witam,
pobrałem obydwa softy ze strony Bellwooda i porównałem je edytorem hexadecymalnym. Wychodzi na to, że różnica jest prawie w każdym miejscu :-) .
Dzisiaj po południu wgram i zobaczę co się zmieniło.
Chociaż dziwne, że inni piszą, że "na oko" nic...
Może zmiany dotyczą samych algorytmów odtwarzania, albo lepiej - poprawy odczytu z USB???

-------------------------------------------------
No i sprawdziłem.... USB jak cięło tak tnie... Najlepiej można to zaobserwować na scenach z wodą. Mam tutaj na myśli fale. Spróbujcie obejrzeć Guardiana - straszne... Jak na komputerze z celeronem 300 :P...
Generalnie wg mnie soft nie wnosi w tym zakresie żadnych poprawek. Jeśli ktoś widzi jakieś konkretne różnice, proszę o wypowiedzi.

Tedabc - 2007-01-15, 12:36

Witam,
też wgrałem nowy soft i niby taki sam ale gdy podłączyłem dysk przez Usb to zmiany się pokazały,dvd nie wiesza się przy przewijaniu a na starym sofcie przy przewijaniu w tył wieszał mi się zawsze,wreszcie można obejrzeć film z wysokim bitrate(powyżej 1000 kbps) na starym sofcie filmy zwalniały i uciekała synchronizacja teraz jest prawie idealnie.Katowałem Belka przez usb około 2 godzin i zawiesił mi się tylko raz przy przeglądaniu folderów(może wina 5-letniego dysku Seagate?)więc poprawa jest ogromna.Co do tego co się nie zmieniło,dalej filmy divx wyświetlane(tv29 cali 4/3) w PAL-u są bardziej obcięte po bokach niż puszczone w NTSC,i na koniec ciekawostka jeśli mam w opcjach Belka ustawione wideo na NTSC to filmy DVD wieszają się tak jak ktoś gdzieś tu pisał że obraz stanie a licznik idzie dalej,tak się dzieje co kilka minut ale starczy przełączyć wyświetlanie w opcjach na PAL i filmy DVD już działąją bez problemu.Czyli żeby oglądać w lepszej jakości Divx a potem coś na Dvd muszę kopać o opcjach wyświetlania dvd.Ogólnie jednak soft idzie w dobrym kierunku oby tak dalej :-D

mafloon - 2007-01-17, 21:48

witam
wgralem najnowszy oficjalny soft niby zalecany i w sumie po testach wyszlo na to ze niestety jest to kolejna nieudana proba poprawki. Filmy zacinaja sie aczkolwiek na sekunde po czym wszystko wraca do normy. PO ogladnieciu takiego filmu i po przycisnieciu stopu belek zawiesza sie :shock: poprawili troche odtwarzanie filmow DVD bo na poprzednim sofcie...boze miej ich w opiece :p Ciekawe kiedy ktos zacznie stosowac stare ale dobre prawo ekonomiczne ze lepiej jest zrobic cos na poczatku dobrze przemyslane bo poprawki tylko to pogarszaja....

pozdrawiam

greglow - 2007-01-19, 15:39
Temat postu: Co nowego?
W wersji 210 z paź.2006 mój bellwood nieprawidłowo wyświetla (albo raczej nie wyświetla wcale) na wyświetlaczu tego co aktualnie odtwarza - nie zapala się dioda. To samo dotyczy systemu dźwięku - nigdy nie zapaliła mi się dioda DD5.1 albo dts-a.
Czy na nowym sofcie działa to już?

jcool - 2007-01-19, 16:25

Czy w nowym sofcie poprawiono odczyt płytek? Bo u mnie filmy się zacinają na gorszych płytkach (czyt. Omega, Princo - prędkość 4x). Czy może teraz jest lepiej?
Ohlers - 2007-01-19, 22:26
Temat postu: Re: Co nowego?
greglow napisał/a:
W wersji 210 z paź.2006 mój bellwood nieprawidłowo wyświetla (albo raczej nie wyświetla wcale) na wyświetlaczu tego co aktualnie odtwarza - nie zapala się dioda. To samo dotyczy systemu dźwięku - nigdy nie zapaliła mi się dioda DD5.1 albo dts-a.
Czy na nowym sofcie działa to już?



