STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy mogę zamienić soft
Autor Wiadomość
kolman 
Początkujący


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2
Wysłany: 2006-04-14, 23:51   czy mogę zamienić soft

mam 301A soft A822 s5_dw. czy mogę go zmienić na A156. chcę wymienić na jakiś nowszy bo mi po 38 minutach prawie każdej płytki odtwarzanie zawiesza się. pytam bo jestem zupełnie zielony a nie chcę go wysłać do Pana Boga.
_________________
oj nowy
 
 
Harry Angel 
Moderator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 19
Wysłany: 2006-04-15, 00:42   Re: czy mogę zamienić soft

kolman napisał/a:
mam 301A soft A822 s5_dw. czy mogę go zmienić na A156. chcę wymienić na jakiś nowszy bo mi po 38 minutach prawie każdej płytki odtwarzanie zawiesza się. pytam bo jestem zupełnie zielony a nie chcę go wysłać do Pana Boga.

Myślę, że w takiej sytuacji warto spróbować zmienić soft. Oczywiście, zawsze istnieje ryzyko, że coś padnie, ale skoro i tak pada, to czemu nie? Na początek możesz wgrać oficjalny soft, czyli ver. A135 i jakby co, to reklamować. Jak na tym sofcie przestanie padać po tych 38 min., to go zostaw. Jak mawiali starożytni Grecy: "Lepszy działający Bellwood, niż DTS na dachu" (czy jakoś tak). Lepsze jest wrogiem dobrego.
Firmware znajdziesz TU

Pozdrawiam
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2006-04-15, 00:43   

nie wszyscy sa zdowoleni z A156, moze sprobuj z A135
jezeli zastosujesz sie do instrukcji wgrywania to prawdopodobienstwo ze bell wyladuje w Bellwood Raju jest bardzo bardzo niewielke
 
 
1000
Początkujący


Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 3
Wysłany: 2006-04-15, 16:59   

Mam Belka 301A był w nim soft A135

Ja wgrałem najpierw A156_DTS i na tym sofcie odtwarzał tylko MP3 i DVD (orginał) nic wiecej wiec wgrałem A156 NEW było lepiej ale na kilka minut potem sie wieszał więc wgrałem A140 no teraz śmiga (ale Divx'y mi uruchamia jakieś 20 sek dłużej niż na sofcie A135)

Wgrywanie w każdym przypadku trwało okło 1 min naszczęście bez prolemu :mrgreen:
 
 
usermanual 
Początkujący


Dołączył: 15 Kwi 2006
Posty: 2
Wysłany: 2006-04-15, 20:30   

Cześć! Mam Belka ale w wersji 301. Czym on się różni od 301A? Czy można jakoś go upgradeować? Wgrywałem już różne wersje (ostania to 8135) i nie jestem z niego do końca zadowolony. :cry:
 
 
Harry Angel 
Moderator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 19
Wysłany: 2006-04-15, 21:56   

usermanual napisał/a:
Cześć! Mam Belka ale w wersji 301. Czym on się różni od 301A? Czy można jakoś go upgradeować? Wgrywałem już różne wersje (ostania to 8135) i nie jestem z niego do końca zadowolony. :cry:

301A ma dwukrotnie pojemniejszy EEPROM, co pozwala (teoretycznie) na większe zmiany w firmware, np. na załadowanie jednocześnie dekoderów DTS i WMA. I to jest chyba najważniejsza różnica (jeśli jakieś inne istnieją).
Mój Bellwood (czerwiec '04) śmiga doskonale na sofcie 8156 z WMA. DTS nie jest mi potrzebny na analogu, bo mam ampli. Czego dotyczy Twoje niezadowolenie z 8135?

