STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bellek301 a zacinanie się płytek
Autor Wiadomość
andronus01
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 15
  Wysłany: 2006-04-26, 08:12   Bellek301 a zacinanie się płytek

ARGHHH Ku....wa

Od dłuższego czasu moje dzieci ciągle atakują mnie żebym coś zrobił z Bellwoodem bo ciągle się zacina na płytach CD !!!! Dziwne jest to że z płytkami DVD-R nie ma żadnych problemów

Natomiast przy odtwarzaniu filmów z cd po kilkunastu minutach film się tnie - pomaga tylko restart bellka. Po restarcie odtwarza ale po kilku minutach znow sie zacina i tak bez konca !!!
Zanaczam, że prędkość nagrywania i rodzaj nośnika nie mają tu nic do rzeczy, bo Bell zachowuje siętak samo przy markowych płytch nagrywanych x4 jak i tanich x 24

Nie pamiętam od której wersji softu się tak dzieje, ale przy którejś wczesnej wersji nie było takiego objawu....

Mógłbyś podejrzewać , że może laser się kończy , ale mam 2 Bellki w tym jeden prawie nie używany (obejrzałem może ze 30 filmów na nim) i na obu jest tak samo...



Czyżby dziad jeden się grzał...?
Choć też bym na to nie stawiał jako przyczynę przycinek, od momentu zakupu Bellek stoi w tym samym w miarę przewiewnym miejscu .. ;))


może ktoś, przerabiał ten rodzaj usterki ?
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2006-04-26, 13:06   

specem nie jestem ale z tego co wiem napedy optyczne ktore cztaja cd i dvd maja dwie glowice (czy cos w tym stylu) - jedna do CD druga do DVD

oba elementy maja niezalezna regulacje, i u Ciebie najprawdopodobniej ta odpowiedzalna za CD sie rozregulowała

podobno mozna to metoda domowa czyli matoda prob i bledow wyregulowac ale szcegolow nie podam bo u mnie bell zachowuje sie ok i nie robilem tego

jezeli jest na gwarancji to oddaj do serwisu jezeli nie to poszukaj w sieci opisu jak to sie ustawia i moze sprobuj, jak Ci cos z tego wyjdzie to opisz swoje doswiadczenia :-)

PS
szukaj w google "regulacja CDROM" "regulacja lasera" "laser CDROM" itp
np
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic41943.html
http://www.frazpc.pl/b/54922

wynika z tego ze to jest regulacja mocy lasera i jezeli masz takie objawy to i tak pewnie za pare miesiecy bedziesz musiał powtorzyc operacje i jest duza szansa ze skonczy ci sie mozliwosc regulacji

PS2
ok jeszce raz :)
dzwoniłem do proabitu i dowiedłem sie ze mozna u nich kupic za ok 50zł naped do bella, do tego koszty przesylki ok 10-20zł, oczywiscie mozna pojechac i samemu odebrac

zapomniałem sie spytac ile chca za wymiane :-/ , ale rozkrecałm bellwooda i mysle ze wymiana jest banalnie prosta - sam sobie to zrobisz
Ostatnio zmieniony przez Olek 2006-04-26, 13:28, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
andronus01
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 15
Wysłany: 2006-04-26, 13:42   

Fajnie Olek że odpowiedziałeś.
Niestety to co napisałes było mi wiadome, jednak nie sądzę by to była przyczyna, bo tak jak napisałm mam drugiego Bellka prawie nieuzywanego i tam dzieje się to samo co w pierwszym....

W weekend pobawię się w wymianę napędu co by potwierdzić lub obalić twoją tezę, bo szczęśliwie mam 3 Bellka , którego dostałem od kumpla na części (przygrzał się scalak odpowiedzialny za sterowanie napędem - poza tym śmiga).

Dam cynk o efektach moich testów
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2006-04-26, 13:47   

andronus01 napisał/a:
[...]W weekend pobawię się w wymianę napędu co by potwierdzić lub obalić twoją tezę, bo szczęśliwie mam 3 Bellka , którego dostałem od kumpla na części (przygrzał się scalak odpowiedzialny za sterowanie napędem - poza tym śmiga).
Dam cynk o efektach moich testów

najpierw pozmieniaj soft - zawsze szyciej niz wymienic naped
andronus01 napisał/a:
Dam cynk o efektach moich testów

jak mozesz to zrób dokladne fotki tego napedu i spisz oznaczenia, moze znajdziemy jakis zamiennik
 
 
andronus01
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 15
Wysłany: 2006-04-27, 09:01   

Softy już zmieniałem i nic to nie dało. Może gdybym wrócił do jakiejś wersji softu wcześniejszej niż 8024 , ale nie chcę się tak daleko cofać bo zależy mi na DTSie po analogu i autoodtwarzaniu DivX a tych funkcji jak wiesz wcześniejsze wersje nie miały...