Nie działa. Działało na belku 301, a na 301U nie działa. Nie wiem dlaczego. Wkur wkurza mnie to OKROPNIE !!!
A propos, nikt jakoś tego nie skomentował na forum... Może warto by było ?
Czy nikogo nie denerwuje brak jakichkolwiek informacji na wyświetlaczu, dotyczących systemu dźwięku z jakim zakodowany jest film ?
Zapraszam do dyskusji i wniosków. Jest to oczywisty downgrade w stosunku do poprzedniego Bella.
A , i jeszcze brak wygaszacza ekranu ... zgroza!

zupa_zupa - 2007-01-28, 14:19

wystarczajacym powodem zeby wgrac nowy soft 11u jest to ze belek odtwarza teraz dts przez analogowe wyjscia :lol: :-) chociaz byloby milo jakby pisali jakie zmiany przynosi nam nowy soft :-)
greglow - 2007-01-29, 09:57

No właśnie!
DLACZEGO WOGÓLE POJAWIAJĄ SIĘ POSTY TYPU: WGRAM I ZOBACZE CO SIE ZMIENIŁO, takie informacjie powinny być podawane (tak jak to było dla innych modeli) na stronie!

janszu57 - 2007-01-29, 11:23

Ten rekomendowany sof 210 jest do bani.
Belek wiesza się a filmy które do tej pory chodziły zacinają się.
Nawigacja po katalogach z MP3 jest toporna(długi czas wgrywania zawartości katalogu)
W porzednim 210 nie było u mnie takich problemów.
Zgadzam się że informacje o tym co zostało zmienione,poprawione w nowym sofcie powinny być dołączone na stronie z softem.
Widocznie najprościej napisać ,,Rekomendowane,,

skuter38 - 2007-02-10, 16:28

Witam
Nie wiem może już ktoś to sprawdził ale po zmianie oprogramowania na 11U ODTWARZA MP4-ki sprawdzone.

matisblu - 2007-02-17, 22:21

Witam!
jestem tu nowy, właśnie zrobiłem upgrade softu na 301u a teraz mam pytanie, czytam o dzwonku i i bardzo mi sie to podoba lecz pomimo przeczytania instrukcji nie udało mi się znaleźć informacji jak ten dzwonek włączyć.
mogę prosić o pomoc w tym temacie?
z góry dzieki i pozdrawiam
matisblu


a196409 napisał/a:
Jak to nie ma nowości - a dzwonek .Przecież ten dzwonek jest kultowy,bez niego nie ma Bellwooda.A tak serio to też właśnie wgrałem i będę testował.Mam wrażenie że Proabit naprawił sprawę zwieszeń Bellka i powinien być już stabilny tak jak i możliwe jest wejście do każdego katalogu na płycie.
Jeśli więc to chodzi jak należy to myślę że nic więcej do szczęścia nam użytkownikom nie potrzeba.Zapewne znajdą się malkontenci którzy będzą jeszcze chcieli żeby w zimie grzał a latem chłodził ale takie rzeczy to już tylko w "ERZE".Pozdrawiam więc wszyskich i uznaję sprawę softu za zamkniętą. :lol: :-)

mukaso - 2007-02-22, 19:19

Wygląda na to, że dzwonek zginął w ostatniej wersji softu. :cry: . A miałem złe przeczucia jak zobaczyłem znów Anglish.
ace2 - 2007-04-17, 13:17

Dziwne jest to dla mnie jako posiadacza tego dvd, że generalnie odradzacie przejscie na najnowszy soft. Tyle osob ma te modele dvd, ze sa klopoty z zakupem a na tym forum jakos malo kto pisze.
zdroyek - 2007-04-17, 13:48

jakoś forum upadło ... nowego softu nie widać od pół roku prawie ..czyżby wszystko było super?
TomPL - 2007-04-17, 15:12

Super?
Sprzet sie sprzedaje, a naszych glosow pewnie producenci nie slysza, bo i jak? Jest super :)
Zreszta, po co poprawiac soft jak za pare miesiecy ukaze sie model 302UI - usb+internet - to byl zart, ale kto wie :mrgreen: )

ace2 - 2007-04-17, 15:22

No tak racja, niby dobrego sie nie poprawia. Choc wielu opisanych problemow nie spotkalem to widze ze z usb film czasem lekko sie przycina.
TomPL - 2007-04-17, 20:16

Zajrzalem na polska strone bellwooda (czyli sp. Proabit) a tam ciagle, od wielu tygodni, odtwarzacze 3001U sa jako towar "chwilowo niedostepny" :lol:
Czyzby wszystko oddali posrednikom? No i po co sie martwic jakims nowym softem, jakimis wadami kiedy towar idzie jak woda?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group