STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przygotowanie do reklamacji.
Autor Wiadomość
mukaso 
Użytkownik


Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 31
Wysłany: 2007-09-01, 01:18   Przygotowanie do reklamacji.

Ponieważ po kilku miesiącach eksploatacji zauważyłem, że każda następna płyta w moim (już drugi po wymianie) belku coraz gorzej się odtwarza a moje maile do Proabit z zapytaniem o postępy w pracy nad nowym firmware (inne też) pozostają bez echa, doszedłem do wniosku, że zakupując belka kupiłem zwykłe badziewie, które należy korzystając z prawa niezgodności towaru z umową rzucić na pysk za pośrednictwem punktów sprzedaży olewającemu nas Proabitowi. W związku z powyższym, jeśli się ze mną zgadzacie proszę o wpisywanie w tym wątku co boli Wasze belki USB, aby zebrać do kupy ich wady i być może zrobić ogólnopolską kampanię zwrotów tego szmelcu do Olewajbit. Ja rozpocznę od (to na gorąco pamiętam):

Dvix, Xvid

1. Brak Zoom 1.5 oraz 1/2, 1/4 inaczej mówiąc brak skalowania obrazu.
2. Przewijanie 2x za szybko, nie jest płynne, inne nieproporcjonalnie do opisanej szybkości.
3. Niewłaściwe skalowanie obrazu do 16:9, brak możliwości dopasowania obrazu patrz pkt.1
4. Zawieszanie się odtwarzacza przy zmianie, wyborze folderów.

Ogólne
1. Bardzo niska jakość czytnika lub błędy w firmware jego obsługi (zacięcia, zawieszania, mozaiki).
2. Żenująco wolna praca z gniazda USB
2. Brak możliwości z poziomu menu regulacji jasności, kontrastu i in. parametrów obrazu.
3. Brak zapamiętywania ustawień equalizera.
4. Brak prawidłowego wyświetlania na wyświetlaczu rodzaju dźwięku, obrazu.

[ Dodano: 2007-09-08, 01:11 ]
No tak. Wygląda na to, że tylko ja trafiłem na pechowe egzemplarze tego rewelacyjnego sprzętu, :-( albo wszyscy z tego forum już pozbyli się bellwoodów :mrgreen:
_________________
Bellwood 301USB silver
 
 
ace2 
Początkujący


Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 8
Wysłany: 2007-09-09, 00:13   

Nie, ale nikt tego forum już nie czyta.

Pozatym jak się go pozbędziesz to jaką masz inną alternatywę??? myslę że rządną.
 
 
 
zgoneq 
Moderator


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 82
Wysłany: 2007-09-09, 10:52   

Właśnie, nie dramatyzujmy panowie, no i panie :). Belek nie jest w gruncie rzeczy zły. Powiedziałbym nawet, że mimo swoich wad to nadal pozostaje najlepszy w swojej klasie. Czy nie mam racji?
_________________
Bellwood 311U silver
Soft v3
 
 
 
ace2 
Początkujący


Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 8
Wysłany: 2007-09-09, 12:21   

Najgorsze ze nowego softu nie widac i nawet sie nie zanosi. Maja sprzedaz i gdzies klienta pozniej. dostali 1 miejsce w wielkim tescie za ktore napewno gazecie zaplacili i klientow tylu ze sprzetu im nie starcza zeby nasycic rynek

Mysle ze sprawa softu moze ruszyc dopiero jak ktos to opisze w jakies wiekszej gazecie ze sprzetem i sie wystrasza. A poki co dupa blada.
 
 
 
zgoneq 
Moderator


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 82
Wysłany: 2007-09-14, 14:26   

Hmmm, dobrze gadasz.... Może Olek na głównej stronie by napisał (z naszą pomocą oczywiście) jakiś rzeczowy artykuł. Test znaczy, taki z przedstawieniem, jakie płyty czyta, prawdę o USB, divx z różnymi bitrate..... i takie tam.... Tak jakby prapremiera Bellwooda 301U? Co o tym myślicie?
_________________
Bellwood 311U silver
Soft v3
 
