STRONA GŁÓWNA
bellwood.olek.waw.pl Strona Główna bellwood.olek.waw.pl
Forum odtwarzaczy Bellwood, Wiwa i Korr

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RSSRSS  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bellwood 301A nie czyta niektórych płyt DVD/DivX
Autor Wiadomość
mrbean
Początkujący


Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 2
Wysłany: 2006-08-05, 01:30   Bellwood 301A nie czyta niektórych płyt DVD/DivX

Jak w tytule... nagrywam po 6 filmów DivX na płytkę DVD-R (z plusem nie odtwarza wcale). Część płyt odtwarza bez problemu, innych (ta sama nagrywarka i identyczna płytka EMTEC) odtwarzacz nie widzi (NO DISC). Czy ktoś umie mi pomóc? Z góry wielkie dzięki...

PS. pozdrawiam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum
 
 
Harry Angel 
Moderator



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 19
Wysłany: 2006-08-05, 03:06   Re: Bellwood 301A nie czyta niektórych płyt DVD/DivX

mrbean napisał/a:
Jak w tytule... nagrywam po 6 filmów DivX na płytkę DVD-R (z plusem nie odtwarza wcale). Część płyt odtwarza bez problemu, innych (ta sama nagrywarka i identyczna płytka EMTEC) odtwarzacz nie widzi (NO DISC). Czy ktoś umie mi pomóc? Z góry wielkie dzięki.../ciach/


Czy było tak od początku, czy zaczęło się po jakimś czasie? Jak już pisałem w którymś z wątków dobrze jest podawać model (tu widać 301A) oraz wesję FW (może być w sygnaturce).
Jak z prędkością nagrywania? Generalnie przyjmujemy (na podstawie doświadczeń z Forum), że bezpieczną predkością nagr. dla CD jest 16x, dla DVD 4x. Jeśli film w GSpot'cie nie wykazuje cudów w rodzaju GMC czy Qpel, oraz VBR powyżej 140, to na zdrowym Bellu nie powinno być kłopotów. No i warto zainwestować w dobre płytki. IMHO Emtec jest jeszcze dopuszczalny ale męczenie Bella (czy jakiegokolwiek innego czytnika) płytami noname, Hawk, czy inna Esperanza jest niehumanitarne i powinno się takich obywateli podawać do Strassbourga bądź Genewy albo wysyłać do Murmańska tudzież Władywostoku. Ja nagrywam na TDK i Verbatimach i jeśli GSpot nie ma pretensji, to taka płyta chodzi bez kaszlnięcia. Pozostaje jeszcze program nagrywający. Podejrzewam, że używasz Cesarza. I dobrze, bo to niezły program (do wersji 7.x) Ja używałem kilku zarówno pod windą jak i Linuchem i właśnie mój ukochany Linux (k3b w którejś tam versji robił mi jaja). Jednym słowem: zanim będziesz serwisował sprzęt, sprawdź powyższe możliwości i potestuj.
Jeśli nic z powyższych nie ma miejsca, to znaczy, że najprawdopodobniej zdycha laser (czego głównym objawem może być nie czytanie "plusów")

Pozdrawiam
_________________
Bellwood czerwiec '04 + YAMAHA RX-V350 + JBL SCS 178 + soft 8156
 
 
mrbean
Początkujący


Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 2
Wysłany: 2006-08-05, 15:39   

Czy tak było od początku? Tego nie wiem, bo dotychczas posługiwałem się wyłącznie CD lub DVD z filmami DVD, natomiast nie divx na DVD.
Filmy są z pewnością OK; komputer odtwarza bez problemów, nagrywane x4, zresztą na tych samych ustawieniach Nero, na których inne płytki chodzą bez problemu. Tutaj belek ciągle nie widzi płytki, także po przełożeniu (nawet kilkakrotnym) - "dobra"/"felerna" - nie myli się w odczycie, tj. dobrą czyta za każdym razem, a złej nie widzi. Czy zdycha laser? Nie wiem, ale sprzęt nie ma jeszcze roku, a nie był zbyt katowany...
Nie wiem, czy nie zrobiłem błędu przy nagrywaniu "felernej" polegającego na nie zamknięciu sesji - nie wiem, czy ma to wpływ, ale nie wykluczam...
Jeśli tak, to czy można zamknąć sesję w Nero już po wypaleniu płytki?
A soft mam jakiś stary i... nie od 301A. Wziął się stąd, że już nowy odtwarzacz co chwilę się wieszał (miał wtedy wgrany 135) i poszedł do serwisu, a oni mu wgrali S4_8601;
teraz jakoś chodzi, ale jest ograniczony w funkcjach, chyba mu wgram 156, ale nie wiem, czy nie będzie jakichś nowych problemów...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group