STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
bellwood 308u - proporcje obrazu - pomocy
Autor Wiadomość
zbychu 
Początkujący


Dołączył: 29 Lip 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-07-29, 15:24   bellwood 308u - proporcje obrazu - pomocy

Witam, mam Bellwooda 308U oraz problem z ustawieniem proporcji obrazu. Odtwarzacz podłączony do tv 16:9 przez HDMI, w menu odtwarzacza ustawione tv na "szeroki". Kiedy odtwarzam film o rozmiarach kinowych (jeszcze szerszy niz 16:9) odtwarzacz zamiast dodac czarne pasy u gory i dolu rozciaga obraz na caly ekran (postacie maja "jajowate" glowy). Wgralem najnowszy soft 3.0, próbowałem wszystkich możliwych konfiguracji podłączenia (chinch, scart, component, HDMI 576i,p 720p) i nic. Napisalem maila do bellwooda i nie odpowiedzieli. Pytałem na kilku forach i też nic.

Na zakończenie dodam że do tej pory odtwarzacz pracował z normalnym tv 4:3 i ustawieniem PS i nie było żadnych problemów (normalnie dodawał czarne pasy u góry i dołu). Proszę o jakąś pomoc gdyż w chwili obecnej pozostaje mi tylko wyrzucenie tego sprzętu do śmietnika (i szczerze mówiąc po miesiącu użerania się z tym problemem mam już na to ochotę).
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2009-07-30, 08:45   

Podłącz przez scart (przez hdmi zazwyczaj tv odmawia mozliwości korekcji formatu obrazu) i poprobuj różnych opcji ustawienia obrazu w tv (wide, zoom i tp.). Szerokoekranowe filmy (wpadają mi czasami w ręce takie dvdscrren-rip, czyli kopie kinowe) stwarzają problemy, ale nie wiem czy to Bellka za to akurat winić?
_________________
Bellwood 301U black
 
 
zbychu 
Początkujący


Dołączył: 29 Lip 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-07-30, 10:19   

scart tez próbowałem-ustawieniami obrazu w menu tv niestety nic nie zdziałałem też. mnie takich filmów akurat wpada dużo w rece. najbardziej dziwi że jak miałem stary kineskopowy 4:3 to wtedy bellwood ładnie dodawał paski i ustalał proporcje.

zastanawiam sie czy inne modele odtwarzaczy maja tak samo bo jeśli nie to pozostaje chyba tylko zmiana bo widze że do tego modelu nowy soft nie wychodzi już od roku.
 
 
akos41
Gość
Wysłany: 2009-07-30, 13:16   

TomPL napisał/a:
Podłącz przez scart (przez hdmi zazwyczaj tv odmawia mozliwości korekcji formatu obrazu) i poprobuj różnych opcji ustawienia obrazu w tv (wide, zoom i tp.). Szerokoekranowe filmy (wpadają mi czasami w ręce takie dvdscrren-rip, czyli kopie kinowe) stwarzają problemy, ale nie wiem czy to Bellka za to akurat winić?


Mylisz się-to jest ewidentna wada Belka.U mnie jest to samo na dwóch odbiornikach,gdzie drugi odtwarzacz FERGUSON tego nie robi(jest prawidłowa proporcja obrazu) :lol:
 
 
akos
Gość
Wysłany: 2009-08-05, 17:36   

Ludzie!!!Serwis się odezwał!Stwierdzili,że to wina oprogramowania-i to ewidentna.
I....nic więcej nie mogą zrobić,tylko czekać na nowy soft. :mrgreen:

Miłego dnia wszystkim-pozdrowionka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group