STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Watpliwosci nowicjusza
Autor Wiadomość
qwerty 
Użytkownik


Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-05-18, 21:48   Watpliwosci nowicjusza

Jako nowy uzytkownik Bellwooda 301U chcialem podzielic sie tutaj paroma uwagami z pierwszych minut testowania sprzetu. Uwagi te pisze na goraco i z pewnoscia nie wyczerpia one wszystkich moich pytan ale od czegos trzeba zaczac ;)
Problem dotyczy pewnych niezgodnosci... tego co mam w sprzecie z tym co jest napisane w instrukcji (jestem swiadomy ze instrukcja i zawarte w niej opisy/obrazki dotycza niekoniecznie danej wersji softu ale wole sie upewnic poki moge reklamowac sprzet).
Mam soft w wersji 210 i nastepujace niezgodnosci/watpliwosci z instrukcja:
1. Przegladanie jpg-ow i efekty specjalnie których wg instrukcji ma byc 12. Ja mam 5.
2. W instrukcji nie ma mowy o dzwonku - mam w Setupie i dzwoni chociaz mam wrazenie ze nie zawsze to robi (rozumiem ze ma dzwonic jesli tacka sie otwiera)
3. Przy SZYBKIM odtwarzaniu filmu z szybkiego pendrive-a nacisniecie klawisza Play zawiesza sprzet i pomaga jedynie jego wylączenie.
4. Zaczynam ogladac film i w trakcie chce zmienic ustawienia. Czy jest mozliwa zmiana ustawien wtedy w taki sposob, aby film nie byl pozniej odtwarzany od poczatku ale kontynuowany od momentu przerwania?
5. W przypadku uruchamiania DVD bez autostartu na ekranie widnieje okienko podgladu w ktorym zaczyna sie odtwarzac film. Rozumiem ze jedyna funkcja owego okienka jest podglad identyfikacyjny filmu ale czy daje sie nim jakos sterowac, np przyspiszajac odtwarzanie?
6. Jak jest funkcja klawisza info na pilocie - brak opisu w instrukcji, w jakiej sytuacji ow klawisz w ogole dziala?

Na razie tyle, prosze o komentarze/rady i... wyrozumialosc :)
Pozdrawiam

PS. Musialem ponizsze dopisac...
Widze ze wiele osob juz czytalo tego posta, byc moze infantylnego - niestety bez odpowiedzi - ale mysle ze po co wywazac otwarte drzwi? Moze jednak ktos zechce odpowiedziec czy ma tak samo lub co daloby sie zmienic a moze cos wymaga reklamacji?
Ostatnio zmieniony przez qwerty 2007-05-20, 12:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
akwar 
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 19
Wysłany: 2007-05-21, 09:49   

Piszesz,że masz wgrany soft wer.210.Spróbuj Wgrać najnowszy:http://bellwood.olek.waw.pl/soft301U/download.php?soft=301U210V11U .Myślę,że jeżeli chodzi o USB,to powinno się poprawić.Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z odtwarzaniem płyt DVD.Jeżeli ustawisz DVD"bez autostartu" to po prostu wczytuje się film z domyślnymi ustawieniami.Region Polska>Lektor polski(jeżeli jest)>napisy polskie.Jeżeli dostępna jest funkcja lektora i chcesz zrezygnować z napisów możesz je wyłączyć w trakcie oglądania filmu przyciskiem"subtitle" na "OFF".Jeżeli chodzi o zmianę ustawień obrazu to w trakcie oglądania filmu możesz zmienić rozdzielczość wyświetlania filmu oraz system(przycisk"TV MODE").Jeżeli system kodowania obrazu to PAL,nie ustawiaj na NTSC,BO FILM Będzie się "wieszał" a obraz jakby za lekką mgiełką.Za pomocą funkcji zoom powiększasz obraz do żądanego formatu.Jeżeli chodzi o efekty zdjęć to niestety nie korzystam z tej funkcji.Mam nadzieję,że pomogłem.Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości,lub pytania możemy "drążyć" temat dalej.
_________________
Użytkownik Bellwooda 301U
 
 
 
qwerty 
Użytkownik


Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-05-21, 10:17   

ufff dzieki. Juz przerazala mnie mysl ze userzy 301U wygineli ;)
A teraz do rzeczy. Technika nie jest mi zbyt obca wiec te oczywiste funkcje sa mi znane lub trywialne do rozpoznania a moje pytania dotycza jedynie niejednoznacznosci, roznic z instrukcja lub przemilczania w niej czegos - autorzy instrukcji nie popisali sie idac na latwizne.
A zatem jeszcze raz moje watpliwosci:

1. Sprawdz w Setupie prosze ile masz efektow podczas przegladania fotek i podaj tu ta liczbe...

2. Jaka masz wersje softu? Rozumiem ze 210 rew 11? W necie zetknalem sie z wieloma uwagami nt nieudanego update. Zawsze mi sie wydawalo ze taki update nie jest problemem ale teraz nie wiem - moze faktrycznie sa tam jakies ryzykowne "pulapki" wynikajace z niedoskonalosci sprzetu/softu? Abstrahujac od dziwnego faktu ze soft to plik wiwy a nie bellwooda po nazwie sadzac.
No a na stronie ProAbitu jest zle spakowany (podwojny folder). Wstyd... No ale sciagnalem z niniejszej strony wiec chyba bedzie OK.

