STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BENEK DVD 301 USB nie przyjmuje oprogramowania.
Autor Wiadomość
WITOLDUS
Początkujący


Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 2
  Wysłany: 2008-01-03, 10:06   BENEK DVD 301 USB nie przyjmuje oprogramowania.

Pomijam fakt, że mój Benek nie posiada stabilnego oprogramowania (VER:160:0206), które powoduje zanik kolorów w systemie PAL oraz migotanie wyświetlacza, a także długie czasy oczekiwania przy plikach MP3, Divx.
Problem polega na tym, iż nie mogę wgrać oprogramowania z oficjalnej strony odtwarzacza - Oprogramowanie do odtwarzacz Bellwood DVD-301USB wersja 210 rev. 11U - rekomendowane.
Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją ( wykorzystałem płytę CDR i DVDR) i w obu przypadkach kiedy otwierałem plik upgrade, odtwarzacz nie widział cholernego pliku!!!!!!!!!!
Jeśli ktoś wie jak sobie z tym poradzić proszę o pomoc.
A tak poza marginesem, jestem bardzo rozczarowany tym modelem benka, patrz strona nr 14 lewy górny róg instrukcji obsługi.
Wcześniej posiadałem aż dwie MANTY, nie było problemu z oprogramowaniem i chodziły jak burza z tym, że cholernie krótko.
Serwis chyba ma mnie też głęboko w odbycie, bo nie odpowiada na mój e maile i telefony, być może spowodowane to było okresem świątecznym, poczekam, jeszcze do 10.01.2008 r a później poruszę niebo i ziemię, żeby sprzęt chodził jak należy, albo niech wracają kasę.
I jeszcze jedno, nie potrafię zrozumieć Waszych wypowiedzi na forum, że wykorzystując rożne oprogramowania ( w tym przypadku dwa) pracuje labo dobrze port USB albo właściwie odtwarzają sie płyty DVD. Zgodnie z instrukcją ten odtwarzacz powinien hulać jak się patrzy a sprawuje sie faktycznie bardzo marnie. Chyba trzeba byłoby bardzo wstrząsnąć serwisem.
Z serdecznymi pozdrowieniami ROZCZAROWANY.


 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2008-01-03, 11:33   

Pozostaje ci sprobowac upgradu z pendrive'a. Mi sue udalo, z CD nie probowalem. Przeczytaj dokladnie ten watek:
http://bellwood.olek.waw....topic.php?t=255

ps. dlaczego beNek?
_________________
Bellwood 301U black
Ostatnio zmieniony przez TomPL 2008-01-03, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WITOLDUS
Początkujący


Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 2
Wysłany: 2008-01-03, 14:57   

No cóż w dalszym ciągu nic sie nie zmieniło. Nawet dograłem 100 Mb plik rar, żeby benek lepiej czytał, ale ani chu chu, nie widzi pliku właściwego.
Dlaczego benek? bo jest krócej niż bellwood i lepiej brzmi.
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2008-01-03, 15:38   

No coż, chyba pozostaje ci zmienić nazywanie benka na belek - to jedynie poprawna nazwa - może to pomoże :mrgreen:
_________________
Bellwood 301U black
 
 
zgoneq 
Moderator


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 82
Wysłany: 2008-01-04, 11:20   

A jak się ma sprawa z pendrive'a? Czy płyta cd była zamknięta? Tryb nagrywania DAO?
_________________
Bellwood 311U silver
Soft v3
 
 
 
Sekator
Początkujący


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-05-25, 16:07   

Mam to samo co kolega ? Moze ktoś ma jakieś pomysły ?? Z usb tez nie czyta.
 
 
zgoneq 
Moderator


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 82
Wysłany: 2008-05-28, 13:18   

Hmmm, nie wiem, czy to pomoże, ale może wartałoby spróbować wgrywać może nie najnowszy, tylko tak... po kolei ukazywania się ROM'ów. Poprwacie mnie jeśli się mylę.
_________________
Bellwood 311U silver
Soft v3
 
 
 
Olek 
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 128
Wysłany: 2008-05-28, 14:37   

W poprzednich belkach w trakcie rozwoju softu zmieniała się nazwa i rozszerzenie plików z softem. Efekt był taki że bel nie widział plików ze złą nazwą/rozszerzeniem.

