STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
USB - szczegoly?
Autor Wiadomość
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2007-04-02, 10:48   

Mam drobne pytanko odnosnie odtwarzania mp3 z usb - czy mozna takie pliki przewijac w trakcie odtwarzania?
Zalozmy ze mam 120-minutowy plik mp3 z nagrana audycja radiowa (podcast) i po godzinie sluchania musze przerwac, by powrocic do sluchania za dzien czy dwa. Nie chcialbym poczatku sluchac ponownie :)
Pytam, bo nie jest to dla mnie takie oczywiste. Np. korzystam w samochodzie z transmitera fm bedacego jednoczesnie odtwarzaczem mp3 z usb, ale moge dokonac jedynie wyboru pliku do odtwarzania - zawsze od poczatku pliku, nie mozna przewijac. Czy tu jest lepiej?
 
 
ggbiba
Użytkownik


Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 12
Wysłany: 2007-04-03, 00:44   

Pretec może i najszybszy nie jest. Coś mi się zdaje, że w przypadku pendraków nie najważniejsza jest ich szybkość, ale płynny i stabilny transfer danych. O sofcie nie wspominam, Olek to zrobił.
 
 
sonnen_x
Początkujący



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 9
Wysłany: 2007-04-03, 08:24   

Testujcie więc tyle penów ile wlezie i piszcie o wynikach:-)
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2007-04-03, 15:40   

ggbiba napisał/a:
Pretec może i najszybszy nie jest. Coś mi się zdaje, że w przypadku pendraków nie najważniejsza jest ich szybkość, ale płynny i stabilny transfer danych.

Rety, to nawet z pendriv'a nie zawsze mozna liczyc na stabilny transfer??? Zgroza...

Ale niech mi kto przetestuje, czy mozna pliki mp3 przewijac podczas odtwarzania, please!

[ Dodano: 2007-04-03, 16:45 ]
Na stronie http://www.kinodomowe.idg.pl/ znalazlem artykul "Bellwood 301 USB", autor Juliusz Kornaszewski. I mozna tam m.in. wyczytac:
Do portu można podłączyć praktycznie dowolny dysk twardy USB (nawet te modele, które z USB pobierają sporo prądu) i odtwarzać znajdujące się na nich np. filmy DivX (chociaż nie wszystkie są płynnie wyświetlane, bo zastosowano USB 1.1)

a w sekcji 'parametry techniczne' tez podano, ze:... USB 1.1

Wyglada wiec na to, ze jednak mamy usb 1.1
 
 
ggbiba
Użytkownik


Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 12
Wysłany: 2007-04-03, 22:49   

Wrzuciłem na pendraka 57-minutowy remix i pprzewijanie działa dobrze. Po drodze kilka razy pauza i play. Działa płynnie, bez czkawki czy jakichkolwiek innych baboli.
Kilka dni temu pisałem o kłopotach przy filmach o zmiennym bitrate dźwięku. No i po przerobieniu(jeden odcinek serialu) na stałe bitrate problem ustał.
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2007-04-04, 09:17   

ggbiba napisał/a:
Wrzuciłem na pendraka 57-minutowy remix i pprzewijanie działa dobrze. Po drodze kilka razy pauza i play. Działa płynnie, bez czkawki czy jakichkolwiek innych baboli.

To znaczy ten remix byl w mp3? Dobrze zrozumialem?
Bo ze przewija filmy to nawet nie pytam...
 
 
ggbiba
Użytkownik


Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 12
Wysłany: 2007-04-04, 23:02   

Był mp3, przewijać można max x8, filmy oczywiście też.

[ Dodano: 2007-04-18, 19:23 ]
Tym razem przetestowałem pendraka Kingston DataTraveler II Plus Migo 2GB. Wrażenia jak najbardziej pozytywne - polecam.
 
 
sonnen_x
Początkujący



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 9
Wysłany: 2007-05-12, 20:07   

No i jak tam przewalczył ktoś jakieś Pendrive'y? coś temat stanął:-(
 
 
qwerty 
Użytkownik


Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-05-17, 19:24   

witam jestem tutaj nowy gdyz godzine temu dostarczono mi Bellwooda 301U :)
Pierwsze wrazenia? Chyba niezle. Na razie 15 minut zabawy ze sprzetem.
Kolorki OK.
Telewizor mam sredniej klasy a kina domowego brak wiec dzwieku nie komentuje :)
Oczywiscie probowalem losowe filmy odtwarzac z dvd, cd (w obydwoch przypadkach namietnie Verbatimow uzywam) i wyglada na to ze bylo OK.
Wlozylem pendrive-a Kingston DataTraveler II Plus wiec chyba szybki. Zwykle odtwarzanie filmu - OK ale jak przyspieszone chcialem to bez wzgledu ile razy (x2 lub x8) bylo zawieszenie (?) sprzetu. W kazdym razie przez 1/2 minuty nic sie nie dzialo pomimo naciskania na pilota.
Tyle na szybko. Pozdrawiam
PS. Soft mam wersje 210. No i zeby nie bylo posadzenia o brak porownania to mam juz Panasonica S47 :) i pomyslec ze dalem za niego 3 razy wiecej a divix-ow nie czyta ;)
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2007-06-29, 11:43   

ja nie jestem nowy, ale dopiero od wczoraj mam bellka (301U)
czeka mnie sporo zabawy (znaczy testowania) ale na poczatek problemik podobny jak opisany powyzej:
przy odtwarzaniu mp3 z pendrive'a przewijanie FFW dziala zadziwiajaco powolnie i tak samo przy kazdym ustawieniu (2x 4x 6x 8x) - tez tak macie?
po niedzieli zaleję Was uwagami, pytaniami, itp. ;)

ps. qwerty, tez mialem Panasonica S47 :D

[ Dodano: 2007-10-11, 10:03 ]
Kupilem pendrive firmy pqi traveling disc pro, deklarowany transfer 13MB/s write, 18MB/s read. Wgralem film, xvid, bitrate laczny video+audio okolo 2000kbps i okazalao sie ze dzwiek nie nadaza za obrazem, co chwile opoznia sie, potem jakby dogania pomijajac fragmenty i tak w kolko - nie da sie ogladac. O przewijaniu oczywiscei nie ma mowy :)
Sprobuje z plikami avi o mniejszym bitrate i dam znac...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group