bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

Pogaduszki - Filmy rmvb

juli - 2006-06-04, 14:28

Cześć. Mam pytanko chodzi o rmvb jak przekonwertować na avi? Tak żeby można obejrzeć na belku?
mac - 2006-06-04, 15:10

Spróbuj użyć programu "RM converter" podobno jest to obecnie najprostszy program do konwersji plików .rmvb do .avi.
juli - 2006-06-04, 15:19

Chyba juz z nim próbowałem teraz robie w WINAVI ale mam problem z synchro głos - obraz kilka sekund głos sie spóżnia jak obliczyć bitrate?czy to tego jest wina czy kodeków?
mac - 2006-07-26, 19:09

juli napisał/a:
Chyba juz z nim próbowałem teraz robie w WINAVI ale mam problem z synchro głos - obraz kilka sekund głos sie spóżnia jak obliczyć bitrate?czy to tego jest wina czy kodeków?


Dużo zależy od zastosowanego kodeka,poza tym niezależnie od używanego programu zdarza się ,ze po konwersji wystepuje brak synchro obrazu z dźwiękiem.Jeszcze jedna uwaga kodekpacki służą do głownie oglądania filmów ,a nie do wykonywania konwersji.Zalecam wyrzucenie kodekpacków i zainstalowanie poniższego zestawu (jest sprawdzony)

XviD – wersja najnowsza stabilna (nie beta)
DivX Pro – najlepiej 5.2.1 wersja płatna w pełni bez rejestracji działa 6 miesięcy
FFDeshow – zestaw filtrów
AC-3 – plugin do dźwięku
Real Alternative – kodek dla filmu RMVB

To są podstawowe kodeki niezbędne w prawie każdej konfiguracji zmiany formatu, jeśli wybierzemy dodatkowo inny fomat zacznijmy na początku od jego zestawu kodeków.

zgoneq - 2006-08-10, 00:53

Polecam Ultra RM Converter 2.1.8, sprawdzony na Belku 301A.
Synchro ok.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group