BELLWOOD 301 soft ver. 156 opis wraz z instrukcją instalacji.

home

Poniżej zamieszczam list z Proabitu na temat softu 156.


Bardzo proszę o bardzo uważne przeczytanie instrukcji instalacji. Nowe oprogramowanie poprawia działanie niektórych już istniejących funkcji
oraz dodaje nowe. Oprogramowania z serii 150 zostały stworzone na najnowszym zestawie kodeków i na nowych funkcjach, jakie otrzymaliśmy od producenta procesora głównego odtwarzacza DVD/MPEG4 firmy ESS. Wersja 156 poprawia drobne błędy, jakie wynikły podczas użytkowania wersji oprogramowania
150-155.

W tym miejscu krótko opiszę nowe funkcję (dokładny opis znajdzie się w nowej instrukcji uwzględniającej wszystkie zmiany, która pojawi się na stronie internetowej sprzętu za ok. dwa tygodnie). EQUALIZER Jako jedyny sprzęt zbudowany na chipset ESS posiada equalizer. Daje on możliwość indywidualnego ustawienia brzmienia muzyki. EQ działa podczas odtwarzania plików muzycznych CD-Audio i MP3. W oprogramowaniu 156 dostroiliśmy możliwie najlepiej sygnał wyjściowy, jaki generuje EQ (poprzednie wersje z EQ tzn. 152-155 miały ten sygnał przesterowany). STEROWANIE -  Aby włączyć EQ należy w „SETUP -ie” urządzenia w ustawieniach „Główne”, odnaleźć funkcję „EQ Effect” i ustawić na „Włączony” (standardowo jest wyłączony). Podczas odtwarzanie muzyki mamy możliwość ustawienia trybu pracy EQ za pomocą przycisku „ZOOM” (kilkakrotnie wciskając go) znajdującego się na pilocie. Do dyspozycji otrzymujemy następujące ustawienia: STANDARD, CLASSIC, JAZZ, ROCK, POP, BALLAD, DANCE i PERSOLAN (własne). Ustawienia własne PERSONAL realizujemy za pomocą przycisku CANCEL (raz wciskając przy wejściu w ustawienia własne korektora i raz przy wyjściu z niego) i KURSORÓW KIERUNKOWYCH (zielone lub szare strzałki na pilocie) w celu ustalenia własnej barwy dźwięku. Przycisk STOP służy do przejścia i wyświetlenia katalogu z plikami MP3 lub WMA.

Oprócz lepszego wysterowania EQ w stosunku do wersji 150-155, usunięty został mały błąd przy wyświetlaniu potencjometru głośności. Edycja napisów w filmach MPEG4 Możliwości edycji wyświetlania napisów w filmach DiVX/XViD zostały min. poszerzone o funkcję do ustawienia koloru czcionki oraz podlewu i ustawienia koloru konturu liter. W „SETUP -ie” urządzenia w ustawieniach „Główne” możemy znaleźć następujące funkcje: „Podlew” - jest odpowiedzialna za kolor tła pod literami, „Kontur” - tu ustawiamy kolor konturu (obrysu) litery, „Kolor liter” - do dyspozycji otrzymujemy osiem podstawowych kolorów wraz z Żółtym (którego brakowało w wersjach 150-155). Edycja wysokości wyświetlanych napisów odbywa się obecnie płynnie i jest realizowana za pomocą klawiszy kierunkowych „góra” - „dół” znajdujących się na pilocie. Możemy także wybrać wielkość czcionki (do dyspozycji mamy dwie wielkości). Realizujemy to za pomocą funkcji „Wielkość liter” - „Małe litery”, „Duże litery” i tryb „Automatyczny” gdzie odtwarzacz sam wybiera wielkość czcionki w zależności od długości wyświetlanego napisu.

Dzięki zastosowaniu w oprogramowaniu z serii 150 nowych kodeków została poprawiona kwestia synchronizacji dźwięku z obrazem (w dużo mniejszym stopniu powinien ten problem występować) oraz jakości wyświetlanego obrazu (indywidualny osąd). Wymieniłem tu tylko kilka najważniejszych zmian, jakie zostały dokonane.

Przed aktualizacją proszę się dokładnie zapoznać z dołączoną w dodatkowym pliku („instrukcja aktualizacji.rar”) instrukcją jej prawidłowego wykonania.

