STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co teraz warto kupić?
Autor Wiadomość
Frajer
Użytkownik



Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 23
Wysłany: 2010-09-09, 10:32   Co teraz warto kupić?

Chciałbym sobie kupić drugi odtwarzacz dvd (w tej chwili mam wysłużonego Bellwooda 301A).
Jestem jednak zniechęcony bellwoodem - wystarczy tylko przejrzeć moje posty z doświadczeń z modelem 311.
Zastanawiałem się nad wiwą HD-280U z HDMI...
Czy ktoś z szacownych użytkowników posiada? A może wziąć starszy model??
Proszę o jakieś opinie
 
 
TomPL 
Starszy użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 52
Wysłany: 2010-09-13, 06:41   

Tak sobie porozważam...
Starsze modele są "sprawdzone", ale jednak "przestarzałe" - albo mają za wolne łącza USB, albo brak HDMI, albo za słabą moc przetwarzania. Mój staruszek 301U nadal na chodzie, używam do zwykłych dvd lub do otwarzania mp3, ale do odtwarzania divx/xvid z nowszymi wersjami kodeków bądź z dużym bitrate'm to niestety się nie nadaje - nie daje rady po prostu. Mam porównanie (może trochę niesprawiedliwe te porównanie) 301U z Sony RDR AT100 - 5 lat różnicy technologicznej widać gołym okiem.
_________________
Bellwood 301U black
 
 
Frajer
Użytkownik



Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 23
Wysłany: 2010-09-14, 17:26   

Czytałem i czytałem....
Skuszę się chyba na Fergusona D-890 HX. A że i tutaj loteria w zależności jaki egzemplarz trafisz - zobaczymy po wypłacie.

Edit: 29.11.2010

Kupiłem fergusona DVP868HD. I moje wrażenia:
1. Rzecz dla mnie najbardziej irytująca: po włączeniu do prądu nie można go wyłączyć przyciskiem - wieczne standby (albo kabel z gniazdka);
2. Osłona wejścia usb wykonana z plastikowej listwy biegnącej przez cały odtwarzacz. Rozwiązanie wydaje się być lepsze niż w belku 311U gdzie chrześniak dosłownie zaślepkę przeżuł (1,5 roku). Szkoda tylko że to twardy (łamliwy) plastik;
3. Setup, cóż trzeba się przyzwyczaić. Wkurza mnie brak możliwości zmiany wielkości napisów bezpośrednio podczas oglądania - przynajmniej ja nie wiem jak to zrobić;
4. Listowanie plików z płyty czy usb ograniczone do 8 znaków nazwy pliku;
5. napęd dvd chodzi cicho, a odczyt lepszy jak w belku - moim zdaniem mniej się zastanawia;
6. Jestem pod wrażeniem pracy z usb w locie, tak z penem jak i dyskiem zewnętrznym;
7. Sterowanie odtwarzaczem przyciskami na panelu przednim po ciemku praktycznie niemożliwe niepodświetlone, schowane w ozdobnej listwie;

To tyle, tak na szybko cdn...
Ostatnio zmieniony przez Frajer 2010-11-29, 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group