3. Okienko podgladu to jedynie okienko podgladu i nic wiecej - to juz wyprobowalem

4. Przycisk INFO na pilocie - nie udalo mi sie uzyskac czegokolwiek po jego nacisnieciu - a moze nie zauwazylem? Jak i kiedy on dziala?

Pzdr.
 
 
akwar 
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 19
Wysłany: 2007-05-21, 11:16   

Powien szczerze,że nie zagłebiałem się w "tajniki" przycisku info,ale postaram się to nadrobić i oczywiście piszę o tym,gdy wpadnę na jakiś trop.Jeśli zaś chodzi o aktualizację,to wystarczy postępować zgodnie z instrukcją i nic złego nie może się wydarzyć.Firma Proabit ostrzega przed samodzielną aktualizacją,ale myślę,że te słowa skierowane są do kompletnych laików i osób absolutnie nie obeznanych z eletroniką itd.Z tego co piszesz,powinieneś poradzić sobie z zagadnieniem "śpiewająco".Naprawdę nie ma się czego bać.Instrukcja aktualizacji jest opisana w sposób wyczerpujący,więc nie mam tu nic do dodania.Do przeprowadzenia aktualizacji korzystałem ze zwykłego pendrive"a.Powodzenia.
_________________
Użytkownik Bellwooda 301U
 
 
 
qwerty 
Użytkownik


Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-05-21, 12:50   

dzieki. A w miedzyczasie poczekam - moze ktos jednak dopisze jakies odpowiedzi ;)
 
 
Tedabc 
Użytkownik



Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 17
Wysłany: 2007-05-21, 18:57   

@qwerty
Już kiedyś tu pisałem a różnicach w softach i o paru innych rzeczach ale ponieważ połowa tematów znikła z powodu jakiś problemów technicznych to proponuję przeczytać ci "ten" temat o sofcie i jego niedomaganiach,szczególnie o problemach z USB które jest z pewnością za wolne lub mało kompatybilne.Ponieważ posiadam Bellwooda 301 u i prawie 2 letniego Korra HYD-9907DX napiszę niedługo co i jak odtwarzają i jakie mają wady i zalety.
 
 
qwerty 
Użytkownik


Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-05-21, 20:07   

dzieki. Tym niemniej mam jeszcze jedno pytanko (pomijam istniejace wciaz watpliwosci dot. przycisku INFO oraz dziwnego problemu ze nikt nie chce/nie moze sprawdzic ile ma efektow do wyboru w Setupie przy przegladniu jpg-ow):
Wersja softu - wyswietla mi 160:210 - po czym mam poznac czy to stara wersja 210 czy ta rev 11? Tzn w jaki sposob sprawdzic ktora mam wersje nie instalac nowego softu (a moze tego samego skoro nie wiem ktory to) no i nie majac porownania emiprycznego z obydwoma softami?
Mysle ze USB bede uzywal sporadycznie wiec jednak zgodnie z tym co napisales nie wgram rev 11. Z drugiej strony, jak juz wspomnialem, probujac odtwarzac film z USB na przyspsieszonych predkosciach zawiesilem sprzet co sugerowaloby zgodnie z Twoimi spostrzezeniami ze jednak mam wersje najnowsza softu.... Ech jakby nie mozna bylo jakos wyraznie rozgraniczyc tych wersji. Kolejny mankament producenta?
 
 
Tedabc 
Użytkownik



Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 17
Wysłany: 2007-05-22, 00:02   

Sprawa wygląda tak..
Soft-0210 z 2006-10-14 oficjalny<-Bardzo dobra obsługa czytnika DVD szybsze wchodzenie do folderów i ogólnie płytki startują szybciej ale...praktycznie nie do użycia USB wiesza się bez powodu a przy przewijaniu praktycznie zawsze do tego Divx z większym bitrate klatkują jak cholera,raczej nie da się używać USB do niczego oprócz aktualizacji softu.
Soft-0210 ver.11U z 2006-12-11 oficjalny<-Mocno poprawiona obsługa USB filmy się prawie nie wieszają bez powodu,przewijanie działa i Divx klatkuje tylko przy bardzo dynamicznych scenach typu ogromnych wybuchów ale...wolno działający napęd DVD niekiedy foldery wczytują się kilkadziesiąt sekund a przejrzenie foldery z kilkudziesięcioma MP3 trwa dłużej niz ich nagranie :-/ ale ogólnie soft ok w porównaniu do pierwszego jaki był w Bellwoodzie kiedyś,gdzie nie dość że był wolny odczyt to napęd nie widział połowy płytek(mogły być 2 takie same a jedna nie działała) to jeszcze się wieszał.
Więc jeśli używasz HD albo Pendriva przez USB to jedynie soft z grudnia ver.11U a jeśli częściej DVD to lepiej zostać przy sofcie z października czyli z wieszającym się USB.
Co do jpgów efekty zmieniasz przyciskiem PBC na włączonym pokazie zdjęć,jest ich 5,pojawianie sie fotki od góry,dołu,od środka i do środka oraz przeplatany,ogólnie nic rewelacyjnego.
 