Pozdrawiam
_________________
Bellwood czerwiec '04 + YAMAHA RX-V350 + JBL SCS 178 + soft 8156
 
 
usermanual 
Początkujący


Dołączył: 15 Kwi 2006
Posty: 2
Wysłany: 2006-04-16, 13:10   

Błędy polegają na tym, że np.:
1. dość długo trzeba czekać na reakcję na rozkaz z pilota przy odtwarzaniu mp3,
2. pasek głośności ma mały zakres zmiany amplitudy dźwięku,
3. wyświetla się zawsze domyślnie OSD (czas odtwarzania, pozostały itp).
4. przy wyłączeniu poprzez isostat nie ma wyciszenia dźwięku i powoduje to styk w głośnikach,
5. zawiesza się i trzeba robić twardy reset w przypadku przeglądania zdjęć, jeśli nie rozpoznał formatu (z powodu np. błędu na płytce CD),
6. po wgraniu softu 8156 nie odświerza prawidłowo ekranu (przy odtwarzaniu mp3) gdy pojawia się equalizer, poza tym ma dosyć duże opóźnienie w stosunku do tego co jest odtwarzane.
Na razie tyle zauważyłem. Jeśli jeszcze jakiekolwiek znajdę to je podam na bieżąco.
WESOŁYCH ŚWIĄT!
 
 
kolman 
Początkujący


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2
  Wysłany: 2006-04-18, 01:31   

dzięki za informacje - w takim razie biorę się do roboty pozdrawiam
_________________
oj nowy
 
 
Stefan
Użytkownik



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 13
Wysłany: 2006-05-24, 07:19   

Witam
Mam Belka 301A
Cytowane tu problemy nie są mi obce (38 minuta!) - ale to jakoś samo przeszło.
Mam soft 135, miałem 156 ale wróciłem do 135 bo... dvixy były ok, ale z DVD głupiał (na płytce tłoczonej).
Mam pytanko - czy też macie problemy z płytkami wielosesyjnymi? Belek nei widzimi mi dogranych rzeczy no i czasami głupieje, gsdy na płytce jest więcej plików (typu serial) - zawiesza się na jednym odcinku, ale jak sie da nastęny a potem wtecz to idzie.
Czy ktoś miał coś podobnego?
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2006-05-24, 09:25   

Stefan napisał/a:
[...]Mam pytanko - czy też macie problemy z płytkami wielosesyjnymi?[...]


nieraz jest problem z wielosesyjnymi plytami dvd, ale nie doszedlem od czego to zalezy (plyta, prdekosc czy program do nagrywania)
plyty dvd staram sie nagrywac bez multisesji
 
 
Stefan
Użytkownik



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 13
  Wysłany: 2006-05-24, 10:52   

To jest rada w stylu "Wujka Dobra Rada" :)
No ale co zrobic, jak najpeirw się ściągnei serial, a potem dopiero (po długim czasie) napisy się pojawiają?
Ciekawe, ze na RW nie mam takich problemów...
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2006-05-24, 11:09   

Stefan napisał/a:
To jest rada w stylu "Wujka Dobra Rada" :)


zawsze sluze pomoca :mrgreen:

olek vel Wujka Dobra Rada
 
 
mac 
Junior Admin



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 143
Wysłany: 2006-05-24, 11:11   

Stefan,czy mógłbyś założyć nowy temat i opisac szerzej problemy Belka z płytami wielosesyjnymi.? To zagadnie nieco zbacza z głównego wątku jakim jest"Czy mogę zmienić soft ?" .Tym bardziej,że problem wart jest większej uwagi.
Pozdrawiam
_________________


BELLWOOD 308 U HDMI
 
 
Stefan
Użytkownik



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 13
  Wysłany: 2006-05-24, 11:18   

mac napisał/a:
Stefan,czy mógłbyś założyć nowy temat i opisac szerzej problemy Belka z płytami wielosesyjnymi.? To zagadnie nieco zbacza z głównego wątku jakim jest"Czy mogę zmienić soft ?" .Tym bardziej,że problem wart jest większej uwagi.
Pozdrawiam

Fakt, sorki, poprawie się!
Na usprawiedliwienie mogę dodać tylko, że na moim głownym forum, pisanie on topic jest pase :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group