STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Olek
2008-11-13, 23:03
Jak się sprawują najnowższe bellwoody 308u i 311u???
Autor Wiadomość
wojcio111 
Początkujący


Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 3
  Wysłany: 2008-09-17, 16:12   Jak się sprawują najnowższe bellwoody 308u i 311u???

Napiszcie cokolwiek bo chce sobie taki kupić .......... może....wady zalety i nie tylko .... jak wam sie sprawują wasze odtwarzacze
 
 
 
Stefan
Użytkownik



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 13
Wysłany: 2008-11-05, 10:52   Re: Jak się sprawują najnowższe bellwoody 308u i 311u???

wojcio111 napisał/a:
Napiszcie cokolwiek bo chce sobie taki kupić .......... może....wady zalety i nie tylko .... jak wam sie sprawują wasze odtwarzacze

Belek 311
Zalety (w sotunku do 301A):
- wyjście HDMI
- Wejscie USB
- więcej nie zauważyłem
Wady (w stosunku do 301A)
- dużo wolniejszy
- brak zapamiętywania pozycji filmu (co ma w praktyce duże znaczenie)
- brak automatycznego pomijania reklam
- brak bezpośredniego skoku czasowego do wybranego miesca (co ma znaczenie w szczególnie przy avikach)
- koszmarnie wolne przewijanie avików (ma związek z powyższym)

Reasumując - Bellwood 301A z wyjściem HDMI i obsługą USB byłby zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.
Wiem, bo mam oba i oba użytkuję. Po zakupie 311 miałem pozbyć się 301A, ale... się nie pozbyłem z przyczyn opisanych powyżej.
 
 
zgoneq 
Moderator


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 82
Wysłany: 2008-11-05, 13:32   

Cytat:
- brak zapamiętywania pozycji filmu (co ma w praktyce duże znaczenie)
- brak automatycznego pomijania reklam
- brak bezpośredniego skoku czasowego do wybranego miesca (co ma znaczenie w szczególnie przy avikach)

- u mnie zapamiętuje - tylko nie można dawać stop. Zapamiętywanie działa w ten sposób, że trzeba od razu wcisnąć POWER jeszcze jak film leci. Działa na avikach i dvd
- na płytach z gazet pomija
- tu w ogóle nie widzę problemu. Zawsze działało.

pozdrawiam
_________________
Bellwood 311U silver
Soft v3
 
 
 
Stefan
Użytkownik



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 13
Wysłany: 2008-11-05, 15:57   

zgoneq napisał/a:
Cytat:
-
- brak bezpośredniego skoku czasowego do wybranego miesca (co ma znaczenie w szczególnie przy avikach)

- tu w ogóle nie widzę problemu. Zawsze działało.
pozdrawiam

Oświeć mnie jak to zrobić, proszę, bo bardzo mi tego brakuje.
 
 
zgoneq 
Moderator


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 82
Wysłany: 2008-11-05, 16:49   

Z tego co pamiętam jest guzik na pilocie search, albo goto... wyskakuje na telewizorze okienko i wpisuję, np jak chce pezeskoczyć do 1:20 to wpisuje 01 20 i enter. Działa ostatnio w sobotę korzystałem z tej funkcji. Soft v3.
_________________
Bellwood 311U silver
Soft v3
 
 
 
Stefan
Użytkownik



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 13
Wysłany: 2008-11-05, 21:25   

zgoneq napisał/a:
Z tego co pamiętam jest guzik na pilocie search, albo goto... wyskakuje na telewizorze okienko i wpisuję, np jak chce pezeskoczyć do 1:20 to wpisuje 01 20 i enter. Działa ostatnio w sobotę korzystałem z tej funkcji. Soft v3.

No niestety.
Wyłączanie "powerem" nic nie daje, a funkcja goto odnosi się tylko do rozdziałów na płycie dvd lub numeru pliku avi
Czy my dalej rozmawiamy o 311U (Back)?
 
 
zgoneq 
Moderator


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 82
Wysłany: 2008-11-06, 10:01   

tak 311U - ja mam akurat silver, ale nie ma to chyba znaczenia.
_________________
Bellwood 311U silver
Soft v3
 
 
 
Stefan
Użytkownik



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 13
Wysłany: 2008-11-06, 16:30   

zgoneq napisał/a:
tak 311U - ja mam akurat silver, ale nie ma to chyba znaczenia.