Uwaga !
Proces zaprogramowania odtwarzacza jest czynnością wiążącą się z dużym ryzykiem uszkodzenia sprzętu. W tym miejscu należy wspomnieć, że identycznie jak w sprzęcie RTV sytuacja się ma w przypadku sprzętu PC (np. upgrade biosu płyty głównej). Najczęściej spotykane błędy podczas oprogramowywania to zanik napięcia, skok napięcia (nawet mały impuls spowodowany włączeniem lub wyłączeniem się podczas upgradu urządzenia gospodarstwa domowego znajdującego się w tej samej sieci energetycznej może spowodować uszkodzenie sprzętu), źle przygotowana płyta CD służąca do oprogramowania (brudna, porysowana itp..). Te i inne czynniki spowodowane przez warunki zewnętrzne lub Użytkownika powodują tą operację za bardzo niebezpieczną. Dlatego prawie wszyscy producenci sprzętu RTV i PC wyłączają tę czynność z obowiązku gwarancyjnego, czyli Klient w całości ponosi odpowiedzialność za nieudany upgrade (koszt naprawy i dostarczenia sprzętu do serwisu spada w całości na Użytkownika). Nasza firma (jedyna na naszym rynku) objęła gwarancją cały ten proces (czyli ponosimy koszty naprawy i transportu w przypadku nieudanego upgradu) i tylko w wyjątkowych przypadkach rażącego niezastosowania się do instrukcji prawidłowego oprogramowania (np. zastosowanie oprogramowania od innego sprzętu lub modelu, pobranie oprogramowania z nieoficjalnej strony lub przesłanego indywidualnie nie od pracownika naszej firmy - zmiany dokonane w oprogramowaniu przez samych Użytkowników często kończą się uszkodzeniem oprogramowania, zastosowanie porysowanej, brudnej, starej płyty CD itp.), w tym przypadku koszty naprawy tego typu usterki w całości (naprawa + transport w obie strony) ponosi właściciel sprzętu. Dlatego należy przed wykonaniem aktualizacji zaznajomić się dokładnie z sposobem prawidłowego wykonania upgradu i dostosować się do niego w 100%, ma to na celu uniknięcie przez nas lub Użytkownika dodatkowych kosztów związanych z ewentualną naprawą odtwarzacza w przypadku nieudanego procesu programowania. Użytkownik może całkowicie zdjąć z Siebie odpowiedzialność za nieudany upgrade poprzez dostarczenie sprzętu do serwisu (nie pobieramy opłaty za dokonanie aktualizacji i wykonujemy ją „od ręki” ok. 10 min). Jeżeli odtwarzacz nie rozpozna wysłanego software należy podać numer
aktualnie zainstalowanego oprogramowania. Aby sprawdzić zainstalowaną wersję oprogramowania, należy wysunąć kieszeń i wcisnąć klawisz "MENU" na pilocie (czynność tę należy wykonać po ok. 1 min. od włączenia odtwarzacza). Ja po otrzymaniu takiej informacji prześlę odpowiednio zrobione oprogramowanie.

P.S.
W tym miejscu chciałbym wyjaśnić powody, dla których nie udostępniamy wersji pośrednich (do samodzielnej instalacji):

1. Ograniczenie uszkodzeń odtwarzacza spowodowanych złym przeprowadzeniem procesu zaprogramowania urządzenia. Proces zaprogramowania odtwarzacza jest czynnością wiążącą się z dużym ryzykiem uszkodzenia sprzętu. W tym miejscu należy wspomnieć, że identycznie jak w sprzęcie RTV sytuacja się ma w przypadku sprzętu PC (np. upgrade biosu płyty głównej). Najczęściej spotykane błędy podczas oprogramowywania to zanik napięcia, skok napięcia (nawet mały impuls spowodowany włączeniem lub wyłączeniem się podczas upgradu urządzenia gospodarstwa domowego znajdującego się w tej samej sieci energetycznej może spowodować uszkodzenie sprzętu), źle przygotowana płyta CD służąca do oprogramowania (brudna, porysowana itp..). Te i inne czynniki spowodowane przez warunki zewnętrzne lub Użytkownika powodują tą operację za bardzo niebezpieczną. Dlatego prawie wszyscy producenci sprzętu RTV i PC wyłączają tę czynność z obowiązku gwarancyjnego, czyli Klient w całości ponosi odpowiedzialność za nieudany upgrade (koszt naprawy i dostarczenia sprzętu do serwisu spada w całości na Użytkownika). Nasza firma, jedyna na naszym rynku, objęła gwarancją cały ten proces (czyli ponosimy koszty naprawy i transportu w przypadku nieudanego upgradu, a są firmy, które wydają całą masę oprogramowania wprowadzając w nim kosmetyczne zmiany i licząc na nieudany upgrade zarabiają na tego typu usterce) i tylko w wyjątkowych przypadkach rażącego niezastosowania się do instrukcji prawidłowego oprogramowania (np. zastosowanie oprogramowania od innego sprzętu lub modelu, pobranie oprogramowania z nieoficjalnej strony lub przesłanego indywidualnie nie od pracownika naszej firmy - zmiany dokonane w oprogramowaniu przez samych Użytkowników często kończą się uszkodzeniem oprogramowania, zastosowanie porysowanej, brudnej, starej płyty CD itp.) koszty naprawy i transportu spadają na Klienta.

2. Pośrednie wersje udostępniane wraz z nowym sprzętem są swego rodzaju testem służącym sprawdzeniu danego etapu prac nad danym oprogramowaniem pod kontem błędów i usterek (oczywiście niczym nowe oprogramowanie znajdzie się w sprzęcie jest najpierw testowane w firmie). Warto w tym miejscu wspomnieć, że dodanie nawet najprostszej funkcji wiążę się z napisaniem nowego oprogramowania i sprawdzenia wszystkich „starych” funkcji czy prawidłowo działają po tej drobnej zmianie.

3. Przed wydaniem oficjalnej wersji wszystkie dodane i usunięte funkcje muszą być opisane i wstawione do instrukcji znajdującej się na stronie internetowej.


home