STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z dźwiękiem 5.1 po coaxial-u
Autor Wiadomość
mag
Początkujący


Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 2
  Wysłany: 2007-04-22, 01:15   Problem z dźwiękiem 5.1 po coaxial-u

Podłączyłam mojego Bellwooda 301 do amplitunera Sony (STR-DE697) poprzez kabel koncentryczny i niestety ale amnplituner nie rozpoznaje dźwięku w formacie 5.1, a jedynie stereo. Z poprzednim odtwarzaczem amplituner nie miał takiego problemu. Sprawdziłam połączenie poprzez złącze multi channel i w tej konfiguracji działa poprawnie. Czy ktoś rozumie w czym może tkwić problem z połączeniem przez coaxial-a?
 
 
akwar 
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 19
Wysłany: 2007-04-24, 10:55   

I to jest zupełnie normalne.W odtwarzaczu domyślnie jest ustawiony dżwięk stereo.Aby uzyskać dzwięk przestrzenny 5.1 musisz wejść w ustawiena dzwięku.W ustawieniach głośników:DOWNMIX>5.1CH,oraz ustawić wszystkie głośniki na Włączony.Następnie ProLogic>Włączony.Można jesszcze włączyć ProLogic II i wybrać ustawienia najbardziej optymalne.W "Prologic.własny"jest ich najwięcej.No i to chyba wszystko.Powodzenia!!!
_________________
Użytkownik Bellwooda 301U
 
 
 
mag
Początkujący


Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 2
Wysłany: 2007-04-25, 23:42   

Co do ustawień, to niestety, nie w tym tkwi problem (ustawienia były zmieniane).

Zainwestowałam w patchcord optyczny i wszystko działa tak jak powinno...
 
 
ggbiba
Użytkownik


Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 12
Wysłany: 2007-04-29, 21:43   

U mnie wejście działa bez problemu na optical i coaxial. Z wyjść analogowch przestałem korzystać z chwilą nabycia sa-he75 - panasonic. Wszystkim, którzy mają amplitunery z wejściem cyfrowym serdecznie polecam aby korzystali z tej opcji. W poprzednim sa-ax730
(też panasonic) miałem podobne problemy co mag. Tyle, że tamten nie miał wejść cyfrowych...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group