bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

Bellwood 308U, 311U - Jak się sprawują najnowższe bellwoody 308u i 311u???

wojcio111 - 2008-09-17, 17:12
Temat postu: Jak się sprawują najnowższe bellwoody 308u i 311u???
Napiszcie cokolwiek bo chce sobie taki kupić .......... może....wady zalety i nie tylko .... jak wam sie sprawują wasze odtwarzacze
Stefan - 2008-11-05, 10:52
Temat postu: Re: Jak się sprawują najnowższe bellwoody 308u i 311u???
wojcio111 napisał/a:
Napiszcie cokolwiek bo chce sobie taki kupić .......... może....wady zalety i nie tylko .... jak wam sie sprawują wasze odtwarzacze

Belek 311
Zalety (w sotunku do 301A):
- wyjście HDMI
- Wejscie USB
- więcej nie zauważyłem
Wady (w stosunku do 301A)
- dużo wolniejszy
- brak zapamiętywania pozycji filmu (co ma w praktyce duże znaczenie)
- brak automatycznego pomijania reklam
- brak bezpośredniego skoku czasowego do wybranego miesca (co ma znaczenie w szczególnie przy avikach)
- koszmarnie wolne przewijanie avików (ma związek z powyższym)

Reasumując - Bellwood 301A z wyjściem HDMI i obsługą USB byłby zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.
Wiem, bo mam oba i oba użytkuję. Po zakupie 311 miałem pozbyć się 301A, ale... się nie pozbyłem z przyczyn opisanych powyżej.

zgoneq - 2008-11-05, 13:32

Cytat:
- brak zapamiętywania pozycji filmu (co ma w praktyce duże znaczenie)
- brak automatycznego pomijania reklam
- brak bezpośredniego skoku czasowego do wybranego miesca (co ma znaczenie w szczególnie przy avikach)

- u mnie zapamiętuje - tylko nie można dawać stop. Zapamiętywanie działa w ten sposób, że trzeba od razu wcisnąć POWER jeszcze jak film leci. Działa na avikach i dvd
- na płytach z gazet pomija
- tu w ogóle nie widzę problemu. Zawsze działało.

pozdrawiam

Stefan - 2008-11-05, 15:57

zgoneq napisał/a:
Cytat:
-
- brak bezpośredniego skoku czasowego do wybranego miesca (co ma znaczenie w szczególnie przy avikach)

- tu w ogóle nie widzę problemu. Zawsze działało.
pozdrawiam

Oświeć mnie jak to zrobić, proszę, bo bardzo mi tego brakuje.

zgoneq - 2008-11-05, 16:49

Z tego co pamiętam jest guzik na pilocie search, albo goto... wyskakuje na telewizorze okienko i wpisuję, np jak chce pezeskoczyć do 1:20 to wpisuje 01 20 i enter. Działa ostatnio w sobotę korzystałem z tej funkcji. Soft v3.
Stefan - 2008-11-05, 21:25

zgoneq napisał/a:
Z tego co pamiętam jest guzik na pilocie search, albo goto... wyskakuje na telewizorze okienko i wpisuję, np jak chce pezeskoczyć do 1:20 to wpisuje 01 20 i enter. Działa ostatnio w sobotę korzystałem z tej funkcji. Soft v3.

No niestety.
Wyłączanie "powerem" nic nie daje, a funkcja goto odnosi się tylko do rozdziałów na płycie dvd lub numeru pliku avi
Czy my dalej rozmawiamy o 311U (Back)?

zgoneq - 2008-11-06, 10:01

tak 311U - ja mam akurat silver, ale nie ma to chyba znaczenia.
Stefan - 2008-11-06, 16:30

zgoneq napisał/a:
tak 311U - ja mam akurat silver, ale nie ma to chyba znaczenia.

Pewnie nie, choć zaczynam w to wątpić...

zgoneq - 2008-11-08, 21:32

Sprawdziłem te funkcje jeszcze raz u siebie dziś - wnioski:
- automatyczne pomijanie reklam - po włożeniu płyty z gazety faktycznie lecą reklamy, ale trzeba wcisnąć DIRECT PLAY i po problemie;
- POWER i wznawianie - faktycznie nie działa ani na AVI ani DVD (dziwnie - w sofcie starszym to działało);
- wyszukiwanie czasu - w dvd faktycznie przycisk GOTO działa na rozdziały, aby w DIVX przeskoczyć do zadanego czasu trzeba GOTO wcisnąć dwa razy - działa ;)

Stefan - 2008-11-09, 09:46

Podwójnie goto działa - wielkie dzięki.
Choć to udało się przywrócić.
Ciekawe ile jeszcze funkcji ma Belek, o których nie wiemy?
A może napisać(by) alternatywną instrukcję obsługi?

zgoneq - 2008-11-09, 14:24

Jeżeli choć trochę czujesz chęć napisania to startuj :), mogę w razie czego testować i podrzucać pomysły - ale pisarzem jestem kiepskim. Mam gdzieś płytę DIVX test cd - mogę w wolnym czasie wrzucić wyniki - chyba, że jest coś lepszego do testowania...
Odkryłem też niedociągnięcie o którym fiskomp pisał niedawno, a ja upierałem się, że tego nie ma. Otóż chodzi i tzw. :"cykanie" lasera co 1-2 s. podczas odtwarzania. U mnie to słychać na płytach z filmem DVD, te same płyty (Verbatim DVD+R) z nagraniami DIVIX nie powodują efektu "cykania". Dziwne.

