STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zacinanie się filmów na płycie dvd
Autor Wiadomość
Frajer
Użytkownik



Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 23
Wysłany: 2006-12-26, 16:19   Zacinanie się filmów na płycie dvd

Witam;
Odkąd jestem szczęśliwym (?) posiadaczem nagrywarki LG-GSA 4163B soft A106 zauważyłem następujący problem: filmy nagrane na dvd potrafią się przycinać. Dotyczy to zarówno płyt stricto dvd jak i serii filmów zakodowanych xvidem jak i divx-em nagranych na dvd.
Przy nagrywaniu korzystam z Winoncd 6 lub Ashampoo Burning Studio za każdym razem wybierając najniższe prędkości nagrywania. W czym leży problem? Czy to wina LG? Mam Bellwooda 301 soft 8156
 
 
DEFFC0N
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 11
Wysłany: 2006-12-26, 16:24   

Raczej wina nagrywarki najlepiej jakbys mial mozliwosc sprawdzenia na innym DVD no i oczywiscie w kompie zobacz z plyty czy tez sie przycina.
co do szybkosci to ja pale max.16 X i bez problemu mi 301 czyta :)
Wcale zapis wolniejszy nie musi byc lepszy :)
 
 
Frajer
Użytkownik



Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 23
Wysłany: 2006-12-27, 08:25   

Też bym się ku temu skłaniał, tylko kolejny film z tej samej płyty idzie pięknie, (a jest ich wszystkich na płycie sześć). Sam już nie wiem co o tym myśleć. Czy nikt z userów nie używa LG?
 
 
aconitum 
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 11
Wysłany: 2006-12-27, 09:24   

Witam

Może to być wina nagrywarki. Ja używam nagrywarki Lite-on i podobne problemy zdażają się tylko na kiepskich jakościowo płytach dvd. Nie napisałeś na jakiej marki płytach masz problemy.
Może też być inna przyczyna takich problemów (jeśli występują na WSZYSTKICH płytach dvd) - pada Ci napęd w Belku.

Pozdrawiam
 
 
Frajer
Użytkownik



Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 23
Wysłany: 2006-12-28, 08:05   

OK. Zmienię nagrywarkę i zobaczymy. W sobotę powinienem już coś wiedzieć. Acha, najczęściej wypalam na TDK-ach
 
 
mac 
Junior Admin



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 143
Wysłany: 2006-12-28, 19:46   

Ja używam nagrywarkę DVD NEC i i płyty DVD Esperanza czyli niezbyt ciekawej jakości ;-) Bellwood znosi je nakomicie i to zarówno" + "jak i "-" -dlatego raczej też obstawiałbym Twoją nagrywarkę (chociaż dziwne ,bo LG do dobry sprzęt).
Może jest możliwość aktualizacji firmwaru Twojej nagrywarki (to też moze pomóc)
_________________


BELLWOOD 308 U HDMI
 
 
jcool
Początkujący


Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 3
Wysłany: 2006-12-29, 15:43   

Ja też mam nagrywarkę NEC. Dokładnie NEC ND-4551A. I wszystkie dvd dobrze nagrywa, są małe problemy z cd (i tak je nagrywam nagrywarką Teac). Więc pewnie to problem nagrywarki. Aha, i jedynie źle mi nagrywa na płytkach dvd Omega- wielki syf, tnie się na maxa. A propos wiesz mac czy jest jakiś nowy firmware do mojej nagrywarki(może nieoficjalne) , żeby lepiej nagrywała i odtwarzała cd?(teraz mam 1-8L). A tobie @Frajer radziłbym kupić nagrywarkę Benq - dobry sprzęt.
 
 
mac 
Junior Admin



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 143
Wysłany: 2006-12-29, 19:21   

jcool napisał/a:
A propos wiesz mac czy jest jakiś nowy firmware do mojej nagrywarki(może nieoficjalne) , żeby lepiej nagrywała i odtwarzała cd?(teraz mam 1-8L).


no to już prawie offtop,ale co mi tam :mrgreen:
Proszę bardzo do wyboru ,do koloru
http://liggydee.cdfreaks.com/page/4550/

Różne firmware oficjalne i mniej oficjalne ,do 4550- 4551A
_________________


BELLWOOD 308 U HDMI
 
 
Frajer
Użytkownik



Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 23
Wysłany: 2007-02-10, 19:47   

Tak Szanowni Państwo mieliście rację to była nagrywarka :-?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group