Pewnie nie, choć zaczynam w to wątpić...
 
 
zgoneq 
Moderator


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 82
Wysłany: 2008-11-08, 21:32   

Sprawdziłem te funkcje jeszcze raz u siebie dziś - wnioski:
- automatyczne pomijanie reklam - po włożeniu płyty z gazety faktycznie lecą reklamy, ale trzeba wcisnąć DIRECT PLAY i po problemie;
- POWER i wznawianie - faktycznie nie działa ani na AVI ani DVD (dziwnie - w sofcie starszym to działało);
- wyszukiwanie czasu - w dvd faktycznie przycisk GOTO działa na rozdziały, aby w DIVX przeskoczyć do zadanego czasu trzeba GOTO wcisnąć dwa razy - działa ;)
_________________
Bellwood 311U silver
Soft v3
Ostatnio zmieniony przez zgoneq 2008-11-08, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Stefan
Użytkownik



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 13
Wysłany: 2008-11-09, 09:46   

Podwójnie goto działa - wielkie dzięki.
Choć to udało się przywrócić.
Ciekawe ile jeszcze funkcji ma Belek, o których nie wiemy?
A może napisać(by) alternatywną instrukcję obsługi?
 
 
zgoneq 
Moderator


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 82
Wysłany: 2008-11-09, 14:24   

Jeżeli choć trochę czujesz chęć napisania to startuj :), mogę w razie czego testować i podrzucać pomysły - ale pisarzem jestem kiepskim. Mam gdzieś płytę DIVX test cd - mogę w wolnym czasie wrzucić wyniki - chyba, że jest coś lepszego do testowania...
Odkryłem też niedociągnięcie o którym fiskomp pisał niedawno, a ja upierałem się, że tego nie ma. Otóż chodzi i tzw. :"cykanie" lasera co 1-2 s. podczas odtwarzania. U mnie to słychać na płytach z filmem DVD, te same płyty (Verbatim DVD+R) z nagraniami DIVIX nie powodują efektu "cykania". Dziwne.
_________________
Bellwood 311U silver
Soft v3
Ostatnio zmieniony przez zgoneq 2008-11-09, 14:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Stefan
Użytkownik



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 13
Wysłany: 2008-11-09, 18:15   

U mnie cyka jak daje pomijanie reklam
 
 
mac 
Junior Admin



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 143
Wysłany: 2008-11-10, 21:40   

308USB +HDMI kupiłem dziś ;) jak przetestuję to opiszę co nieco :-) USB pod Divxem się nie tnie oczywiście format FAT 32 .To tyle na gorąco .
pozdrawiam
_________________


BELLWOOD 308 U HDMI
 
 
zgoneq 
Moderator


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 82
Wysłany: 2008-11-10, 21:59   

czekamy, czekamy..., daj znać, czy na tłoczonych, ew. nagrywanych DVD, z materiałem DVD doświadczasz "cykania" ;)
_________________
Bellwood 311U silver
Soft v3
 
 
 
nomad
Początkujący


Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-11-18, 13:14   

zgoneq napisał/a:
czekamy, czekamy..., daj znać, czy na tłoczonych, ew. nagrywanych DVD, z materiałem DVD doświadczasz "cykania" ;)


Myślę, że tu różnicy nie będzie. Nowy Bellwood "cyka" bez opamiętania... Najlepiej widać to na tłoczonych płytach dwuwarstwowych. Czasami zdarza mu się na przykład zatrzymywać w trakcie ich odtwarzania (zmiana warstw?). Jest to potwornie irytujące... Moim zdaniem jest to kwestia zastosowanych napędów.

Rzeczywiście w tym wypadku przeskok do konkretnego czasu realizowany jest inaczej. Po dwukrotnym naciśnięciu GOTO trzeba wpisać wszystkie cyfry i odczekać dopóki odtwarzacz nie zrobi przeskoku. W starej wersji działało naciśnięcie przycisku ENTER po wpisaniu dowolnej liczby cyfr (czyli 00:1 +ENTER i odtwarzacz skakał do 10 minuty). Tutaj pod ENTER'em odtwarzacz ma pozycjonowanie napisów.

Przewijanie avików zostało znacznie polepszone :). Trzeba kilka razy nacisnąć przycisk przewijania.

Zapamiętywanie położenia lasera nie działało, nie działa i pewnie jeszcze jakiś czas nie będzie. Jest to oficjalnie potwierdzony, u dystrybutora, problem. Starają się go usunąć...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group