Stefan - 2008-11-09, 18:15

U mnie cyka jak daje pomijanie reklam
mac - 2008-11-10, 21:40

308USB +HDMI kupiłem dziś ;) jak przetestuję to opiszę co nieco :-) USB pod Divxem się nie tnie oczywiście format FAT 32 .To tyle na gorąco .
pozdrawiam

zgoneq - 2008-11-10, 21:59

czekamy, czekamy..., daj znać, czy na tłoczonych, ew. nagrywanych DVD, z materiałem DVD doświadczasz "cykania" ;)
nomad - 2008-11-18, 13:14

zgoneq napisał/a:
czekamy, czekamy..., daj znać, czy na tłoczonych, ew. nagrywanych DVD, z materiałem DVD doświadczasz "cykania" ;)


Myślę, że tu różnicy nie będzie. Nowy Bellwood "cyka" bez opamiętania... Najlepiej widać to na tłoczonych płytach dwuwarstwowych. Czasami zdarza mu się na przykład zatrzymywać w trakcie ich odtwarzania (zmiana warstw?). Jest to potwornie irytujące... Moim zdaniem jest to kwestia zastosowanych napędów.

Rzeczywiście w tym wypadku przeskok do konkretnego czasu realizowany jest inaczej. Po dwukrotnym naciśnięciu GOTO trzeba wpisać wszystkie cyfry i odczekać dopóki odtwarzacz nie zrobi przeskoku. W starej wersji działało naciśnięcie przycisku ENTER po wpisaniu dowolnej liczby cyfr (czyli 00:1 +ENTER i odtwarzacz skakał do 10 minuty). Tutaj pod ENTER'em odtwarzacz ma pozycjonowanie napisów.

Przewijanie avików zostało znacznie polepszone :). Trzeba kilka razy nacisnąć przycisk przewijania.

Zapamiętywanie położenia lasera nie działało, nie działa i pewnie jeszcze jakiś czas nie będzie. Jest to oficjalnie potwierdzony, u dystrybutora, problem. Starają się go usunąć...

luzak34 - 2008-12-21, 19:19
Temat postu: cykanie...
a moze mozna wymienic naped na inny? mam akurat wolnego slim dvd. tam sa zwyle napedy sata? a tak ogolnie to czym sie rozni 308u od 311u?
zgoneq - 2008-12-21, 21:56

311 od 308 rożni się dla mnie przynajmniej, że 311 jest "pełnoformatowa", czyli pasuje do domowego zestawu audio oraz ma komplet wyjść analogowych, a 308 tylko stereo. Co do napędu, to chyba nie jest sata. Nie wiem, bo jeszcze nie rozbierałem swojego.
george - 2008-12-27, 14:27

witam chciałbym kupić dvd bellwood niewiem którego mam 301 ale już padła czy może ktoś mi pomóc w wyborze słyszałem różne opinie na temat tych nowych belków myślałem nad kupnem toshiby podobno jest o niebo lepsza co wy na to
mac - 2008-12-29, 13:38

Zasada jest taka...co kto lubi ;) Raczej nie agitujem i nie siejemy propagandy Bellwoodowskiej :mrgreen: Odpowiedz sobie na pytanie jakie filmy zamierzasz oglądac ,czy tylko z lektorem ,czy równiez z napisami.Jeśli jesli jestes zainteresowany innym odtwarzaczem to zerknij najpierw czy ma mozliwośc odczytu plików z rozszerzeniem .txt i czy ma wsparcie polskich liter :)
Gregor - 2009-03-22, 14:00
Temat postu: Co wybrac
mac napisał/a:
Zasada jest taka...co kto lubi ;) Raczej nie agitujem i nie siejemy propagandy Bellwoodowskiej :mrgreen: Odpowiedz sobie na pytanie jakie filmy zamierzasz oglądac ,czy tylko z lektorem ,czy równiez z napisami.Jeśli jesli jestes zainteresowany innym odtwarzaczem to zerknij najpierw czy ma mozliwośc odczytu plików z rozszerzeniem .txt i czy ma wsparcie polskich liter :)


Witajcie,
Poszukuje dvd do filmow z napisami ale przedewszystkim zalezy mi na bardzodobrym odczycie z USB bo z plyty kazdy czyta. I na wysciach analogowych 5.1 bo mam glosniki i chcialbym je wykozystac. Czytalem sporo ale nie jestem do bekow przekonany niby dobre opinie ale zawsze sporo klopotow. pomocy. Moze Fergusno ale one chyba nie maja systemu 5.1?
Prosze doradzcie cos sensownego

rostek2 - 2009-06-11, 17:34

A jak sie Wam podoba dzialanie pilota w Bellwoodzie 308 czy 311?

Praktycznie jak sie chce przewinac kilka minut - pilot za cholere nie zadziala i przewinie od razu z pol godziny - zanim zadziala PLAY.

Najlepszym rozwiazaniem byl Bellwood 301 - ale mi sie zepsul.

A czcionka w 308? Jak uwazacie - bo moim zdaniem duzo ladniejsza czcionka byla w 301 (Courier New) - a teraz zmienili chyba na "Arial" i jest beznadziejnie.

pzdr

Rostek

zgoneq - 2009-06-13, 10:39

Potwierdzam, u mnie też jakoś z biegiem czasu coraz gorzej. I to nie przez baterie. Kąty się znacząco zmniejszyły. Ciekawy jestem opinii o 311U z Mediatekiem w środku, czy coś poprawili.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group