 
qwerty 
Użytkownik


Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-05-22, 07:21   

ok, thx. Fajnie podsumowales to co juz wczesniej pisales w tamtym poscie.
Odnosnie efektow to chodzilo mi o ich niezgodna z instrukcja liczbe bo ich postac wizualna zdazylem juz sam sprawdzic.
Szkoda ze ProAbit wypuszczajac wzor niechlujstwa czyli instrukcje do belka juz tam pokazuje jaki ma stosunek do klientow który zreszta potwierdza swoimi reakcjami na maile i telefony.
Dlatego tez, jesli ktos czyta ten watek w nadziei na dokonanie wyboru sprzetu i waznym dla niego jest takze rzetelne podejscie krajowego dystrybutora/serwisanta to moze zapomniec o jego trosce o klienta a jedynie liczyc na szczescie ze sprzet nie sprawi problemow.
Odkrylem jeszcze cos: Bellwood jest bardzo wrazliwy na tłustawe plamy na plytce - nie ma porownania z Panasonicem ktory nie mial problemow z plytka (w kwestii odtwarzania obrazu bo oczywiscie brak divix-ow to inny temat).
Przycisk INFO to wciaz tajemnica producenta i wtajemniczonych chyba...
A swoja droga to ciekawe... bo ludzie albo maja sprzet i uzywaja 2-3 funkcji nie znajac absolutnie reszty albo uzytkownicy Bellwooda to wyjatkowe grono ktore nie chce pomagac innym i dzielic sie swoimi spostrzezeniami. Pisze to widzac stosunek liczby czytajacych watek do odpowiadajacych. Widac udziela sie tu metoda postepowania ProAbitu ;)
Zycze milego odbioru i zerowych problemow ze sprzetem.
Ostatnio zmieniony przez qwerty 2007-05-22, 07:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2007-06-29, 12:20   

qwerty napisał/a:

.....
Wersja softu - wyswietla mi 160:210 - po czym mam poznac czy to stara wersja 210 czy ta rev 11? Tzn w jaki sposob sprawdzic ktora mam wersje nie instalac nowego softu (a moze tego samego skoro nie wiem ktory to) no i nie majac porownania emiprycznego z obydwoma softami? .....


Powroce do pytania, bo sam nie wiem co mam zainstalowane :-(
 
 
qwerty 
Użytkownik


Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-06-29, 22:33   

ja juz odpuscilem. Uzytkownicy tego sprzetu wzorem jego dystrybutora prezentuja dziwna milczącą postawe... wiec nie licz na odpowiedz. Poki co, ja uzywam softu zaimplementowanego podczas kupna - jak bedzie zle uzyje drugiej wersji... na razie nie narzekam :)
 
 
mukaso 
Użytkownik


Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 31
Wysłany: 2007-06-30, 00:07   

Stara 210 posiada dzwonek a w ustawienia podstawowe - język OSD jest do wyboru "Angielski", natomiast w wersji rev.11 nie ma dzwonka a w ustawieniach powrócono do sławnego "Anglish". Tak na pierwszy rzut oka można rozróżnić te wersje. Co do wad, zalet i różnic tych softów to trzeba poczytać dokładnie forum.
_________________
Bellwood 301USB silver
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2007-06-30, 21:55   

No widzisz qwerty - jednak sa ludzie pomocni! A co do twojego "info" to pewnie nikt nie wie po co ten przycisk dali na pilocie, wiec i nikt nie pisze :)
Co do wad i zalet wersji 210, starej i nowej to wiem, czytalem - teraz potestuję. Na razie mam z dzwonkiem, wiec stara i niedobra dla USB, a ze zalezy mi bardzo na usb to solidnie potestuje...
 
 
qwerty 
Użytkownik


Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-06-30, 22:56   

tak... sa strasznie pomocni ;) Jedna jaskolka wiosny nie czyni (zwlaszcza ze po moim pytaniu delektowalem sie taka dlugotrwala cisza), poza tym z podobnym skutkiem pytalem na kilku forach. Zreszta czy komus spadlaby korona gdyby przyznal ze tajemnica INFO jest nieznana? A moja dociekliwosc zostalaby zaspokojona ;) Mniejsza z tym...
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2007-07-02, 12:44   

qwerty, rzeczywiście lepiej (dla Ciebie) gdyby świat był qwertycentryczny, niestety muszę Cię zmartwić nie jest taki
:lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group