STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Opis tajemniczych funkcji w sofcie Bellwooda301A
Autor Wiadomość
Soldi3r 
Początkujący



Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 3
  Wysłany: 2006-11-19, 13:06   Opis tajemniczych funkcji w sofcie Bellwooda301A

Witam!!!
Bellwooda mam już dość długo bo od maja 2005 ale są w jego sofcie funkcje o których znaczeniu nie wiem do dziś. Może na tym forum jest jakiś "mózg" co wytłumaczy mi i możliwe że innym użytkownikom "o co chodzi jakby":)
1. Setup/Główne/Typ obrazu --> Czym sie róznią poszczególne opcje wyboru ? Np. smart, supersmart, film, itd...
2. Setup/Głowne/Captions ---> Do czego to służy ???
3. Setup/Dźwięk/Pro Logic II Mode ---> Czym sie różnią poszczególne opcje wyboru ???
4. Setup/Dźwięk/Pro Logic II Control ---> Znajdują sie tam następujące ustawienia:
- Dimension
- Paronama
- Center Width
- Sorround Filter
- Surround Coherence
Jaki wpływ mają te ustawienia na dźwięk i co reguluje poszczególna opcja ???
5. Jak wiadomo w sofcie A156 jest Equalizer i służy on do poprawiania dźwięku muzyki w mp3 i Cd-Audio... A jest jakaś możliwość odpalenia EQ podczas oglądania filmu Divx z dźwiękiem mp3 ???

Z góry dziękuje za pomoc w wyjaśnieniu mi o co chodzi, będe naprawde wdzięczny temu kto mi to wytłumaczy...
Pozdrawiam Soldi3r...
_________________
Bellwood 301A ---> Soft A156 DTS ---> Maj 2005
 
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2006-11-24, 11:07   Re: Opis tajemniczych funkcji w sofcie Bellwooda301A

Soldi3r napisał/a:
1. Setup/Główne/Typ obrazu --> Czym sie róznią poszczególne opcje wyboru ? Np. smart, supersmart, film, itd...


znalazlem cos takiego w archiwum google, na forum napisy.org temat niestety gdzies przepadł
http://bellwood.olek.waw.pl/inne/smart.htm

Soldi3r napisał/a:
5. Jak wiadomo w sofcie A156 jest Equalizer i służy on do poprawiania dźwięku muzyki w mp3 i Cd-Audio... A jest jakaś możliwość odpalenia EQ podczas oglądania filmu Divx z dźwiękiem mp3 ???


u mnie w 301 nie ma takiej mozliwosci, dodatkowo uwazam ze soft z equalizerem tylko pogarsza jakosc dzwieku
 
 
mac 
Junior Admin



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 143
Wysłany: 2006-11-24, 11:35   

A ile ja się tego naszukałem :evil: ,bo pamietam ,że był ten temat poruszany na "napisach..." ,dzięki Olek.
Swoją drogą,tego który likwidował forum bellwooda i nie spowodował udostepnienia archiwum wszem i wobec kazałbym przećwiczyć batem pod pręgieżem jak to drzewiej bywało.... :mrgreen:
W tej chwili właściwie odkrywamy Amerykę na nowo (i nie z winy użytkowników przecież)i szlag mnie czasem trafia jak próbuję odszukać w internecie jakieś strzepy informacji z forum Bellwooda na "napisach.."
_________________


BELLWOOD 308 U HDMI
 
 
Soldi3r 
Początkujący



Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 3
Wysłany: 2006-11-24, 16:06   

Cytat:
u mnie w 301 nie ma takiej mozliwosci, dodatkowo uwazam ze soft z equalizerem tylko pogarsza jakosc dzwieku

Może jeżeli masz Amplituner to tak bo tam masz regulacje barwy ale ja posiadam tanie glosniki aktywne które regulacji wysokich tonów nie posiadają (a troszke mi ich brakuje) i w tym wypadku EQ jest wskazany a jeżeli ktoś uważa że pogarsza on dźwięk to przecież nie trzeba go uruchamiać :)
Cytat:
znalazlem cos takiego w archiwum google, na forum napisy.org temat niestety gdzies przepadł
http://bellwood.olek.waw.pl/inne/smart.htm

Tak ja też byłem użytkownikiem starego forum i facet co założył ten temat o nicku 50 Groszy to byłem ja :) Maxor (swoją drogą genialny fachura :) ) próbował tam co nieco wyjaśnić ale i tak do końca nic nie było wiadomo więc pomyślałem że ktoś z tego forum w jakiś sposób doszedł do innych ciekawych informacji i sie nimi podzieli :) To był totalny idiotyzm kasować tak OGROMNĄ wiedze która była zgromadzona na tamtym forum i wtedy właśnie były złote czasy Bellwooda... teraz wiara sie rozeszła po różnych forach i nie ma już tego klimatu który wtedy panował bo forum upadło:( Bardzo mi szkoda że ludzie z napisy org byli tak bezmyślni ale co zrobić...

