STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bellek a napisy sub
Autor Wiadomość
andronus01
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 15
Wysłany: 2006-08-29, 08:00   Bellek a napisy sub

Jak to jest w końcu z napisami w formacie sub ??
tu i ówdzie w necie widziałem opis że Bellek301 obsługuje napisy sub .
Spreparowałem sobie filmik + napisy (idx,sub) ale nie łyka napisów.
więc chyba przekłamanie w info na stronkach ...??
 
 
aconitum 
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 11
Wysłany: 2006-08-30, 19:13   

Witam

Nie jest to przekłamanie - Bellek czyta napisy .sub. Jestem tego pewien w 100%, bo przed chwilą sprawdziłem :) Jeśli nie wyświetla napisów, to proponuję wcisnąć na pilocie przycisk Subtitles i sprawdzić czy przypadkiem nie ma ustawienia w pozycji OFF. Można też spróbować wczytać napisy ręcznie: najechać na plik .sub i wcisnąć Enter stosowny komunikat poinformuje o wczytaniu napisów.

Pozdrawiam
 
 
andronus01
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 15
Wysłany: 2006-08-31, 09:11   

aconitum napisał/a:
Witam

Nie jest to przekłamanie - Bellek czyta napisy .sub. Jestem tego pewien w 100%, bo przed chwilą sprawdziłem :) Jeśli nie wyświetla napisów, to proponuję wcisnąć na pilocie przycisk Subtitles i sprawdzić czy przypadkiem nie ma ustawienia w pozycji OFF. Można też spróbować wczytać napisy ręcznie: najechać na plik .sub i wcisnąć Enter stosowny komunikat poinformuje o wczytaniu napisów.

Pozdrawiam



Hmm to w takim razie głupi jestem już, bo próbowałem ręcznie wybrać napisy i niestety zobaczyłem tylko nieszczęsną łapkę na telewizorni ....
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2006-08-31, 13:32   

Ktora masz wersje softu?
Napisy sub to format microdvd i jest na 100% czytany przez bella jezeli plik ma rozszerzenie .txt. W microdvd moga wystepowac tagi opisujace czcionkę np:
{c:$aabbcc} - kolor
{s:size} - rozmiar
{y:i} - italic
{y:b} - bold
nie sa one obsługiwane przez bella i ja je usuwam przed wypaleniem plyty.
 
 
aconitum 
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 11
Wysłany: 2006-09-01, 10:34   

Olek napisał/a:
Napisy sub to format microdvd


I tu się mylisz. Napisy .sub to nie to samo co microdvd. Mdvd, to format tekstowy, a .sub, to graficzny (dlatego potrzebuje pliku .idx żeby odtwarzacz wiedział w którym momencie nałożyc na film obrazek z napisami).

Pozdrawiam
 
 
szwajcar 
Początkujący


Dołączył: 15 Kwi 2006
Posty: 7
Wysłany: 2006-09-01, 17:00   

Olek napisał/a:
Napisy sub to format microdvd

aconitum napisał/a:
Napisy .sub to nie to samo co microdvd.

Zabawne, bo obydwoje macie rację :-)
Napisy mDVD występują na zachodzie z rozszerzeniem sub
Są też graficzne napisy z rozszerzeniem sub i towarzyszący im plikiem indeksów idx.
 
 
andronus01
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 15
Wysłany: 2006-09-04, 13:57   

szwajcar napisał/a:
Olek napisał/a:
Napisy sub to format microdvd

aconitum napisał/a:
Napisy .sub to nie to samo co microdvd.

Zabawne, bo obydwoje macie rację :-)
Napisy mDVD występują na zachodzie z rozszerzeniem sub
Są też graficzne napisy z rozszerzeniem sub i towarzyszący im plikiem indeksów idx.



Właśnie chodzi mi czy Bellek 301 bez kłopotu obsługuje napisy sub (te graficzne) występujące w parze z plikiem idx !!!
 
 
aconitum 
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 11
Wysłany: 2006-09-04, 17:00   

Ja właśnie o takich (graficznych) pisałem. Mój Bellek radzi sobie z nimi bez problemów.

Pozdrawiam
 
 
arczibandit
Początkujący


Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 2
Wysłany: 2006-09-09, 11:04   

Chciałbym to zobaczyć....
Ja mam Wiwke 238U (technicznie to samo co 301U) i takich napisów nie łyka wcale. łyka sub'y tekstowe ale nie te graficzne o których mowa.

Sprawdz czy na pewno o te same chodzi. Sub'y które mam na mysli wystepuja wraz z plikiem idx, a cały zbiór zajmuje np kilka MB, a nie np 100 kb jak w przypadku formatu tekstowego... Napisy tego typu często występują w releasach P2P grupy DIAMOND.
Technicznie są to napisy zripowane z orginalnej ścieżki DVD (zdaje sie że można to zrobić programem VobSub)...

Są o tyle fajne ze czasem wystepują w wersjach wielojęzycznych i można przełączać podczas odtwarzania pomiedzy różnymi wersjami językowymi...

Na PC można je odtworzyć m.in. za pomoca programu VLC Media Player.
 
 
andronus01
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 15
Wysłany: 2006-09-11, 08:05   

arczibandit napisał/a:
Chciałbym to zobaczyć....
Ja mam Wiwke 238U (technicznie to samo co 301U) i takich napisów nie łyka wcale. łyka sub'y tekstowe ale nie te graficzne o których mowa.

Sprawdz czy na pewno o te same chodzi. Sub'y które mam na mysli wystepuja wraz z plikiem idx, a cały zbiór zajmuje np kilka MB, a nie np 100 kb jak w przypadku formatu tekstowego... Napisy tego typu często występują w releasach P2P grupy DIAMOND.
Technicznie są to napisy zripowane z orginalnej ścieżki DVD (zdaje sie że można to zrobić programem VobSub)...

Są o tyle fajne ze czasem wystepują w wersjach wielojęzycznych i można przełączać podczas odtwarzania pomiedzy różnymi wersjami językowymi...

Na PC można je odtworzyć m.in. za pomoca programu VLC Media Player.


Właśnie !! Może kolega aconitum nie sprawdził dokładnie bo mi napisów sub+idx Bellek nie łyka (mam 2 sztuki 301 i żaden nie chce odtwarzać takich napisów)..
 
 
aconitum 
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 11
Wysłany: 2006-09-11, 18:13   

Witam

Przed chwilą sprawdzałem jeszcze raz i z całą pewnością i stanowczością stwierdzam: mój odtwarzacz (Bellwood 301) czyta graficzne napisy sub. Odtwarzacz ma soft w wersji 8156 z obsługą DTS. Pliki mają takie wielkości: avi - 350 MB (21 minut filmu), idx - 15,1 kB, sub - 1,06 MB.

Pozdrawiam
 
 
arczibandit
Początkujący


Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 2
Wysłany: 2006-09-12, 16:31   

W takim razie zwracam honor ;]

Wygląda na to ze nowa seria odtwarzaczy ze stajni Proabit pod pewnymi względami posiada lekko wybrakowany soft w stosunku do nieco starszych modeli...
Ostatnio zmieniony przez arczibandit 2006-09-12, 16:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group