 
 
mac 
Junior Admin



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 143
Wysłany: 2007-09-15, 18:18   

zgoneq ja jestem jak najbardziej za...moze zrobić to w formie "prawdziwych "danych technicznych ..czyli to co naprawde przedstawia soba 301U i jak to się ma do radosnej twórczosci panów z Proabitu ,czy jak to sie teraz nazywa .
_________________


BELLWOOD 308 U HDMI
 
 
qwerty 
Użytkownik


Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-09-15, 20:35   

witam ponownie... mam nadzieje ze cos zaczyna sie na tym forum ruszac w kwestii rzetelnosci podejscia do innych uzytkownikow oraz rozwiewania mitu "najlepszego" sprzetu (tak odbieralem "zmowe milczenia" o ktorej pisalem kiedys tam...).

Co do wystraszenia sie ProAbitu czy jak im tam po opisaniu sytuacji w gazecie (co bylo sugerowane wyzej) to osobiscie powatpiewam w skutecznosc... ale zycze powodzenia.

Moze faktycznie warto przedstawic uczciwie "za i przeciw" tegoz sprzetu?
Rzadko go uzywam gdyz rzadko w ogole cos tam ogladam ale jednak czasem zdarza mi sie to czynic wiec niniejszym pisze pare uwag ktore mi sie nasunely:

1. Ponoc mam najnowszy soft tymczasem to co wyczytalem ntu i na innych forach nie do konca sie w nim zgadza - np. dzwonek przy wysuwaniu tacki raz jest innym razem nie ma...

2. Pare razy sprzet mi sie zawiesil kiedy uzywalem szybkiego przewijania (dot zarowno USB jak i plytki CD)

3. Raz mialem dziwny efekt "jakania" sie dubbingu przy czym owo jakanie bylo tak spowolnione ze w trakcie odtwarzania filmu po kilkunastu minutach akcja i dzwiek oryginalny roznily sie od zacinajacego sie jakaniem dubbingu o kilka minut - na kompie odtwarzanie odbywalo sie normalnie, bez jednego zajakniecia

4. Czasem podczas odtwarzania filmu z plytki mam efekt przypominajacy zapelniania sie bufora tzn. po kilkunastu minutach odtwarzanie zaczyna sie spowalniac a nawet stypuje na 1-2 sekundy po to aby po chwili rączo szkoczyć naprzód (jak gdyby chcialo nadrobic opóźnienie) i sytuacja po kolejnych kilkunastu minutach sie powtarza...

Tyle spostrzezen... sprzet mam wciaz na gwarancji ale czy te objawy daja podstawe do domagania sie czegos?
Pzdr.
 
 
mac 
Junior Admin



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 143
Wysłany: 2007-09-15, 22:18   

Mnie się wydaje ,ze mozna to podciągnąc pod niezgodnośc stanu technicznego z ofertą i to jest podstawa do reklamacji .
qwerty w sumie to za bardzo nie wiem o jakiej zmowie milczenia piszesz ,bo zarowno administracja ,jak i uzytkownicy tego forum za przedstawicieli Proabitu się nie uważają ..powiem szczerze ,ze mnie tez jana cholera bierze ,bo wszystkie moje maile z pytaniami o udostępnienie softu bądź propozycje jego zmian ,a takze pytania o ewentualne nowości zostają bez echa...
Jakoś nie zdecydowalem sie nazakup 310U i męczę się z 301 ,która nie czyta GMC i QPEL ,więc kazdy film musze sprawdzac przez GSpot ..na szczęscie mam szybki komputer i po prostu robię konwersję i mam swięty spokoj ...jednego ,czego się obawiam ,to gdy w Belku coś padnie i bede musiał odsylać go do serwisu (już raz tam był ...
pozdrawiam
_________________


BELLWOOD 308 U HDMI
 
 
qwerty 
Użytkownik


Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-09-15, 23:01   

Przyznam sie ze mialem z innym sprzetem bardzo zle doswiadczenia po wyslaniu go do serwisu... na tyle zle ze nie kwapie sie z wyslaniem nawet jesli podejrzewam ze mialbym podstawy... tym bardziej ze dystrybutor tego odtwarzacza juz w kontaktach telefoniczno-maliowych zniecheca (moze to celowe aby odstraszyc takich jak ja). Dlatego z serwisem wole miec do czynienia jesli jest w zasiegu wizyty osobistej (nawet wielokrotnej).