A co do tematu to wie ktoś do czego służą opcje opisane przeze mnie w punktach od 2 do 4 ?? Rozumiem że nie wszyscy muszą mieć soft z Pro Logiciem II ale Captions jest bodajże od dawna w Bellku a ja nadal nie wiem do czego to służy...
Z góry dziękuje za odp i ciesze sie że ktoś próbował chociaż odp na mój post :)
Pozdro
_________________
Bellwood 301A ---> Soft A156 DTS ---> Maj 2005
 
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2006-11-24, 20:54   

Soldi3r napisał/a:
Cytat:
u mnie w 301 nie ma takiej mozliwosci, dodatkowo uwazam ze soft z equalizerem tylko pogarsza jakosc dzwieku

Może jeżeli masz Amplituner to tak bo tam masz regulacje barwy ale ja posiadam tanie glosniki aktywne które regulacji wysokich tonów nie posiadają (a troszke mi ich brakuje) i w tym wypadku EQ jest wskazany a jeżeli ktoś uważa że pogarsza on dźwięk to przecież nie trzeba go uruchamiać :)


masz racje uzywam amplitunera i tam robie korekcje, a wylaczenie equalizera w sofcie bella nie poprawia jakosci dzwieku, dobry dzwiek daja softy bez tej funkcji
 
 
Soldi3r 
Początkujący



Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 3
Wysłany: 2006-11-24, 21:10   

Cytat:
masz racje uzywam amplitunera i tam robie korekcje, a wylaczenie equalizera w sofcie bella nie poprawia jakosci dzwieku, dobry dzwiek daja softy bez tej funkcji

Hmmm wiesz jakoś nie porównywałem jakości dźwięku danych softów bo nawet nie mam na czym... te głośniczki co mam to jest szajs... Ty odczułeś różnice między softem A156 a A130 w jakości dźwięku? Wgrali mi taki soft w serwisie (wczesniej mialem A130) wiec juz nic na to nie poradze... A niedługo pewnie będe zmuszony kupić nagrywarke DVD bo mi siada już magnetowid więc nie będe kombinował z belkiem bo jak kupie nagryware to belek poleci prawdopodobnie na Allegro :) A właśnie może Ty albo ktoś inny z użytkowników wie ? Jaka jest najlepsza nagrywarka na rynku z HDD pod względem obsługi Divix i polskiej czcionki ? Słyszałem że LG RH177 jest niezła a ostatnio wyszła Manta Emperor HDD Recorder 2 i nie wiem co wybrac :( A może cos innego ? LG wiadomo ma o wiele większą renome niż manta bo firmie Manta to ja kompletnie nie ufam i kojarzy mi sie z psującą tandetą... Swoją drogą na Belku też sie troszke zawiodłem bo już 2x był w serwisie a wiem że inni też tak mieli więc to troszke świadczy o jakości sprzętu co nie ??? A swoją drogą pisał ktoś ostatnio do Bogdana z ProAbitu co z softem do Bellka 301A ??? Będzie coś jeszcze czy ten odtwarzacz już umarł ???
Pozdro 4 all i do przeczytania na forum :)
_________________
Bellwood 301A ---> Soft A156 DTS ---> Maj 2005
 
 
 
mukaso 
Użytkownik


Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 31
Wysłany: 2006-11-25, 00:50   

Cytat:
Rozumiem że nie wszyscy muszą mieć soft z Pro Logiciem II ale Captions jest bodajże od dawna w Bellku a ja nadal nie wiem do czego to służy...

Caption jest to rodzaj napisów dla niesłyszących, które są wkodowane w niektóre płyty DVD. Dokładniejszy opis jest tutaj.
_________________
Bellwood 301USB silver
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2006-11-27, 09:44   

Soldi3r napisał/a:
Ty odczułeś różnice między softem A156 a A130 w jakości dźwięku?

Nie jestem melomanem ani nie mam sluchu absolutnego, ale roznica pomiedzy tymi softami jest wyraznie slyszalna. Ja mam bella 301 wiec soft to 8135 i 8156.

Soldi3r napisał/a:
A niedługo pewnie będe zmuszony kupić nagrywarke DVD bo mi siada już magnetowid więc nie będe kombinował z belkiem bo jak kupie nagryware to belek poleci prawdopodobnie na Allegro :) A właśnie może Ty albo ktoś inny z użytkowników wie ? Jaka jest najlepsza nagrywarka na rynku z HDD pod względem obsługi Divix i polskiej czcionki ?

Od jakiegos czasu bawie swoja konstrukcja oparta o stary komputer z pentium III plus rozne wyspecjalizowane dystrybucje linuxa. W efekcie mam player divxow i nagrywarke HDD, wszystko zamkniete w obudowie desktop, niestety na razie bez ladnego panela przedniego. Aktualnie chce podlaczyc wyswietlacz LCD z serii HD44780.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group