STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
1. Zacina divxy; 2. Przewijanie x2 leci za szybko...
Autor Wiadomość
dexter7409
Początkujący


Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-08-14, 08:18   1. Zacina divxy; 2. Przewijanie x2 leci za szybko...

Mam 2 problemy z 301U.

Od jakiegoś czasu zaczął zacinać divxy (losowo). Na początku myślałem że to wina wyeksploatowanych płyt DVD RW, ale nie, nagrałem filmy na nowej DVDR TDK i też zacina. Zacinanie jest losowe, czasem pomaga wyłączenie lub wysunięcie tacki...

Drugi problem to bardzo szybkie przewijanie "na podglądzie". Wybieram np. x2 a przewija minutę w jakieś 5 sekund... Dzieje się to tylko przy divxach, przy DVD jest OK.


Wczoraj wgrałem jeszcze raz soft ze strony bellwooda - "wersja 210 rev. 11U (12-01-2007r.) - rekomendowane". Nie pomogło...

Jakieś rady?

Jak wygląda serwis jeśli nic nie pomoże? Do sklepu, czy trzeba gdzieś wysłać?
 
 
zgoneq 
Moderator


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 82
Wysłany: 2007-08-14, 10:31   

Mam 2 pomysły.
U mnie kiedyś też tak miałem. Pomogło o dziwo wypoziomowanie belka. Półka na której stał była jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności wykrzywiona akurat pod nóżką. To pomogło :)
2 pomysł, to może nieco przykurzona soczewka? ... sam nie wiem czy by się tak zachowywał.
No i jeszcze może to co kiedyś pisałem. Temperatura?
_________________
Bellwood 311U silver
Soft v3
 
 
 
dexter7409
Początkujący


Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-08-14, 18:54   

Hmmm, co do temperatury możesz mieć rację, na nim stoi dość ciepły tuner sat...

Ale to powiedzmy powoduje zacinanie, a złe przewijanie?
 
 
zgoneq 
Moderator


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 82
Wysłany: 2007-08-18, 17:14   

Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia co to może być. Może faktycznie sprzęt jest uszkodzony. A zachowuje się tak na każdym rodzaju płyty? Mam na myśli markę właściwie, no czy to + czy - ?
Ostatnio zmieniony przez zgoneq 2007-08-18, 17:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dexter7409
Początkujący


Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-08-18, 18:34   

zgoneq napisał/a:
Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia co to może być. Może faktycznie sprzęt jest uszkodzony. A zachowuje się tak na każdym rodzaju płyty? Mam na myśli markę właściwie, no czy to + czy - ?



Na każdej.

Doszło do tego, że poinstalowałem kilka różnych progsów do nagrywania. To samo, niezależnie czy płyta CD, DVD, markowa, czy szajs.

Doszedłem do wniosku, że to jednak nioe tuner sat, sam tuner jest ciepły, ale obudowa DVD się nie nagrzewa od niego - jest ciepła, ale chyba na słońcu bardziej by się nagrzała.

Dzwoniłem do serwisu, w poniedziałek jak znajdę chwilę, to wyślę sprzęt...
 
 
zgoneq 
Moderator


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 82
Wysłany: 2007-08-18, 21:36   

Czyli jednak wskazanie na sprzęt. :(
Daj znać jak poszła walka z serwisem ...
_________________
Bellwood 311U silver
Soft v3
 
 
 
dexter7409
Początkujący


Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-08-23, 18:48   

Na razie odtwarzacz pojechał do serwisu...

Jako adresata wpisałem PROABIT (jak na stronie BELLWOOD'a).

Przyjechał kurier, spojrzał na paczkę i powiedział, że to się już PROABIT nie nazywa i wpisał LINERRO :shock: . Ale adres ten sam.

Zagaiłem, że chyba w takim razie często te paczki wozi, to powiedział, że non stop z pobliskiego hipermarketu odbiera :shock:

A mówili - "nie Bellwooda..."

[ Dodano: 2007-09-21, 07:57 ]
No i odtwarzacz wrócił z serwisu.

Główna usterka (zacinanie) została usunięta. Nawet płyta DVD, która uprzednio nie dała się oglądać (tylko na tym egzemplarzu) ze względu na śmieci w obrazie - teraz jest OK.
Przynajmniej nie udało mi się tego zacinania zaobserwować.

Niestety, za szybkie przewijanie zostało...

Napisałem do serwisu, bo dodzwonienie się tam graniczy z cudem, opisałem problem i poprosiłem o propozycję rozwiązania problemu. Jeśli się nie odezwą spróbuję zadzwonić. Zawsze mogę wysłać go jeszcze raz, jaki problem, oni płacą, a w domu mam drugi, starszy odtwarzacz Manty, który działa OK :-D

Aha, na kwitku dołączonym do przesyłki jest napisane co zostało zrobione: Wymiana *&%^%#$#%&*&_(__*% (czytaj: wymiana... a potem kupa nieczytelnych bazgrołów.).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group