A co do sprzetu... wersja U tez chyba nie czyta GMC i QPEL zreszta jak napisalem na tyle rzadko ogladam... mam slabego i wrecz muzealnego kompa a tym samym zabawa w rekompilacje itd odpada...

A jakie masz doswiadczenia z serwisu? Jesli moglbys sie podzielic napisz chociazby na priva...
 
 
mac 
Junior Admin



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 143
Wysłany: 2007-09-15, 23:21   

301U odczytuje te filtry,w koncu zastosowano dośc silny Procesor ESS Phoenix (zresztą w mantach III i iV serii też jest) ma on dośc sporo mozliwości ,takze z odczytem tych filtrów nie ma problemów.

Co do moich przygód z serwisem ,to ameryki nie odkryje ,gdy napisze ,ze doświadczenia mam nienajciekawsze,bo sprzęt lezał u nich miesiąc..a gdy udalo mi się do Proabitu dodzwonic to się dowiedziałem ,ze wogóle go nie ma...ale cóz kolejne dwa telefony i przefaksowany dowód nadania wystarczyły..fakt jedno musze przyznać ,belek został uszkodzony przeze mnie i raczej pod wymogi gwarancji nie powinien być podciągany ,ale jakos się udalo ...co prawda nie wierzę w tę litanie częsci jakie podobno mi wymienili ,ale sprzet po miesiacu wrócił cały zdrowy i działa do dzis...
_________________


BELLWOOD 308 U HDMI
Ostatnio zmieniony przez mac 2007-09-15, 23:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
qwerty 
Użytkownik


Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-09-15, 23:28   

hmmm thx, rozumiem... ale suma sumarum dali wyraz dobrej woli naprawiajac... pomimo opoznienia, bo sadze ze nawet tam sa niezli specjalisci i zorientowali sie co do przyczyny awarii... a lista czesci to stary chwyt... pare razy z podziwem na otrzymanej zauwazalem czesci w ogole nie przynalezne do pewnych urzadzen ;) a juz na pewno nie w tej ilosci sztuk :) Poczekam jeszcze troche - moze nazbiera mi sie wiecej uwag reklamacyjnych i pod koniec gwarancji sprobuje zadzialac w serwisie ;)
pzdr.
 
 
Tedabc 
Użytkownik



Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 17
Wysłany: 2007-09-16, 21:29   

Miałem styczność z wieloma innymi odtwarzaczami DivX(Samsung,LG,Manta,Panasonic i jeszcze parę innych) i żaden ale to żaden nie działał z DivX-em tak jak trzeba.Jeden ma problemy z czytaniem jakiś płytek,drugi nie czyta napisów bo coś tam choć w instrukcji pisze jak wół że powinien,następny zamraża obraz albo klatkuje i nie dotyczy to tylko odtwarzaczy za 200 zeta,bo właśnie te tanie są najlepsze jeśli chodzi o możliwości odtwarzania DivX ponieważ są właśnie głównie do tego zaprojektowane,wydaje mi się że najlepszym tego typu odtwarzaczem jest Kiss który jest oczywiście dużo droższy.Nowy Bellwood nie jest zły ale soft jest do dupy szczególnie w w szybkości wczytywania i USB,jeśli chodzi o jakość podzespołów to cudów nie może być jeśli skośni trzepią to za 10 euro i w dodatku praktycznie ręcznie.Osobiście wydaje mi się jednak że ten sprzęt jest coraz słabszy,mam oprócz Bellka prawie 3 letniego Korra i jeszcze jakoś działa i dwóm moich znajomym też.

PS.Ktoś pisał o tym żeby zebrać informacje o rzeczywistych możliwościach Bellwooda,mam gdzieś moje testy Korra i Bellka wykonane płytką testową DivXTestCDv2.0.b jesli jakiś admin jest zainteresowany stworzeniem takiego tematu to mogę te testy mu udostępnic,bo samemu nie chce mi się tyle pisać :oops:
 
 
dexter7409
Początkujący


Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-09-21, 07:59   

Mukaso, zobacz mój wątek:
http://bellwood.olek.waw....topic.php?t=260
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group