STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
USB - szczegoly?
Autor Wiadomość
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2007-03-06, 20:38   USB - szczegoly?

Nie ukrywam, ze dopiera wersja z usb sklonila mnie do zainteresowania sie Bellwoodem.
W instrukcji nie znalazlem jednak zadnych szczegolow odnosnie wlasciwosci usb - czy ktos wie:
1. jaka szybkosc obsluguje gniazdo usb, jaki standard, czy to 2.0 i czy w pelnej szybkosci? moze te zacinania przy odtwarzaniu z usb sa spowodowane wlasnie wolnym laczem usb?
2. czy pliki mp3/wma odtwarzane z usb mozna przewijac w trakcie odtwarzania? czy sa jakies ograniczenia odnosnie tych plikow (bitrate itp.) ?
Chetnie poczytam "zeznania" praktykow, ktorzy osobiscie ww. parametry i mozliwosci przetestowali :)
 
 
sonnen_x
Początkujący



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 9
Wysłany: 2007-03-09, 14:10   

Ja przetestowałem:

1. Dongiel Kingston Data Traveler II Plus 2GB i na szybszych scenach film DivX się klatkuje, vob chodzi przyzwoicie.
2. HDD Seagate 4,3 GB mały archaik podpięty przez zwykłą przelotkę USB to IDE - płynnośc ok, ale pojawiły sie niewiadomo skąd zakłócenia: 2 poziome linie dzielące ekran na 3 części.
3. Podpiąłem kieszeń SATA i zakłóceń nie ma, reszta w testach jeszcze...
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2007-03-12, 09:26   

Dzieki, choc nadal nie wiemy jakie to usb 1.1 czy 2.0 i jak szybkie?
Najbardziej mnie interesuje wlasnie uzytkowanie pendrive'a podlaczonego do usb. Ciekawe czy te "klatkowanie" divx'a to z powodu zbyt wolnego lacza usb czy procesor nie wyrabia?

Czy co do odtwarzania muzyki (mp3, wma) z pendrive ma ktos jakies doswiadczenia, uwagi?

W ProAbit ciagle czarny model 301usb niedostepny, wiec nadal sie moge zastanawiac i pytac doswiadczonych uzytkownikow :)
 
 
ggbiba
Użytkownik


Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 12
Wysłany: 2007-03-19, 22:38   

Witam.
Przetestowałem Creative MuVo v100 1Gb, Pretec 1Gb - na tych jest ok.
Apaccer 2Gb nie wyrabia z podawaniem danych.
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2007-03-20, 16:05   

czyli sporo zalezy nie tylko od bellwooda ale od szybkosci pendrive'a?
a ze pendrive pendrive'wowi nie rowny to fakt, tak jak z kartami pamieci, rozne szybkosci zapisu/odczytu danych... appacera mozna skreslic :)
 
 
sonnen_x
Początkujący



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 9
Wysłany: 2007-03-24, 21:38   

[quote="TomPL"]Dzieki, choc nadal nie wiemy jakie to usb 1.1 czy 2.0 i jak szybkie?
quote]
Pytasz o USB Bellka czy moich sprzętów? Moje oczywiście obydwa 2.0.

ggbiba czyli na tym Pretecu DivXy płynnie chodziły? Jaki to model dokładnie?
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2007-03-26, 12:44   

[quote="sonnen_x"]
TomPL napisał/a:
Dzieki, choc nadal nie wiemy jakie to usb 1.1 czy 2.0 i jak szybkie?
quote]
Pytasz o USB Bellka czy moich sprzętów? Moje oczywiście obydwa 2.0.

Oczywiscie ze pytam o usb Bellwooda :)
pendrive'y juz czesto podaja szybkosc odczytu/zapisu, podobnie karty pamieci, Bellwood niestety skapi takich danych technicznych
 
 
sonnen_x
Początkujący



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 9
Wysłany: 2007-03-26, 14:34   

Wiesz, i 1.1 powinno się przecież spoko wyrabiać. Ja chciałbym znależć Pendrive'a z którego na 100% by nie rwało. Takiego do szybkiego przegrania czegoś z kompa i zapuszczenia na Bellku...
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2007-03-27, 16:11   

sonnen_x napisał/a:
Wiesz, i 1.1 powinno się przecież spoko wyrabiać. Ja chciałbym znależć Pendrive'a z którego na 100% by nie rwało. Takiego do szybkiego przegrania czegoś z kompa i zapuszczenia na Bellku...

Wcale nie jestem pewien, czy 1.1 powinno wyrabiac, np. zewnetrzne nagrywarki CD wymagaja usb 2.0
A te podane wyzej Apeccer czy Creative to nie pendrive'y tylko tzw. playery mp3 - tu wykorzystane jako zewnetrza pamiec usb.

