STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
USB z pendrive'm - filmy i mp3/wma
Autor Wiadomość
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2007-10-23, 15:41   USB z pendrive'm - filmy i mp3/wma

Chciałem sprawdzić, jakie pliki mogę odtwarzać z pendrive'a podłączonego do belka przez usb. Do testów użyłem pendrive firmy pqi traveling disc pro (2GB), deklarowany przez producenta transfer to 13MB/s write, 18MB/s read.

VIDEO:

Film XviD (1.2SMP), bitrate laczny około 2000kbps (video+audio 1852kbps+160kbps(mp3)) i okazało sie ze dzwiek nie nadaza za obrazem, co chwile opoznia sie, potem jakby dogania pomijajac fragmenty i tak w kolko, obraz chwilami ma zakłócenia w postaci cienkich poziomych linii - w sumie nie da sie ogladac. O przewijaniu oczywiscie nie ma mowy :)

Film DivX (5.0.2), bitrate okolo 1000kbps ( video 885kbps+audio 129kbps, mp3-Lame3.92) - żadnych problemow! Dziala nawet przewijanie w duzej szybkosci (powinno to sie nazywac 'przeskakiwanie' w duzej szybkosci :-) )

Film SVCD - działa stabilnie, nawet przewijanie. Podobnie dobrze jest z VCD.

Film mpg(dvd), 'zrobiony' z vob'a, - duże spowolnienia video, zakłócenia typu pikselizacja czy czarne punkty, dźwięku wcale nie odtwarza.

AUDIO:

Pliki MP3, bitrate od 32kbps do 320kbps - zadnych problemow, przewijanie tez dziala OK.
Plili WMA, bitrate 128kbps - zadnych problemow.
_________________
Bellwood 301U black
Ostatnio zmieniony przez TomPL 2007-10-30, 15:36, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
solopan
Początkujący


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 2
Wysłany: 2007-10-26, 18:00   

Dziękuję i chciałbym zapytać, czy masz możliwości weryfikacji, gdzie w przypadku pierwszego materiału leży przyczyna kłopotów?

Czy ten film sam film jest odtwarzany na przykład z płyty płynnie?

Ukłony i pozdrowienia.
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2007-10-30, 15:32   

Uzupełniłem testy w pierwszym poście.

solopan napisał/a:
Dziękuję i chciałbym zapytać, czy masz możliwości weryfikacji, gdzie w przypadku pierwszego materiału leży przyczyna kłopotów?
Czy ten film sam film jest odtwarzany na przykład z płyty płynnie?

Ten sam film (xvid) z płyty jest odtwarzany płynnie, dziala nawet przewijanie - nie zauważyłem problemow.
Podpiąlem mego pendrive'a do kompa z usb 1.1 i procesorem Athlon 1.1Ghz - i otrzymałem bardzo podobne efekty z filmem xvid i mpg(dvd). Nasuwa sie wniosek, ze to jednak lacze usb jest za wolne. Chyba ze w jakis sposob procesor korzystajac z napedu w usb jest dodatkowo obciążany i nie wyrabia przy dekodowaniu materiału, z którym nie ma problemu gdy odczyt odbywa się z plyty cd? (przy podłaczeniu przez usb 2.0, ale procesor był Pentium4 2,4Ghz, odtwarza sie wszystko OK).
_________________
Bellwood 301U black
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group