STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pilot, odtwarzacz , kabel ???
Autor Wiadomość
stokloss
Początkujący


Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-11-22, 10:17   pilot, odtwarzacz , kabel ???

Witam
mam pytanie odnośnie Bellwooda 301A. Mianowicie, przestał działać pilot, po wymianie baterii problem nie zniknął. Kupiłem więc drugi pilot ale odtwarzacz nie reagował. Nie wiem po co ale wyjąłem kabel łączący DVD z telewizorem (eurozłącze) i oba piloty zaczęły działać. Nie ukrywam że wyciąganie kabla z DVD żeby coś zmienieć jest uciążliwe, także proszę o pomoc i jakieś wskazówki.

pozdrawiam
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2007-11-22, 15:29   

Jedyne logiczne :mrgreen: wyjasnienie to takie, że kabel zasłanial ci czujnik podczerwieni w bellku i dlatego nie docieraly do niego sygnaly z pilota! Może wymienic kabel na jakis cienszy, zeby nie przyslaniał?

ps. sorki, ale na takie cuda-nie-dziwy tylko tak mozna zareagowac ;-)
_________________
Bellwood 301U black
 
 
stokloss
Początkujący


Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 3
  Wysłany: 2007-11-27, 10:51   odp

kabel jest z tyłu także nie ma szans aby przysłaniał czujnik...
ale jest duże prawdopodobienstwi że przyczyną jest kabel... wystarczy że trochę poruszam czy nie włożę do końca gniazda a pilot zaczyna reagować.. może samo to że dotykam kostki i rozładowywuje jakies tam napięcie ma znaczenie?
 
 
zgoneq 
Moderator


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 82
Wysłany: 2007-11-27, 13:22   

Przecież TomPL żartował... o tym kablu :) z pewnością wie gdzie się on znajduje.
Co do rozładowywania napięcia (uziemiania) to też raczej wątpliwa historia. A zmieniałeś może kabel, czy to się stało nagle? Bardziej prawdopodobne jest to, że w kablu, a może i w Belku jakiś styk sie zwiera jak dociskasz kabel i wtedy nie reaguje na polecenia z pilota? Poszukam trochę informacji na ten temat i dam znać...
_________________
Bellwood 311U silver
Soft v3
 
 
 
stokloss
Początkujący


Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-11-30, 11:41   

jak widac jestem początkujący :)
sprzęt przeniosłem do innego pokoju i jest podpiety do innego , starszego telewizora..
nie sprawdzałem innego kabla bo go nie mam, ale faktycznie muszę wykombinować...

dzięki za podpowiedzi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group