STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy 301A
Autor Wiadomość
siara 
Początkujący


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 3
Wysłany: 2006-06-27, 19:18   Problemy 301A

Witam. Mam problem z tym, że belek nie chcę wysuwać mi tacki oraz wogóle nie odtwarza płytek tzn. po ręcznym wysunięciu tacki i odpaleniu zasilania cdek' nawet nie kreci. Na ekranie pojawia sie logo bellwooda i na tym koniec. Co może być przyczyną ???
 
 
mac 
Junior Admin



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 143
Wysłany: 2006-06-27, 19:44   

Przeczytaj ten temat http://bellwood.olek.waw....topic.php?t=25,
jeśłi zawarte w nim porady nie przyniosą efektu,to z dużą dozą prawdopodobieństwa,moduł napędu Twojego odtwarzacza nadaje się do naprawy.
Wg cennika ProAbitu (jeśli Twój sprzęt jest po gwarancji) wynosi ok 60 zł + koszty związane z wysyłką.
 
 
siara 
Początkujący


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 3
Wysłany: 2006-06-27, 20:27   

No to pytanie, gdyby był to moduł napędu odtwarzacza to czy po wysunięciu tacki ręcznie i odpaleniu bellwooda tacka zamykała by się automatycznie. (bo u mnie się zamyka czyli silniczek działa) ps. poprzedni temat czytałem ale tam jest napisane jak wyciągnąć zablokowaną tackę, a z tym akurat nie mam problemu.
 
 
mac 
Junior Admin



Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 143
Wysłany: 2006-06-27, 22:07   

Jeżeli po wsunięciu tacki z płytką ,płytka nie kręci się w napędzie ,wskazywałoby to na czujniki końcowe.Tak czy inaczej ,bez rozebrania napędu się najprawdopodobniej nie obędzie.
Ostatnio zmieniony przez mac 2006-06-27, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
siara 
Początkujący


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 3
Wysłany: 2006-06-29, 20:18   

Rozkręciłem i sprawdziłem. Znalazłem 2 czujniki w napędzie CD oba są dobre. Z tego co widzę do kostki sterującej silniczkami od kręcenia płytki i poruszania wózkiem nie dociera napięcie (wszystkie silniczki sprawne). Jak poruszam ręcznie silniczkiem od kręcenia płytki to laser zaczyna świecić i wtedy można otwierać i zamykać tackę. Ma ktoś może jakiś pomysł co dalej można sprawdzić ???
 
 
andronus01
Użytkownik


Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 15
Wysłany: 2006-07-06, 07:18   

siara napisał/a:
Rozkręciłem i sprawdziłem. Znalazłem 2 czujniki w napędzie CD oba są dobre. Z tego co widzę do kostki sterującej silniczkami od kręcenia płytki i poruszania wózkiem nie dociera napięcie (wszystkie silniczki sprawne). Jak poruszam ręcznie silniczkiem od kręcenia płytki to laser zaczyna świecić i wtedy można otwierać i zamykać tackę. Ma ktoś może jakiś pomysł co dalej można sprawdzić ???


Niesty ale wygląda mi to na walnięty (nie całkowicie), przegrzany układ sterowania pracą napędu (niestety piszę z pracy i nie mogę otworzyć Bella, którego mam na części aby podać Ci symbol układu)
Jeśli po ręcznym popchnięciu silniczka możesz wysunąć tackę to włóż płytę i jeśli zacznie odtwarzać (a pewnie tak będzie) film czy co tam będzie na płytce to na pewno jest wina tego scalaka. Mógłbym Ci napisać które nóżki w scalaku odpowiadają za pracę czego w napędzie, ale niestety wywaliłem już pdf-a ze specyfikacją tego układu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group