STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostrożnie z naklejkami!
Autor Wiadomość
vooveeq
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 3
Wysłany: 2006-05-08, 13:28   Ostrożnie z naklejkami!

Swego czasu stworzyłem parę płyt DVD-Video z moimi prywatnymi filmami. Zrobilem przepiekna okladke i okragle naklejki na plytki.
Wszysto wygladalo po prostu swietnie.
Minelo poltora roku i ani jedna (z osmiu!) z tych plytek nie jest odtwarzana na Bellwoodzie. Zaczelo sie od rwania filmu, a skonczylo na "brak dysku" na wszystkich bez wyjatku. Na komputerze, dzieki Bogu, plytki sie odtwarzaja, wiec od razu zrobilem backup.
Jesli ktos zainteresowany, poszukam jakiej firmy byly te naklejki.
 
 
Maxor 
Początkujący



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 3
Wysłany: 2006-05-08, 22:52   Re: Ostrożnie z naklejkami!

vooveeq napisał/a:
Swego czasu stworzyłem parę płyt DVD-Video z moimi prywatnymi filmami. Zrobilem przepiekna okladke i okragle naklejki na plytki.

Zaraz... chcesz powiedziec, ze owe naklejki w jakims sensie zaszkodzily plytkom? :shock:
Troche dziwne zwlaszcza, ze w czytniku/nagrywarce kompa jak piszesz - dziala.
Nie eksperymentowalem co prawda z naklejkami... ale jakis czas temu, postanowilem zrobic sobie authoring DVD kultowego serialu z lat 70-tych: "Wakacje z duchami", to tak z myslą o potomnych haha :mrgreen: . Uparlem sie miec wszystkie odcinki tego serialu na jednym krazku, zatem aby w miare zachowac jakosc zaprojektowalem to na dwuwarstwowej DVD + wlasne menu itd. Jestem zdania, iz zrobilem to zgodnie z tzw. sztuką - Nero Vision Express 3 z typowymi (bez wydziwiania) ustawieniami i z tego co u siebie zauwazylem wynika, ze Bell mimo wszystko troche grymasniej traktuje taka plyte. Niby dziala a czasami: "brak dysku". Zwalam to po trosze na wszechobecny kurz i radzę z tym, "przedmuchujac paszcze" czytnika tzw. sprezonym powietrzem. Póki co, pomaga :-) ... nie mniej, naklejki mnie troche zdziwily. Moze warto pomyslec o nagrywarce z LightScribe-m :roll: .

Pozdr.
_________________
..: BeLL Anno Domini 2004 :..
Ostatnio zmieniony przez Maxor 2006-05-08, 23:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eustah 
Początkujący


Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 4
Wysłany: 2006-05-15, 22:35   

Dostałem kiedyś płytke z nalepką zrobioną chyba ze zwykłego papieru samopszylepnego do tego nie za równo obcięte to było chociaż niby to miało lepiej wyglądać i bell nie odtwarzał płyty od samego początku. zdrapałem to i chodzi :P
 
 
 
mac 
Junior Admin



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 143
Wysłany: 2006-05-21, 19:43   Re: Ostrożnie z naklejkami!

Maxor napisał/a:
Może warto pomyslec o nagrywarce z LightScribe-m :roll: .

Pozdr.

Maxor ,czy do nagrywarek tego typu potrzebne jest jakieś dodatkowe oprogramowanie,czy wystarczy standartowy software np:Nero
pozdrawiam
_________________


BELLWOOD 308 U HDMI
 
 
WoZo 
Początkujący


Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 4
Wysłany: 2006-05-24, 21:28   

Z tego typu naklejkami mogą być kłopoty. Czytałem kiedyś o tym: sprawa wygląda tak, że płyta jest wtedy cięższa i nie każdy napęd ją odczyta.
 
 
rostek2 
Użytkownik



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 10
Wysłany: 2006-06-19, 21:32   

Panowie - juz spiesze wyjasnic o co chodzi z naklejkami na plyty.

Po pierwsze naklejka w wiekszosci przypadkow nie jest rowno przyklejona co wyzwala efekt mimosrodowy (jak ktos ogladal Benny Hilla jadacego na rowerze, z oskami nie na srodku kol, to wie o czym mowie) - czyli srodek ciezkosci jest zachwiany i plyta nie wiruje rownomiernie, ale nie to jest przyczyna problemow w wiekszosci przypadkow.

Czesc napedow CD/DVD (np. w moim sluzbowym laptopie) nagrzewa sie bardziej niz inne - przez co plyta tez sie nagrzewa i odrobine proboje sie odksztalcic - a nalepka papierowa nie pozwala na to - przez co w rezultacie plyta wygina sie jak moze i przestaje byc czytana i to jest glowny powod.

Ja mam Bellwooda od dwoch lat i od poczatku naklejam nalepki i poza tym, ze moj laptop ich nie czyta to Bellwood odtwarza je bez najmniejszego problemu

Aczkolwiek technologia Bellwooda ewaluowala przez lata i mogly byc wykorzystywane napedy roznych marek a z tym jak wiadomo bywa roznie - jedne zatem beda czytaly plyty z nalepkami - inne nie.

pozdrawiam

Rostek

P.S
proponuje kupowac nalepki na plyty dobrych (markowych) firm np. EMTEC, HP czy tez AVERY
_________________
Żółtodziob WIW'owo - BELLWOOD'owy
Ostatnio zmieniony przez rostek2 2006-06-19, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maxor 
Początkujący



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 3
Wysłany: 2006-06-24, 03:07   Re: Ostrożnie z naklejkami!

mac napisał/a:
Maxor napisał/a:
Może warto pomyslec o nagrywarce z LightScribe-m :roll: .