Przyklady pendrive'ow pierwsze lepsze z sieci:
SanDisk CRUZER Micro U3 2.0 GB
Szybkość zapisu 7 MB/s
Szybkość odczytu 11 MB/s

SanDisk CRUZER Titanium U3 2.0 GB
Szybkość zapisu 11 MB/s
Szybkość odczytu 17 MB/s

Kingston DataTraveler II Plus Migo
oferuje szybkość pracy do 19 MB/s przy odczycie oraz do 13 MB/s przy zapisie danych.

ale i tak sporo producentow podaje tylko "zgodny ze specyfikacja Hi-Speed USB 2.0" i musisz sam sobie sprawdzic :(
 
 
sonnen_x
Początkujący



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 9
Wysłany: 2007-03-28, 08:01   

Nagrywarki owszem potrzebują, ale do rozwinięcia swoich max prędkości.
Najprostsze odniesienie daje odtwarzanie DivX z zewnętrznego HDD na kompie z USB 1.1 - nie widziałem żeby zrywało, nawet z dysków UDMA1.

Co do odtwarzaczy MP3 to wiem oczywiście o co Ci chodziło. Jak się nie znajdzie odpowiedniego PenDrive'a to może własnie jakąś MP3 trza zaadoptować?:-)

[ Dodano: 2007-03-28, 10:13 ]
Mój Kingston wygląda tak: http://www.mobilworld.pl/...er_ii_1gb.php?2

i tu piszą że ma 11MB odczyt (chociaż w innych źródłach podają że i 19).

Wydaje mi się że przy 19MB to pociągnąłby Belek płynny obraz... Skoro na 11 nie zrywa aż tak bardzo, tylko na szybkich scenach trochę.
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2007-03-28, 12:42   

sonnen_x napisał/a:
Nagrywarki owszem potrzebują, ale do rozwinięcia swoich max prędkości.
Najprostsze odniesienie daje odtwarzanie DivX z zewnętrznego HDD na kompie z USB 1.1 - nie widziałem żeby zrywało, nawet z dysków UDMA1.

Co do odtwarzaczy MP3 to wiem oczywiście o co Ci chodziło. Jak się nie znajdzie odpowiedniego PenDrive'a to może własnie jakąś MP3 trza zaadoptować?:-)
.....

Zauwaz, ze usb 1.1 wg. specyfikacji obsluguje do 12Mb/s, a jestem pewien ze sporo pendrive'ow jest wolniejszych.
Co do playerow, to z doswiadczenia wiem, ze pamiec tychze zazwyczaj jest wolniejsza niz pendrive'ow (sprawdzalem z playerami iRiver i no name) - producentom playerow nie zalezy na szybkich pamieciach, bo to podraza a jest raczej malo istotne. Co nie wyklucza, ze niektore moga byc szybkie :)
 
 
sonnen_x
Początkujący



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 9
Wysłany: 2007-03-28, 14:11   

No wiem o tym, ale gdyby to była kwestia portu, to na HDD przez USB też by szarpało, nie? A Pen może być tylko ciutkę za wolny, gdyby miał realne 12Mb/s to może by nie zrywał...
 
 
ggbiba
Użytkownik


Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 12
Wysłany: 2007-04-01, 23:05   

ggbiba czyli na tym Pretecu DivXy płynnie chodziły? Jaki to model dokładnie?

Pretec i-Disk Tiny Luxury 1GB, tak się nazywa. Przećwiczyłem jeszcze Memorex 1 GB TravelDrive USB 2.0 Flash Drive i też jest ok.
Co ciekawe, zauważyłem kłopoty z odtwarzaniem filmów o zmiennym bitrate dźwięku. Najpierw przypisałem to kiepskiej jakości pamięci flash, ale po nagraniu na płytkę było to samo. Wniosek z tego, że nie sama pamięć może być odpowiedzialna za złe wyświetlanie filmów.
Z kilku pamięci flash, które testowałem tylko Creative jest odtwarzaczem mp3, reszta to lepsze lub gorsze pendraki.
Ostatnio zmieniony przez ggbiba 2007-04-01, 23:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sonnen_x
Początkujący



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 9
Wysłany: 2007-04-02, 00:17   

Ciekawe wzgledem tego Preteca, podają że ma tylko 9 MB/s odczyt. I gdzie tu jest psiniec pogrzebany?
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2007-04-02, 09:25   

Pojedyncza prędkośc CDromu to 150kB/s, zakładając na wyrost że bell ma czytnik x52 (w co nie wierzę) wychodzi niecałe 8MB/s, czyli praktycznie każdy pendrak powinien dać sobie radę. Jeżeli nie daje rady to znaczy że problem leży w sofcie (bardziej prawdopodobne) lub sprzęcie obsługującym USB (mało prawdopodobne).

przy okazji:
USB 1.1 to predkosci od 1,5Mbit/s do 12Mbit/s czyli max 1,5MBajta/s
USB 2.2 to predkości do 480Mbit/s czyli do 60MBajtów/s

Przy kompresowaniu filmów określa sie maxymalną przepływnośc i w praktyce żadko kiedy (moze nawet nigdy) osiąga ona maksymalne wartości USB 1.1

Osobiście stawiam na niewydajny soft, czyli teoretycznie jest szansa że problemy z USB zostana wyeliminowane.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group