STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bellwood 311U wariuje
Autor Wiadomość
Frajer
Użytkownik



Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 23
Wysłany: 2009-03-19, 21:20   Bellwood 311U wariuje

uh, dawno nie pisałem. Ale do rzeczy. 23.02.2009 kupiłem sobie belka 311U (sw:BW311-20090105-V 1.0) i zaczęły się cuda:
1. potrafi samodzielnie przeskakiwać do przodu o kilka sekund, zmienić odcinek, podgłaszać i ściszać, a w końcu przerwać i wysunąć tackę, potem tacki nie wsuwa;
2. jeszcze sam wyświetla dziwne i przypadkowe informacje o rozdziałach, czasie, itp.

Mam już reklamować??

A ja głupi na 301a marudziłem...

Edit 1: 21-04-2009
Oddałem belka do serwisu. Po 3 tygodniach odesłali z adnotacją, że wymienili laser (faktycznie plomby zdjęte, na śrubach ślady odkręcania). Biorę się do testowania i jest jeszcze gorzej oto opisy usterek:
Kod:
1. Urządzenie potrafi samodzielnie przewijać  do przodu o kilka sekund odtwarzany materiał, zmienić odcinek, rozdział, podgłaszać i ściszać, a w  końcu przerwać odtwarzanie i wysunąć tackę;
2. Zdarza się, że po włożeniu do napędu płyty, bądź pendrive-a zgłasza się setup odtwarzacza.
3. Płyty nagrane czy to w divx 3,4,5 i xvid, które bezproblemowo działają w bellwoodzie 301a tutaj startują, odtwarzają ok 8 sekund po czym urządzenie wyrzuca komunikat nieprawidłowe dane i wysuwa napęd, bądź też nie startują w ogóle. Ta sama sytuacja ma miejsce podczas korzystania z nośników usb.
4. Płyty dvd nagrane kamerą cyfrową posiadające menu dvd zacinają się podczas wyboru menu.
W sumie przetestowałem na urządzeniu około 40 płyt – cdr, cdrw, dvd + i -, a także kilka pendrive-ów głównie firmy kingston, oraz kilka dysków 3,5'' z własnym źródłem zasilania. Za każdym razem objawy były podobne do w/w.


Powrót do serwisu.
Czy komuś też tak szaleje?
Ostatnio zmieniony przez Frajer 2009-04-21, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
p.klimeczek 
Początkujący


Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-12-05, 16:41   

Witam,
W odpowiedzi na pytanie u mnie również występują podobne problemy. Nie testowałem go długo bo już przy pierwszej płycie wywaliło i od razu zabrałem się za przeglądanie informacj w sieci. Filmy divx odtwarza, następnie komunikat nieprawidłowe dane i wysuwa. Orginalne dvd wywala bez komunikatu.

Czy udało się usunąć ten problem?

W prawach konsumenta nie jestem odpowiednio zorientowany, ale nie wiem czy nie istnieje możliwość wymiany sprzętu na nowy w przeciągu paru dni w przypadku niezgodności z warunkami umowy? Domniemam że taka usterka stanowi taką niezgodność.
 
 
Frajer
Użytkownik



Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 23
Wysłany: 2010-04-08, 22:25   

Wiecie co, już chyba wszystkie bebechy mu wymienili: wyświetlacz, (to on odpowiadał za wariacje tacki) tackę- poszedł naciąg, pilota (na nówkach bateriach zardzewiały styki), odpadły przyciski. A i tak niewiele się zmieniło - dalej chodzi jak chce - włącza się albo nie, wysuwa tackę albo nie... szmelc
Najgorsze jest to że serwis przestał dokumentować naprawy w gwarancji, a po iluś tam razach przysługuje wymiana na nowy (po 4? Nie pamiętam) - piszą usterek nie stwierdzono.
Nic to. Jeszcze rok gwarancji, więc powalczę jeszcze.

A zasłużony 301A niezmordowany (tfu tfu) :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group