STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Olek
2008-11-13, 23:02
Bellwood 308U
Autor Wiadomość
szczelmin 
Początkujący


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-11-12, 00:39   Bellwood 308U

Na poczatek chcialem przywitac wszystkich forumowiczow.

Niedawno stałem się posiadaczem Bellwooda 308U. Używam go z dyskiem 500GB pod USB.
Pierwszy problem to taki że musiałem podzielić dysk na trzy partycje ponieważ odtwarzacz nie obsługuje systemu plików NTFS, tylko FAT32 (a jak wiadomo FAT32 obsługuje dyski tylko do 200GB), ale piszę to tylko jako ciekawostkę ponieważ widziałem dużo pytań na ten temat na forum. Bardziej irytują mnie dwie inne rzeczy; pierwsza z nich to proporcje ekranu przy oglądaniu filmów DivX/XviD. Chodzi o to że mam kilka filmów w których proporcje ekranu nie wynoszą 16:9 jak w moim telewizorze, tylko są szersze, czyli takie jak w kinie. W takim przypadku zamiast pokazywać dwa czarne paski na górze i na dole ekranu, on rozciąga obraz w pionie (tak że bohaterowie filmu mają jajowate głowy:)). Czy jest możliwość ustawienia tego w jakiś cudowny sposób, aby zachowywał oryginalne proporcje niezależnie jaki film odtwarzam, bo mi już brakło pomysłów? A drugi bardzo denerwujący problem to lista folderów na dysku podłączonym przez USB. Chodzi o to że w żaden sposób nie widzę ustawień sortowania tych folderów w kolejności alfabetycznej. Wszystkie wyświetlają się w takiej kolejności jak zostały skopiowane.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam
 
 
mac 
Junior Admin



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 143
Wysłany: 2008-11-30, 00:15   

Przejrzę te funkcje i dam znac co i jak . Co do tego nieszczęsliwego FAT.... Jak pisze dystrybutor system formatowania plików NTFS jest zastrzezony przez microshit dlatego w użyciu jest jedynie FAT .
Teraz kilka obiecanych słow o belku 308 U .nie zauważyłem "cykania " DVD oraz filmów DivX na CD natomiast lekko przycina na pendrivie ale moze dlatego ,ze użyłem dośc starego Kingstona Data traveller 2 GB .zmieniłem teraz pena na 16 GB Corsaira i sprawdze ponownie .Zawiódł mnie nieco brak podglądu filmów jak to miało miejsce na na 301 .Zaczne teraz sprawdzać poszczególne filmy w róznych konfiguracjach i postaram sie opisac zachowanie 308.opisze tez też niedługo jak sie zachowuje pod HDMI bo sie wreszcie dorobiłem telewizora z takim wejściem :mrgreen:
_________________


BELLWOOD 308 U HDMI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group