Co do fotek to niestety może być problem, bo nie mam czym ich zrobić, ale spiszę oznaczenia.
Informacyjnie tylko napiszę, że Bellek z kwietnia 2004 i Bellek z wrzesnia czy października 2004 mają inne napędy (to akurat pamiętam bo rozkręcałem oba i sprawdzałem)...
 
 
twonk 
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 11
Wysłany: 2006-04-28, 12:47   

A problem nie leży czasem w kodowaniu divx?
Może na próbe przeleć taką płytę Aschampoo Movie albo Virtualdubem i zobacz czy to pomoże... Ja jak mi się tnie film To pierwsze co robię to virtualdubem go (czy jak to się nazywa?).
Aha, jeszcze jedno - moje dzieci mają tendencje do rysowania swoich płyt CD i czasami pomaga zwykłe przegranie...
Ostatnio zmieniony przez twonk 2006-04-28, 12:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andronus01
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 15
Wysłany: 2006-04-28, 13:02   

EEE kodownie nic nie ma do rzeczy !!!
dzieje się tak praktycznie na każdej płycie CD !! Te same filmy nagrane na nośniku DVD działają prawidłowo !!!
 
 
vooveeq
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 3
Wysłany: 2006-05-08, 13:25   

Mam identyczny objaw u siebie z VCD i DivX over CD(-R,RW). Plytki bez najmniejszej skazy, rowniez wytlaczane.
DVD-Video i DivX over DVD(+-R,RW) dzialaja bez zarzutu.
 
 
mac 
Junior Admin



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 143
Wysłany: 2006-05-16, 20:08   

Niestety mam ten sam problem z płytkami CD. przy okazji bytności mojego belka w serwisie zasygnalizowałem ten fakt.Dostałem odpowiedź,że wszystko jest OK. A Belwood dalej się zacina.
_________________


BELLWOOD 308 U HDMI
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2006-05-16, 22:09   

andronus01, jak tam testy z podmiana napedu ?
 
 
andronus01
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 15
Wysłany: 2006-05-17, 07:27   

Olek napisał/a:
andronus01, jak tam testy z podmiana napedu ?



Szczerze mówiąc nie robiłem tej podmianki ze wzdględu na brak czasu...
Jak znajdę wolną chwilę w weekend to zmienię napędzik i dam cynk

sorka za opóźnienia...
 
 
kml
Początkujący


Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 2
Wysłany: 2006-05-18, 22:29   

u mnie tez sie plytki cd zacinaja od poczatku, myslalem ze to zalezy od predkosci nagrywania i teraz nagrywam na 24x max ale widze ze czasem tez sie przywiesi, a z dvd to raz mi sie zacielo przy koncowce i nie dalo sie wogole odtworzyc nawet po restarcie a na drugi dzien juz dzialalo :-? a drugie dvd sie zacinalo co 2 minuty to dalem sobie spokoj reszta dvd bez najmniejszego problemu. o co chodzi z tymi cd? bo nie powinno tak chyba byc.
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2006-05-22, 15:45   

czasem to zaluje ze moj bell jest bezawaryjny, tak to bym cos w nimporobił

jak pisalem wczesniej jezeli dvd działa a CD nie to teoretycznie powinno pomoc pokrecenie potencjometrem odpowiedzialnym za laser do CD
 
 
rostek2 
Użytkownik



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 10
Wysłany: 2006-06-19, 21:53   

Widze Olek, ze Twojemu Bellkowi brakuje dwoch kamieni :-) na jednym polozyc a drugim gwizdnac - wtedy bedziesz mial mozliwosc cos w nim zrobic :-)

pzdr

Rostek
_________________
Żółtodziob WIW'owo - BELLWOOD'owy
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2006-06-19, 22:02   

rostek2 napisał/a:
Widze Olek, ze Twojemu Bellkowi brakuje dwoch kamieni :-) na jednym polozyc a drugim gwizdnac - wtedy bedziesz mial mozliwosc cos w nim zrobic :-)


to jest pomysl :mrgreen:
jeden kamien juz mam, przywiozlem sobie kiedys znad morza cos ok 5kg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group