STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przycinające sie filmy w formacie divx
Autor Wiadomość
spoker
Początkujący


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-03-27, 08:57   przycinające sie filmy w formacie divx

witam


Przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na swój problem, otóż objawia się on tym iż na filmach w formacie divx podczas scen na których przeważa woda, pada deszcz, pojawiają się drzewa zaczyna się obraz przycinać, zwalnia lekko, potem znowu przyspiesza dzieje się tak od zakupu odtwarzacza, próbowałem rożnych ustawień rozdzielczości itp itd, niestety nic nie pomogło, czy wy też tak macie? czy winy mam szukać w uszkodzonym sprzęcie?

z góry dzięki za pomoc
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2009-03-30, 05:48   

Zapewne nie pomogę ci wiele mówiąc że też mam takie zwolnienia na niektórych filmach, ale nie potrafię określić żadnej reguły występowania tego 'zjawiska'. Woda czy nie, pada czy sucho, drzewa czy pustynia - nie ma u mnie znaczenia. Raczej fakt że na jednym filmie są zwolnienia na innym nie ma.
Podejrzewam, że albo bellek na pewnych dużych bitrate'ach nie wyrabia albo przy jakichś szczególnych kodowaniach - niestety nie udało mi się usystematycznić tych podejrzeń...
_________________
Bellwood 301U black
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2009-03-31, 20:14   

Istnieje maksymalny bitrate dla którego większość playerów dają radę a potem obraz się przycina. Większość filmów jest kodowana ze zmiennym bitrate gdzie ustawia się średni ale nie jest ustawiony maksymalny bitrate.
Sceny z wodą, lasem,ogniem lub panoramy itp gdzie jest wiele szczegółów (kolejne klatki różnią się bardzo od klatki kluczowej) dostają bardzo wysoki chwilowy bitrate. Jeżeli przy kodowaniu ustawi się maksymalny bitrate np na 5000-6000 to nie będzie przycinania, za to pogorszy się jakość tych scen.
Z doświadczenia wiem że chwilowy skok do 4000-6000 kbps nie powoduje przycięć, jeżeli taki bitrate trwa dłużej mogę pojawić się przycięcia.

EDIT:
Nie jestem pewien tych wartości, odnoszą się raczej do kodowania MPEG, testowałem to montując filmy z kamery Digital8. Jednak idea pozostaje słuszna ;-)

EDIT2:
Dobry program do pokazania wykresu bitrate w filmie - BitrateViewer



z wykresów wynika że podałem poprawne wartości
Ostatnio zmieniony przez Olek 2009-03-31, 21:02, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
spoker
Początkujący


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-04-02, 20:10   

z tego wynika ze belek ma za słaby procesor do obsłużenia filmów kodowanych z wiekszym bitratem tak jak to miało miejsce w starszych komputerach gdzie filmy sie przycianły w ten sam sposob.

Ciekawy jestem tylko czy duzo z was tak samo ma w swoich belach.

pozdrawiam
 
 
Tedabc 
Użytkownik



Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 17
Wysłany: 2009-04-02, 23:48   

Najlepiej poszukać sobie na tej stronie http://divxtest.surdvd.com/sommaire.php3?lang=en linków do sciągnięcia płytki testowej DivXTestCDv2.0 i można spokojnie w domu sobie sprawdzić do Dvd czyta i jak jest z płynnością odtwarzania i innymi funkcjami.Testowane są różne rodzaje audio,video,zdjęć,napisów i w 30 minut wiemy co działa a co nie i jak komuś się chce :-D może dodać wyniki do bazy informacji o odtwarzaczach.
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2009-04-09, 08:39   

Olek napisał/a:

Dobry program do pokazania wykresu bitrate w filmie - BitrateViewer

Fajny program :)
Nawet nie przypuszczałem, że film ze średnim bitrate 1000kbps (a takie najczęściej mi się trafiają) może mieć chwilowe skoki do ponad 5000kbps. Niech no mi się teraz trafi jakiś taki film, już ja go przetestuję :evil:

Tedabc napisał/a:

Najlepiej poszukać sobie na tej stronie http://divxtest.surdvd.com/sommaire.php3?lang=en linków do sciągnięcia płytki testowej DivXTestCDv2.0

Coś te linki albo nie działają albo ja nie umiem znależć - ma ktoś to gdzieś wystawione "po ludzku"?
_________________
Bellwood 301U black
 
 
Tedabc 
Użytkownik



Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 17
Wysłany: 2009-04-09, 23:24   

Fakt,już nic z tych stron nie działa,ja tą płytę sciągałem dawno chyba z 3 lata temu jeszcze jak miałem Korra.Może jeszcze jest do sciągnięcia na rapidshare lub ftp a jak nie to już tylko torrent albo emule.
 
 
zgoneq 
Moderator


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 82
Wysłany: 2009-04-19, 17:30   

ewentualnie mogę komuś podesłać pocztą polską w ostateczności... niestety nie mam możliwości wystawienia gdziekolwiek..
_________________
Bellwood 311U silver
Soft v3
 
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2009-04-20, 10:50   

a to jest duzy plik?
_________________
Bellwood 301U black
 
 
zgoneq 
Moderator


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 82
Wysłany: 2009-04-20, 20:06   

700 MB
_________________
Bellwood 311U silver
Soft v3
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group