STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transmiter UKF - Trekstor MP3-RadioStation f.ox
Autor Wiadomość
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2007-03-19, 10:55   Transmiter UKF - Trekstor MP3-RadioStation f.ox

Może trochę z innej beczki, ale urządzenie bardzo mi sie spodobało wiec coś o nim napisze.

Od jakiegoś czasu zastanawiałem sie nad kupnem radia do samochodu które umożliwiło by mi słuchanie mp3. Niestety radia które by mnie interesowały sporo kosztują, a z drugiej strony moje radio gra OK i jedynie brak odtwarzania mp3 jest jego wadą.

Parę dni temu rozwiązałem problem przy pomocy bardzo sprytnego urządzenia. Jest to player mp3 podłączany do gniazda zapalniczki, który jest jednocześnie nadajnikiem UKF. Ma złącze USB do którego można podpiąć dowolny PenDrive z nagranymi mptrójkami lub plikami wma. Oprócz USB ma tez gniazdo mini jack do podłączania innego źródła dźwięku np dyskmen itp. Urządzenie ma zaprogramowanych 14 częstotliwości które można wybrać tak żeby nie kolidowały z nadajnikami stacji radiowych. Funkcje odtwarzania są trochę ubogie, mamy do wyboru: play, pauza, następny poprzedni utwór i odtwarzanie losowe. Do wyboru są też dwie moce z jakimi transmiter może pracować, przy wyborze większej (nielegalnej w Polsce ;-) ) zasięg dochodzi do 15-20 metrów od samochodu. Jakości emitowanego sygnału jest taka sama jak odbiór silnych stacji UKF. Nie jest to jakość CD, ale dla mnie jest wystarczająca.

Strona producenta (jest tam instrukcja po polsku)

PS
Uprzedzając pytania nie mam nic wspólnego z producentem lub jakimś dystrybutorem, urządzenie można kupić w wielu sklepach internetowych.
Osobiście NIE polecam sklepu ps.com.pl. Zamówiłem u nich palyera i czekałem ponad tydzień, jak zadzwoniłem zapytać sie kiedy go dostane to dowiedziałem sie ze na razie go nie maja i może za 2-3 tygodnie. Wybrałem sobie inny sklep tym razem w Warszawie i po paru dniach moglem go odebrać osobiście.

Jeszce coś widziałem ten transmiter w różnych nieraz astronomicznych cenach, nie dajcie sie nabrać spokojnie można go kupić w granicach 80-100zł.
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2007-03-19, 13:49   

Tak, to bardzo przydatna rzecz. Mam podobny od roku (ale innej firmy) i mam mu tylko jedno do zarzucenia: czasami przy odtwarzaniu dluzszych plikow mp3 przerywa odtwarzanie i przechodzi do nastepnego. Podejrzewam, ze jakies warunki kodowania przerastaja mozliwosci dekodera, ale nie stwierdzilem nic konkretnego - dzieje sie to na roznych plikach. A ze najczesciej mam w pendrive nagrania audycji radiowych trwajace np. 60-120 minut, to takie wpadki bardzo wnerwiaja, bo nie da sie wznowic odtwarzania od miejsca przerwania - trzeba od poczatku nagrania, wrrrrr... Na kompie te same pliki pod winamp czy foobar graja OK.
Zwroccie uwage jak to u was wyglada, bede wdzieczny za opinie - moze sie przerzuce na tego treckstora albo co innego?
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2007-03-19, 21:25   

ja głównie słucham muzyki wiec pliki mają po parę minut

raz odtwarzałem dziecku ebooka zdążyliśmy wysłuchać 2 rozdziały po ok 15-20 i nie było problemu, co nie znaczy ze taki problem nie występuje
 
 
ron
Początkujący


Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1
Wysłany: 2007-06-05, 13:36   Re: Transmiter UKF - Trekstor MP3-RadioStation f.ox

Olek napisał/a:
Funkcje odtwarzania są trochę ubogie, mamy do wyboru: play, pauza, następny poprzedni utwór i odtwarzanie losowe.


Mam podobne urządzenie ale brajkuje mi funkcji "odtwarzanie losowe" ale jak widzę na zdjęciu to u Ciebie też nie ma specjalnego przycisku do tej funkcji. Może więc włącza się ją jakąś kombinacją klawiszy? Jeśli tak to jaką? Może u mnie też jest odtwarzanie losowe tylko jak je włączyć? Mój transmiter poszedł w odstawkę bo znudziło mi się po każdym przekręceniu kluczyka słuchać tych samych utworów od początku.


PS
Właśnie zciągnąłem instrukcję i już wiem, należy przytrzymać przycisk play przez 2 sekundy. Wyprubuję u siebie.
Ostatnio zmieniony przez ron 2007-06-05, 13:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2008-09-25, 11:52   

Tak sobie niezobowiązująco napiszę, po roku przerwy w temacie :), że właśnie w sklepach "nie dla idiotów" pojawił się transmiter fm SOUND FLY (cena 160, a ostatnio promocja 119zł), który oprócz elganckiego wyglądu i dobrych parametrów odtwarzania charakteryzuje się funkcją wysyłania do radia w formacie RDS informacji o odtwarzanych utworach. Posiada też wielofunkcyjnego pilota, a na szczególne wyróznienie zasługuje niedostępna dotychczas funkcja przewijania plików mp3/wma podczas odtwarzania.
Czekałem na taki transmiter i się wreszcie doczekałem :)
_________________
Bellwood 301U black
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2008-11-13, 23:12   

TomPL, ciekawa propozycja zwłaszcza przewijanie utworów - tego mi głównie brakuje w moim urządzeniu. Oglądałem też zdjęcia w necie i transmiter wygląda ładnie, to ważne bo większość tego typu urządzeń ma przeważnie wygląd bazarowy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group