Osobiście przejrzał bym jakie były i popróbował z różnymi nazwami/rozszerzeniami
np rozszerzenia BIN, ROM i nazwa pliku bellwood.
 
 
cybereq
Początkujący


Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-06-10, 16:26   

Ja tez posiadam tego benka ale nie moge za chiny zaktualizować firmware w ogóle nie widzi pliku. Próbowałem zmienić rozszerzenie nazwe pliku i nic . Ktoś wie o co chodzi?
 
 
krn78
Początkujący


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-06-29, 17:28   

cybereq napisał/a:
Ja tez posiadam tego benka ale nie moge za chiny zaktualizować firmware w ogóle nie widzi pliku. Próbowałem zmienić rozszerzenie nazwe pliku i nic . Ktoś wie o co chodzi?

W instrukcji jest jasno napisane, ze trzeba pobrac z Sieci archiwum .rar, a potem rozpakowac je na dysku twardym. To rozpakowane zapisac na plyte (pendrive'a), ktora potem wlozyc do czytnika... i postepowac wedlug instrukcji. Nie ma sily, zeby nie zobaczyl pliku.
Ostatnio zmieniony przez krn78 2008-06-29, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sekator
Początkujący


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-07-27, 11:33   

Nie ma szans wszystko wypróbowane - nie robi aktualizacji. Nie ma siły nie działa
 
 
himen
Początkujący


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-11-06, 12:06   

dokładnie ten sam problem, mam wersje 160 0210 rev 12b hd850 s04 dw i za diabła nie chce zrobić upgrade :/ a chce po kombinować z softem bo belek czasami zatrzymuje obraz w filmach dvd...
 
 
mukaso 
Użytkownik


Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 31
Wysłany: 2008-11-30, 00:31   

Cytat:
mam wersje 160 0210 rev 12b

Czy ktoś wie co to za soft i gdzie go znaleźć?
_________________
Bellwood 301USB silver
 
 
piotrrtv 
Początkujący


Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-01-18, 16:02   

himen napisał/a:
dokładnie ten sam problem, mam wersje 160 0210 rev 12b hd850 s04 dw i za diabła nie chce zrobić upgrade :/ a chce po kombinować z softem bo belek czasami zatrzymuje obraz w filmach dvd...


Odświerzam temat ponieważ mam identyczny problem głuchego 301u na nowy soft . Próbowałem już wszystkiego zmiany nazw , rozszerzeń wgrywałem z CD pendriva i nic .

Pisałem do serwisu i odpowiedzi zero :evil:

Może ktoś z Was rozwiązał ten problem bo mój belek chodzi coraz gorzej zawiesz się , przycina filmy , głos po wyjściu analogowym raz dobry raz cichy i zniekształcony . Tak szczerze to już jestem nim zmęczony .
 
 
teo
Początkujący


Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 7
Wysłany: 2009-01-26, 20:57   

To cie nie pocieszy,bowiem mam ten sam problem...
Zaczal mi nawalac wyswietlacz ,cos tam sie zawieszalo itp....
Byc moze wypuscili serie 301U z nowym ,niestety -testowanym na nas -softem 12B.
Probowalem na rozne sposoby ,ale ugryzc sie tego/aktualizacji/ nieudalo.
Szkoda mojego zdrowia na utarczki z serwisem.Akurat udalo mi sie na allegro
za ~50zl kupic Bellwooda 301/bez usb/.Jest w znakomitym stanie .Wymienilem tylko
glowne kondensatory plus szybkie diody po wtornej stronie przetwornicy i hula
ciszej i lepiej niz poprzednik 301U/Ma nawet plynna regulacje kompresji dzwieku/
Port USB w 301U i tak nie byl pewny,czasem sie cielo,a ja takich niespodzianek
nie znosze...
Moglem sobie pozwolic na zrezygnowanie z USB ,gdyz mam jeszcze Fergusona 880HX
z USB 2.0.Tu wszystko chodzi plynnie,bez zacinki ,nawet w czasie przewijania itp.
Proboj ,walcz jak masz sily.Poza tym masz sprzet na gwarancji.
Bellwooda z pewnoscia juz nie kupie,zadnego, nawet 308 lub 311.Lepiej
dolozyc troche kasy i kupic Fergusona 880HX ,badz Pioniera DV410...

Pozdrowienia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group