STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
potrzebna pomoc, przerwane flashowanie Bellwood 301 (bez A)
Autor Wiadomość
psg
Początkujący


Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 1
Wysłany: 2007-07-11, 20:30   potrzebna pomoc, przerwane flashowanie Bellwood 301 (bez A)

witam
mam bela 301 (bez A) zgasl prad przy zmianie softu
wiec ze strony bellwood.pl pobralem plik rar sa tam 3 pliki mysle ze soft jest w pliku bin ale jest tez plik ROM i 080

mam universal flash progr 6.01 (nie rev 2.01)z Epsilonu + adapter 8/16bit + uzywam willem 097ja
zdjeta zworka JP1 ale probowalem tez ze zdjeta JP3(choc to jest dla Super Low Voltage)

jak chce wrzucic plik bin to mam na 93% taki blad jak na zalaczonym zdjeciu, wiec prosze o pomoc

1) czy wrzucam prawidlow plik tzn: ten z rozszerzeniem BIN (bo jest jeszcze ROM i 080 choc mysle ze sa to te same pliki bo hex editor podaje ze wszytkie pliki maja taka sama zawartosc wiec chyba bez roznicy ktory wrzucam)

2) jezeli mam taki blad jak na zdjeciu z linka powyzej to czy jest to uszkodzony flash 26LV800 i lepiej sie nie meczyc tylko zamowic z epsilonu AMD 29LV800(tsop48, jest 2Mb ale nie ma znaczenia) i wrzucic bin'a?

3) a moze wszystko jest OK i powinienem wlutowac spowrotem flasha do 301? zauwazylem ze w ustawieniach willema jest zaznaczona opcja "skip
write 0xFF" a moj blad pojawia sie wlasnie w tym miejscu. jednak mimo ze tez flashuje z odznaczona opcja to tez mam ten blad.

prosze czy mozecie mi jakos pomoc?
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2007-07-12, 13:54   

psg napisał/a:
1) czy wrzucam prawidlow plik tzn: ten z rozszerzeniem BIN (bo jest jeszcze ROM i 080 choc mysle ze sa to te same pliki bo hex editor podaje ze wszytkie pliki maja taka sama zawartosc wiec chyba bez roznicy ktory wrzucam)

Wszystkie pliki są takie same. Rożne softy przy aktualizacji szukają różnych rozszerzeń pliku.

Na resztę pytań nie potrafię odpowiedzieć, nigdy nie wyciągałem flasha nie mam odpowiedniej lutownicy.

Może też byc tak że wgrywanie softu, który jest przeznaczony do robienia aktualizacji, nie da żadnego efektu. Często robi się tak że podczas aktualizacji nie podmienia się cały soft, zostaje loader. W takim przypadku potrzebował byś zgrać zawartoś flasha z działającego bela i porównać z plikiem BIN. Ale to tylko moje domysły.

Może znajdziesz jakiegoś dawce zawartości falsha ze swojego miasta, który zgodzi sie na takie eksperymenty.

Bardzo jestem ciekawy Twoich dalszych bojów, napisz jak coś Ci sie uda zdziałać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group