Pozdr.

Maxor ,czy do nagrywarek tego typu potrzebne jest jakieś dodatkowe oprogramowanie,czy wystarczy standartowy software np:Nero
pozdrawiam

Nie tak dawno, testowalem (montowalem u znajomych w kompie) nagrywarke NEC-a z konkurencyjnym wobec LightScribe'a systemem nadruku: Labelflash.
Do napedu dolaczona byla specjalna wersja Nero z dedykowaną obsluga tego wlasnie systemu...
rezultatow, czyli nagranych plytek, na Bellku z braku czasu niestety nie sprawdzalem :-| .
Swoja droga, tutaj znajdziesz dosc obszerny artykul na temat wypalania etykiet.

Pozdr.
_________________
..: BeLL Anno Domini 2004 :..
Ostatnio zmieniony przez Maxor 2006-06-24, 03:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mac 
Junior Admin



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 143
Wysłany: 2006-06-24, 15:24   

Niezmiernie ciekawy artykuł ,dzięki Maxor
 
 
jon
Początkujący


Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2
Wysłany: 2006-08-15, 20:59   

To ja dożuce że mam nagrywarkę lg z funkcją lightscrible i powiem jedno z tego co już wiem to label flasz są gorszej jakości niż te lightscrible a te też nie są takie zajebiste wyglądają jak przez mgłę i niech wam nikt nie wciska że jest innaczej i cena szkoda wydawać na to kasy to z własnego doświadczenia.

Pozdro
 
 
Luke
Użytkownik


Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 18
Wysłany: 2006-08-16, 14:21   

jon napisał/a:
To ja dożuce że mam nagrywarkę lg z funkcją lightscrible i powiem jedno z tego co już wiem to label flasz są gorszej jakości niż te lightscrible a te też nie są takie zajebiste wyglądają jak przez mgłę i niech wam nikt nie wciska że jest innaczej i cena szkoda wydawać na to kasy to z własnego doświadczenia.

Pozdro


A ja dorzucę, że słownik ortograficzny nie gryzie natomiast takie błędy mogą popsuć wzrok czytających. Ortografii można się nauczyć, a dysgrafia jest zwykłą wymówką dla nieuków. Można pozatym użyć programów sprawdzających pisownię i nie kaleczyć języka.
http://www.bykom-stop.avx.pl/
 
 
mac 
Junior Admin



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 143
Wysłany: 2006-08-16, 17:55   

Luke napisał/a:


A ja dorzucę, że słownik ortograficzny nie gryzie natomiast takie błędy mogą popsuć wzrok czytających. Ortografii można się nauczyć, a dysgrafia jest zwykłą wymówką dla nieuków. Można pozatym użyć programów sprawdzających pisownię i nie kaleczyć języka.
http://www.bykom-stop.avx.pl/


A ja przypomnę,że na tym forum od zwracania uwagi innym użytkownikom są osoby nazywane dla niepoznaki moderatorami :mrgreen: .To,że nas nie widać,nie oznacza,że nie wiemy,co się na forum dzieje. A błędy mogą zdarzyć się każdemu,również Tobie.
Pozdrawiam
PS.Popieram akcję "Bykom- stop",ale nie można przeginać.
 
 
Luke
Użytkownik


Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 18
Wysłany: 2006-08-16, 18:12   

Przepraszam, może mnie trochę poniosło. Wiem, że błedy mogą się zdarzyć każdemu, i wiem że od zwracania uwagi są moderatorzy :D
Ja już nie będę nie bij :oops:
 
 
mac 
Junior Admin



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 143
Wysłany: 2006-08-16, 18:26   

Luke napisał/a:
Przepraszam, może mnie trochę poniosło. Wiem, że błedy mogą się zdarzyć każdemu, i wiem że od zwracania uwagi są moderatorzy :D
Ja już nie będę nie bij :oops:


Tym razem Ci odpuszczę :mrgreen:
_________________


BELLWOOD 308 U HDMI
 
 
mimik
Początkujący


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 1
Wysłany: 2006-08-30, 06:10   

jon napisał/a:
To ja dożuce że mam nagrywarkę lg z funkcją lightscrible i powiem jedno z tego co już wiem to label flasz są gorszej jakości niż te lightscrible a te też nie są takie zajebiste wyglądają jak przez mgłę i niech wam nikt nie wciska że jest innaczej i cena szkoda wydawać na to kasy to z własnego doświadczenia.

Pozdro


Ja powiem tak 2 lata temu żuciłem się na naklejki na płyty zrobiłem 300 płyt z filmami, posiadałem fajny sprzęt Yakumo DX4 i wszystko było ok, po pewnym czasie zaczeły się problemy z skopiowaniem na kompie, teraz na Belku zacinają się więc od 3 miesięcy używałem lightscrible, musze przyzać że niezłe wrażenie (pierwsze), później płytki stają się jakby za mgłą (PHILIPS) i wypalona etykieta traci swoje wypalenie, więc poszedłem do sklepu i kupiłem drukarke Canon IP5200 i drukuje etykiety. Po pierwsze w kolorze jakość super POLECAM. Lightscrible na matowe złote tło i czarny wypalany obrazek chociaż ostatnio widziałem na Allegro płyty Lightscrible w kolorach srebrnym i czerwonym.
Reasumując polecam drukarke do płyt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group