STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
usb - jak bezpiecznie " usunąć " z dvd
Autor Wiadomość
retros
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 11
Wysłany: 2007-10-17, 14:52   usb - jak bezpiecznie " usunąć " z dvd

panowie może przeoczyłem ...ale ja bezpiecznie usuwać pendrive ze slotu usb w bellwood-zie ?
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2007-10-18, 21:51   

hmmm... nie mam bela z usb, ale wydaj mi sie ze urządzenie usb można wyjąć w każdym momencie kiedy nie trwa odczyt
 
 
retros
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 11
Wysłany: 2007-10-18, 22:18   

hmm - no nie wiem ...- bo np. w kompie wyciągnięcie pendrive ( mimo iż " niby " nie pracuje - gdy tylko siedzi w usb - może doprowadzić do uszkodzenia pendriva ?! - )
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2007-10-19, 10:39   

retros napisał/a:
hmm - no nie wiem ...- bo np. w kompie wyciągnięcie pendrive ( mimo iż " niby " nie pracuje - gdy tylko siedzi w usb - może doprowadzić do uszkodzenia pendriva ?! - )


NIGDY nie robiłem w kompie tzw bezpiecznego usuwania sprzetu, pendivów uzywam od paru lat i nigdy nie miałem z nimi problemów

podobnie postepuje z aparatem, złączem irda na usb, bluetoothem ...
 
 
retros
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 11
Wysłany: 2007-10-19, 14:54   

@olek - podłączenie urządzenia usb ( aparat , pendrive , itp. ) wywołuje szereg mechanizmów i procedur związanych z obsługą urządzeń USB - w trayu pojawia się ikonka " bezpieczne usuwanie sprzętu "wyłączenie poprzez w/w wywołuje zatrzymanie urządzenia USB i odłączenie z portu zasilania - ominięcie tej procedury to wyłączanie urządzenia pod napięciem z ominięciem tych procedur
Ostatnio zmieniony przez retros 2007-10-19, 15:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zgoneq 
Moderator


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 82
Wysłany: 2007-10-19, 22:17   

Jeżeli dla napędu jest zaznaczona opcja optymalizacja szybkiego usuwania (a dla pendrive jest) to można usuwać bez klikania w "bezpieczne usuwanie sprzętu". Tam jest napisane w zakładce "zasady" nawet.
_________________
Bellwood 311U silver
Soft v3
 
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2007-10-21, 16:33   

retros napisał/a:
@olek - podłączenie urządzenia usb ( aparat , pendrive , itp. ) wywołuje szereg mechanizmów i procedur związanych z obsługą urządzeń USB - w trayu pojawia się ikonka " bezpieczne usuwanie sprzętu "wyłączenie poprzez w/w wywołuje zatrzymanie urządzenia USB

tyle teoria, jak widac w praktyce nie ma to znaczenia

retros napisał/a:
i odłączenie z portu zasilania

nie jestem pewien, używałem parokrotnie napięcia 5V z portu usb podłączając kabelki, zawsze było napięcie
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2007-10-22, 10:33   

Z własnych doświadczeń i z podpowiedzi intuicji (niestety tylko męskiej :-D ) sądzę, że w przypadku gdy mamy tylko odczyt z pendrive'a (czy czegos tam podpiętego przez usb) wyjęcie pen'a nie grozi mu niczym. Jedyne co się może zdarzyc, to zawieszenie pracy urządzenia odczytującego czyli w tym przypadku bellka (ale także np. komputera ze słabą obsługą usb) - choc mi się to jeszcze nie zdarzyło.
Inaczej wygląda sprawa, gdy urządzenie coś zapisuje na pena - wtedy, mimo że fizycznie penowi nic sie nie stanie, to może ulec zepsuciu jego FAT, co w konsekwencji doprowadzi nawet do utraty danych zgromadzonych w penie i koniecznosci formatowania. W przypadku wspołpracy pen'a z bellkiem sytuację taką mamy tylko w trybie pracy kodowania plików muzycznych CD-Audio do formatu MP3 lub WMA ("CD TO MP3") - podczas tej operacji lepiej nie wyciągać pen'a ;-)
_________________
Bellwood 301U black
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2007-10-22, 17:48   

zapomniałem ze bell z usb potrafi tez zapisywać, tak wiec uzupełniam to co powiedziałem: nie należy wyciągać dysku podczas odczytu i zapisu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group